VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník

21.12.2018 18:06

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Tak to se omlouvám, moje chyba. Už si vzpomínám, že dříve závod "přibližného strojírenství" UB takto častoval Glocky, než vyvinul svojí SF pistoli.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník

22.12.2018 20:09

Už to tak nesleduji, a nevím, zda i v jiných armádách má dnes každý voják, resp. i každá sekretářka v uniformě, ještě pistoli, ale zdá se mi, že v naší, cca 20 tisícové armádě, bude zcela „přepistolováno“ (18,4 + 19=37,4 tis. pistolí) :shock: :evil: :mrgreen: . Jasně, podřadný Phantom se odsune na druhořadé pozice a do skladů… :evil: :mrgreen:

Význam pistole při střetu s profesionálními armádami dnes prudce klesá, jelikož každý nasazený protivník bude mít osobní balistickou ochranu a rychle ho vyřadit pistolí 9x19 vyžaduje opravdu dobré střelecké, ale i taktické dovednosti…už za mě to byla pro vojáka pouze „zbraň poslední záchrany“… :D

CZ P 10 C by měla mít kontrolní zkoušky (technické) v podstatě hotové, protože CZUB je musela udělat pro „tendr“ CS ČR, pravda, o průběhu životnostních zkoušek této pistole existují dvě dost rozdílné verze a řízení u celníků se záhadně prodlužuje :?: …. Vojskové zkoušky na CZ P 10 C jistě neproběhly… CZ P 10 F s vysokou pravděpodobností nemá zkoušky kontrolní ani vojskové, takže politická rozhodnutí a smlouva opět předbíhají obvyklé pořadí v nastavení standardních procesů… :twisted:

U pistolí SF se kalkuluje s odpovídajícím výcvikem (prst mimo spoušť vždy, chci-li opravdu střílet, prst na spoušti) a s vhodným pouzdrem, které znemožňuje odpal bez vyjmutí pistole. Souhlasím s Parabellum, zejména první CZ P 10 měly odpor spouště nastaven pro obranu i službu dost nízko. Úloha pistole v armádě je poněkud jiná, než u bezpečnostních sborů a nevím, nakolik tam výcviku s ní věnují odpovídající pozornost, takže pistole SF ano, ale pouze se správnými charakteristikami spouště, s vhodnými pouzdry a především jen vycvičeným uživatelům. :mrgreen:

Výhodou konstrukce Glock je možnost s parametry spoušťáku něco rychle dělat, a to i na nejnižších stupních opravárenské základy, no jasně, v případě civilních střelců si to většina upraví doma, kdyby se náhodou ukázalo, že se s tím „úředníci v uniformách“ nemohou sžít, a při tasení pistole si často střílí pod nohy, či rovnou do nohou… :D

Ty sekretářky v uniformách, a vůbec management MO ČR a A ČR v uniformách, bych chtěl někdy vidět střílet, tuším, jak by to asi u většiny z nich vypadalo. :mrgreen: Při diskusi ohledně novely ústavního zákona o bezpečnosti byla vůči majitelům civilních zbraní velmi skeptická např. generálka Lenka Šmerdová. Tak tu bych chtěl vidět střílet s útočnou puškou a s pistolí obzvláště… :mrgreen: (celá její profesní kariéra je zbraním na hony vzdálená)

Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

22.12.2018 20:24

To, že se v těch článcích píše o phantomu neznamená, že phantom bude, měly by dorazit P10, ve spojení s brenem 2 to není tak špatná kombinace, otatníma armády na tom nejsou o moc líp, jasně, šlo by koupit líp a levněji, ale s tím nikdo nic neudělá.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník

24.12.2018 13:35

Leo6

Vždyť už tady píšu, že to z logiky věci nebude CZ 75 SP 01 Phantom, ale, stejně jako v případě náhlého přechodu z CZ 805 na Bren 2, CZ P 10, podle všeho obě verze (C i F). :-)

To slovo levněji je opravdu velmi eufemistický výraz pro stav, kdy se od 2011 a s velkou slávou zahájilo přezbrojování MO ČR na dnes již minulou generaci zbraní z CZUB a již na konci 2018 se podepisuje smlouva de facto na nové plošné přezbrojení pravidelné armády kvalitativně podstatně lepší výzbrojí, takže v reálu, i díky "nadstandardním" cenám, jsme na částce blížící se dvojnásobku obvyklých výdajů (jinde ve světě).

Mj. jsem zvědav na nasmlouvané ceny, tedy s ohledem na lukrativní velikost kontraktu by měly zahrnovat zajímavou množstevní slevu, a ne jako v minulosti množstevní přirážku… :evil: :twisted: :mrgreen:

jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.12.2018 1:29

Tak mi to nedalo a čmuchal jsem, co že to vlastně vláda projednala a jak...
Na webu vlády 0 bodů (nebo jsem lama). Na webu MO je pořízení RPZ zahrnut do bodu zpravodajství:

17.12.2018 Ministr obrany Lubomír Metnar informoval vládu o nákupu BVP, vozidel TITUS a ručních palných zbraní...

Kde se uvádí:

Ruční palné zbraně, tedy útočné pušky a pistole, dodá Česká zbrojovka Uherský Brod. Do konce března 2019 bude uzavřena rámcová dohoda o předpokládané hodnotě 2,1 mld. Kč bez DPH. Při maximálním plnění bude resort MO moci pořídit až 14 tisíc útočných pušek a 20 tisíc pistolí. Zakázka navazuje na smlouvy z let 2010-16, kdy bylo pořízeno skoro 40 tisíc ručních zbraní stejného výrobce.

Zajímavé je, že v sekci vládní agenda, kde jsou podrobné materiály předkládané na vládnu informace k tomuto bodu chybí. Ale třeba to tam ještě nedoplnili a v tiskových zprávách zase chybí příloha, která u ostatních bodů je.

Čili je možné, že to skutečně nebude Phantom, který někde padnul od novinářů, ale P10. Každopádně rámcovka na 14+20 K pušek a pistolí za 2,1 mld Kč bez DPH by měla být uzavřena do konce března 2019.

Ta smlouva by se pak měla objevit v registru, takže v březnu bude jasno, co že se chytlo za drápkem... :lol:

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.12.2018 12:36

jpp

Pamatuješ na rychlý přechod z CZ 805 na Bren 2, stejná taktika, aby do poslední chvíle nikdo přesně nevěděl, o co jde, a nestačil se ohradit….ono totiž usnesení vlády prý není nenapadnutelným právním aktem…. :mrgreen:

Sám si dokážeš odpovědět, jak např. navazuje dodávka CZ P 10 na předchozí dodávky Phantomů.... :twisted: :mrgreen:

Standardní evropská legislativa, převzatá před lety i do té tuzemské (povinnost člena EU), v takových případech (zavedení nové zbraně ve velkých finančních objemech) vyžaduje nové výběrové řízení dle stanovených pravidel....a tomu se zde chtěli opět vyhnout. :evil: :twisted:

Produkty CZUB se díky masivní podpoře státu a letitému dovývoji v ozbrojených složkách dost zlepšily, a při "správně" nastaveném výběrovém řízení by možná i oba nakonec uspěly, ale za soutěžní cenu (citelně nižší než doposud), a to min. část aktérů tohoto usnesení vlády nechce… (vždyť jim to zaplatíme my, daňoví poplatníci) :evil: :twisted:

Reklama

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

27.12.2018 10:45

2 Baske:

Ano pravda. Na omluvu jen, že mě vyrušoval ten komentář a hlavně ta "věcička" vlevo vedle dráhy zápalníku (když je zabírán závěr vzhůru kolama). Budu muset najít někoho kdo tu věc vlastní a podívat se jak to funguje.
Promazané držte se tématu osobní výlevy řešte formou SZ MArkony

štaflík
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

12.01.2019 20:23

Je nějaký odhad, za kolik armáda nakupuje CZ pistole a co ta dodváka zahrnuje? Myslím ve smyslu, že pistole sice vyjde o 2000,- dráž, než malobchod, ale je tam i kvalitní LED, montáž, zásobníky a sady dílů navíc atd. Díky

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník

31.01.2019 15:44

DPMS: ad. zkoušky P10C u CS. Jaké jsou Tvoje informace o výsledku? Já vím, že se údajně měly po 20 tis. rozpadnout.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník

01.02.2019 11:52

Informace ze zkoušek, dva relevantní zdroje, prezentovaný výsledek CZ P 10C se dost liší… :cry:

Na papíře bude (je) ale vše v pořádku. :mrgreen:

Jinak CS pokračuje v odstraňování konkurentů CZUB, v administrativní části prý vyloučen produkt HS. A jelikož se rozhodne jen na základě nabídkové ceny a deklarací, resp. i certifikátů, tak HS mohl být z hlediska ceny pro CZ P 10C setsakra nebezpečný protivník...(ale už není). :mrgreen:

Na běžnou služební pistoli ráže 9x19 proto očekávám jednu až max. dvě nabídky… :twisted:

Už ta „výběrová řízení“ u CS pomalu připomínají letitou kauzu Škoda vers. Hyundai u MV, politické vedení, či TOP management se, nehledě na platnou legislativu, prostě rozhodne, kdo to má stamilionový „tendr“ vyhrát (motivace je jistě nesobecká :mrgreen:), a podřízení toho buď dosáhnou, nebo jsou vyhozeni… :shock: Pokud by se manipulace provalily, budou to oni, subalterní úředníci, kdo se z nich bude nakonec zpovídat... Nedávno např. „vyletěl“ vedoucí příslušného odboru MV za to, že přes veškerou snahu nedokázal vítězství Škody zajistit. No jasně, problém je v tom, že Hyundai splňuje původně zadané požadavky, a ještě je sakra levnější než protěžovaný konkurent, a tak se s podmínkami různě manipuluje, aby mohl být vyloučen, stejně jako u „tendrů“ CS….

Můj názor opřený o letité zkušenosti, v Čechám prostě není většinová mentalita potřebná pro skutečně regulérní tendry… :cry:

Na odhad vítěze u CS bych proto vsadil poměrně vysokou částku. :mrgreen:

Zrovna nedávno jsem z CZ P 10C střílel v mrazu a závěr je celkem jasný, je ještě opravdu co zlepšovat… :shock:

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník

01.02.2019 12:49

DPMS: no a odpovídá to co jsi slyšel tomu, co jsem napsal? Že se po 20 tis. rozlozila?

Co ten závěr v mrazu vykazoval?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník

02.03.2019 12:49

Zapomněl jsem na tebe. :(

Takže, mráz tak -5 stupňů, holé ruce, jsem z armády zvyklý…

Při této teplotě, která logicky již ovlivňuje vlastnosti živých tkání, se více projevuje ostré zdrsnění úchopu, a je to již min. nepříjemné. A to jsem držel a střílel z ledasčeho…

Rovněž se u mne i u majitele zbraně projevilo zadrhávání spouště, a to také souvisí s chladem a jeho vlivem na tkáně, kdy u CZ P 10 se musí pro odjištění pojistka ve spoušti stlačit prakticky ideálně až na roveň přední plochy spouště, a protože pojistka svým předpětím v dané situaci více deformuje tkáně prstů, nedojde vždy ke správnému odjištění. Při střelbě se musí na problém myslet a účelově na pojistku tlačit. U konkurenčního Glocku jsem to nikdy a v mnohem větším mrazu nezaznamenal. Porovnáním příslušných uzlů jsem pochopil i proč… Ale tady musíme dát prostor CZUBákům k přemýšlení a k zdokonalení produktu… :mrgreen:

Prý o tom někteří tamní zasvěcení vědí, ale čekají na víc stížností, aby jim vedení povolilo změnu uskutečnit... :shock:

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj