blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník

17.07.2018 15:11

Re: Mazanie striel pre predovky

Peggy, člověče, to mě napadlo letmo taky, ale myšlenku jsem hned zahnal na dvůr, aby neotravovala. Střelec si přece koupí kleště pro minie o desetinku menší, než je vývrt v polích, na ogivál zase o desetinku větší, než jsou pole. Vůbec jsem to nebral na mysl.

blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník

17.07.2018 19:12

Mc.gyver. Sádlo je "krátké". Podívejte se někde v masně, jestli nemají hodně tučné hovězí maso. Lůj mít nebudou, ten jatka prodávají, jezdí pro něj vykupovači. Ale lůj, co se vykrájí z masa, stačí na vyškvaření tak na půl zavařovačky. Spolu s včelím voskem vydrží dost dlouho.

Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

20.10.2018 22:17

Zdar....sehnal sem hovězí lůj a dal se do škvaření a něco mi zbylo, tak sem to hodil na burzu,tak jestli máte někdo zájem,,,ale můžu říct že to je několika hodinoví očistec,, :D
můj nos měl co dělat při několika hodinovém míchání,,,, :D

Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník

20.10.2018 23:18

Já to dělával venku, pokud ta možnost není, tak to zrovna nevoní. Ale dá se to držet v mrazáku roky. Alespoň já to tak praktikuji.

blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník

21.10.2018 8:23

Ale no tak, ono to není zas tak strašný. Normální zpracování škvarků.
Ale ono toho není potřeba dělat takový množství. Stačí tak dvě-tři kila syrového tuku, aby výsledný množství bylo cca půl flašky od zavařovačky. Když se přidá včelí vosk, je zásoba na dlouhou dobu.
Už jsem to tak udělal dvakrát. Nechal jsem to ztuhnout v zavařovačce, zakryl plátnem a gumičkou a uložil do sucha a chladna. Tento týden jsem to kontroloval, tuk je pořád čistý, bílý.Vosk tam ještě není. Spotřeba na flastry je nepatrná.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník

03.11.2018 19:11

Opět bych připoměl, vnitřní, ledvinový skopový lůj, nikdo ho nevykupuje, řezník co dělá porážku mi ho dal zadarmo a střílet můžu třeba 30 ran za sebou bez problému s nabíjením. Víc ran v řadě jsem nezkoušel.

Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder