frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

22.02.2007 22:05

Hlaven (Holek 861)

Zdravím mam taky menší problem ked som sa vratil zo strelnice tak som išiel čistit zbran . Čistil som hlaven trochu som pritlačil a zrazu sa velmy malí kusok pootočila. Može my niekto poradit čo som pokazil a ako to odstánim? :oops:

Animal
 
Příspěvky: 181
Registrován: 23.11.2004 16:21
Bydliště: Bratislava

23.02.2007 10:55

Najskor si nepokazil nic, hlavne su ramoch revolverov normalne nasrobovane. Ci je to este v niektorych typoch poistene nejakym kolikom neviem, ale je to dost mozne. Rukou by to nemalo ale ist povolit v ziadnom pripade, ak sa ti to uvolnilo pri cisteni, tak je to na navstevu puskara alebo reklamaciu, ak je ten Holek este v zaruke. Urcite by som s tym nestrielal, aby sa neznicil ten zavit, ak to ma volu ( = je to povolene) tak ho razy pri vystrele mozu nenavratne pokazit. Urcite to musi byt utiahnute o dost vacsou silou ako volnou rukou a tusim ze sa taketo veci robia pri nahriatej hlavni a rame. Da sa to vysrobovat volnou rukou?

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

23.02.2007 17:46

neda sa vyšrobovat voldov rukouale iba pootočit cca o 0,5-1mm.
Ten revolver je vyrobeny 1999 a už ma pár tisic ran za sebou

Hand
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 28.10.2006 23:17

24.02.2007 23:41

Nevím jestli je to ten případ, ale revolvery Holek mívají demontovatelné (výměnné) hlavně. Hlaveň se skládá ze dvou částí - vlastní hlaveň (vnitřek) a plášť. Hlaveň má závity na obou koncích, jeden jde do rámu a přes druhý se kontramatkou stahuje plášť hlavně k rámu. Plášť hlavně je proti pootočení fixován kolíčkem vystupujícím z rámu ve směru osy hlavně. Na kontramatku je třeba speciální klíč.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

25.02.2007 12:59

Holek a Kora bych rekl ze je skoro to same. Kora nema zadny zajistovaci kolik,ten zavit je jen zakapnuty nejakou barvou a poradne zatahuty.Bud to vysroubovat a pak zakapnout tou barvou a nebo to jen poradne dotahni :wink:
Ps.Kora ma jen jeden zavit na hlavni.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků