Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

17.07.2018 15:11

Re: Mazanie striel pre predovky

Peggy, člověče, to mě napadlo letmo taky, ale myšlenku jsem hned zahnal na dvůr, aby neotravovala. Střelec si přece koupí kleště pro minie o desetinku menší, než je vývrt v polích, na ogivál zase o desetinku větší, než jsou pole. Vůbec jsem to nebral na mysl.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

17.07.2018 19:12

Re: Mazanie striel pre predovky

Mc.gyver. Sádlo je "krátké". Podívejte se někde v masně, jestli nemají hodně tučné hovězí maso. Lůj mít nebudou, ten jatka prodávají, jezdí pro něj vykupovači. Ale lůj, co se vykrájí z masa, stačí na vyškvaření tak na půl zavařovačky. Spolu s včelím voskem vydrží dost dlouho.

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

20.10.2018 22:17

Re: Mazanie striel pre predovky

Zdar....sehnal sem hovězí lůj a dal se do škvaření a něco mi zbylo, tak sem to hodil na burzu,tak jestli máte někdo zájem,,,ale můžu říct že to je několika hodinoví očistec,, :D
můj nos měl co dělat při několika hodinovém míchání,,,, :D

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

20.10.2018 23:18

Re: Mazanie striel pre predovky

Já to dělával venku, pokud ta možnost není, tak to zrovna nevoní. Ale dá se to držet v mrazáku roky. Alespoň já to tak praktikuji.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

21.10.2018 8:23

Re: Mazanie striel pre predovky

Ale no tak, ono to není zas tak strašný. Normální zpracování škvarků.
Ale ono toho není potřeba dělat takový množství. Stačí tak dvě-tři kila syrového tuku, aby výsledný množství bylo cca půl flašky od zavařovačky. Když se přidá včelí vosk, je zásoba na dlouhou dobu.
Už jsem to tak udělal dvakrát. Nechal jsem to ztuhnout v zavařovačce, zakryl plátnem a gumičkou a uložil do sucha a chladna. Tento týden jsem to kontroloval, tuk je pořád čistý, bílý.Vosk tam ještě není. Spotřeba na flastry je nepatrná.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

03.11.2018 19:11

Re: Mazanie striel pre predovky

Opět bych připoměl, vnitřní, ledvinový skopový lůj, nikdo ho nevykupuje, řezník co dělá porážku mi ho dal zadarmo a střílet můžu třeba 30 ran za sebou bez problému s nabíjením. Víc ran v řadě jsem nezkoušel.


Reklama

mc.gyver
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25.03.2017 19:04

18.05.2019 7:10

Re: Mazanie striel pre predovky


Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.05.2019 12:34

Re: Mazanie striel pre predovky

Předpoklad je ovšem vyškvařit ho.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

05.06.2019 15:49

Re: Mazanie striel pre predovky

Lůj z obchodu pro barf krmení psů je zbytečně drahý. To už radeji chlazený z makra.
Nebo se dohodnětě na farmářském trhu, sehnal jsem takto 4kila bio :lol: loje za 20Kč/Kg
Zajímavá byla struktura, když jsem měl předtím odřezkový lůj od normálního městského řezníka tak to prostě bylo sulcovité mastné "hovězí" ...
Tohle od farmáře bylo zavakuované ve fólii a bylo to tvrdé skoro jako vosk, se strukturou vařeného kuřecího. Nůž to chtělo pravidelně brousit. Výsledek, ale stojí zato. Navíc pes se za škvarkama může umlátit :wink:
Přílohy
Lůj.jpg

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

05.06.2019 17:36

Re: Mazanie striel pre predovky

Tenhle lůj je nádhera sama. Je pevný, čistý, silná vrstva. Nemá chybu. Ze čtyř kilo je to tak na pět let střílení.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

14.08.2019 11:24

Re: Mazanie striel pre predovky

Minulý týden jsem střílel válcovanou .45 kouli (11,30 mm) ve flastru 0,30 mm, Vesuvit LC 1,8 gramu, perkusní hlaveň o stoupání 1:22, mazání lůj+ B.W. (včelí vosk). Po desáté ráně už šlo hůř nabíjet, po dvacáté už jsem mlátil nabijákem. Výsledky samozřejmě mizerný. Hlaveň není na koule, jenže já jsem 1:48 prodal a pořídil si tu rychlejší kvůli maxibalům. No ale flastry a kule je moje srdeční záležitost, tak je občas střílím v téhle rychlé hlavni (nemohu mít všechno).
Proč to píšu do vlákna mazání. No protože voda při praní hlavně černá jako saze a ty saze byly taky všude na hlavni. Nikdy jsem neměl problémy s výše uvedenou kombinací mazání. Tak jsem několik dní ležel tady a četl všechny příspěvky. V zásadě jsou zde tři druhy maziva. Mám je pojmenované po uživatelích: Kentan (lithiovka, nebo B.W. s ricinem), Virginan (parafín, lůj a B.W.) a nakonec US Army (hovězí lůj a včelí vosk v poměru 3:1). Jsou taky k mání zelená lithiovka a vazelína s molykou, ale jsem víc tradicionalista.
Nejdříve jsem smíchal lůj s B.W. a to samé s přidáním slunečnicového oleje. S olejem je směs mazivější. Porovnával jsem to promnutím v prstech, směs s olejem vydržela déle kluzká. Pak jsem porovnal směs Kentan (včelí vosk+řepka olej) s tradiční USArmy s olejem. K mému překvapení se zdá, že směs včelího vosku s řepkovým olejem je rovnocenná ke směsi lůj+včelí vosk. Tedy by mohl i sloužit jako mazivo pro ty, kteří nemají hovězí lůj. Ale to musím ověřit na střelnici. A Kentan měl pravdu, že není potřeba moc vymýšlet.
Zůstala třetí – směs Virginan. Nejdřív jsem kápnul z každého maziva na plech a snažil se to rozetřít. Kentan i USArmy šly pěkně do délky asi 20 cm, směs Virginan asi do poloviny obou. Jestli Virgi tohle používá dvacet let, musí to mít důvod. Pak jsem na to přišel. Já nevím, jak to správně nazvat, ale ta směs parafínu, loje a B.W. se chová jako teflonová výstelka. Nesetře se hned, ale zásobuje prostor stále novým mazivem. Kapka maziva je tuhá, ale na omak mastná a prsty měly pořád materiál ke klouzání. Nemusí se hodit střelci s kulí a flastrem, ale do revolveru nebo hlavni pro ogival může být to pravé.
Tyto řádky jsou jen námětem k přemýšlení, možná k vyzkoušení.

Uživatelský avatar
Maximuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2019 23:16

27.08.2019 15:52

Re: Perkusní revolver

Dekuji za info a startovaci rady, vyklani nikde zadne, po natazeni kohoutu se valec ani nehne, zda se udrzovana predchozim majitelem. Mosazny ram se mi libi, maji na odreagovani, standardně strilim z moderny, toto je prvni kousek tak se ucim... Drive jsem zde cetl ze vceli vosk+sadlo je dobre na mazsni.. Akorad nevim jestli to jen spolu rozpostit zamivhat a nechat vychladnout nebo je to slozitejsi.... Precetl jsem cele forum a uz z toho mam trochu gulas:-)

Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

27.08.2019 16:00

Re: Perkusní revolver

Nehledej v tom vědu. Perkusy jsou samozřejmě o mazání. Každý má svůj recept, někdo dává včelí vosk, já ho třeba nikdy neměl a sehnal ho po letech. Taky jsem bez něj mohl žít. Já se držím klasiky půl na půl hovězí lůj a parafín. Prostě to musíš zkusit a poměr taky vychytáš. Pak budeš mít hotovou směs a jen namočíš ucpávky, až ti dojdou. Když jsem kdysi neměl suroviny, udělal jsem ersatz směs z vepřového sádla a reklamní svíčky, kde asi parafínu nebylo tolik a ejhle, fungovalo taky. Důležité je prostě mazat. Hlavně zapomeň na indulonu a podobné hovadiny, jako že někdo osere ucpávku tyčkou jeleního loje na hubu.

Uživatelský avatar
snusmumrik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 17.05.2011 14:22
Bydliště: Košice

27.08.2019 17:42

Re: Perkusní revolver

V mikrovlnke v sklennej fľaške od majonezy zohrejem sadlo do horúca, dam do toho kusky včelieho vosku a miešam kým sa vosk nerozpustí, ak to začne tuhnúť skôr, ako za rozpustí vosk, znovu do mikry a opakovať - keď sa vosk úplne rozpustí odložím a nechám vychladnúť.

Uživatelský avatar
Maximuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2019 23:16

27.08.2019 19:56

Re: Perkusní revolver

A toto mazivo pouzivat na strely jesli se nepletu ... Na pere jsem vzal z prace librikacni vazalinu odolavajici teplu a nadmernemu treni, odpuzujici vodu ...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

27.08.2019 20:06

Re: Perkusní revolver

Jo. Ty recepty na mazání jsou na střílení. Splodiny musíš udržet mokré - jak se začne zapékat, je to v háji. A čištění bude o to horší. Mazání můžeš dodat buď pomocí namaštěné filcové ucpávky nebo po nabití prachu, (podle potřeby krupice na dorovnání komory) a kule namazat zvenku. Když to budeš mít vychytané, vezmeš vlhčený ubrousek na dětskou prdelku a zbraň jen utřeš. Pak nakonzervovat a je to.

Odkud jsi? Zkus se poptat po okolí, třeba najdeš někoho se stejným zájmem.

Uživatelský avatar
Maximuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2019 23:16

27.08.2019 20:23

Re: Perkusní revolver

Prostejov, mam tady jednoho kvh prebornika, avsak tolik casi co bych potreboval nema :D ... Tak pisu i zde, prece jen vice lidi vice vi ...

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

01.09.2019 20:23

Re: Mazanie striel pre predovky

Podle mne je perkusní revolver nejjednodušší předovka, co se nabíjení týká. Kdysi dávno, tehdá, když ještě byly na občanku, jsem z něho střílel, teď už jen dlouhé roky jen leží. Znalosti jsem neměl, zdroje informací tehdy byly omezené, ale zase jsem se s tím nepáral. Ale ligu jsem nestřílel, jen pro zábavu.

Nasypal jsem 1 gram Vesuvitu, na to ucpávku vyraženou průbojníkem z koberce jekor, na to olověnou kuličku, zalisovat pákou, a pořádně zamáznout něčím mastným. Třeba prošlou mastí z lékárničky, nebo žlutou indulonou - taková mazání jsem si doma natlačil do injekční stříkačky a tou vždy pak nanesl mast pořádně okolo nabité střely - ráže takové, aby se ostřihl při nabíjení drobná kroužek olova. Fungovalo to dobře, čistění bylo v pohodě, žádné vyváření v horké vodě.

Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

17.09.2019 12:09

Re: Mazanie striel pre predovky

Ahoj, jsem perkusní zelenáč (resp zatím jen teoretik). Udělal jsem si mazivo - vyškvařený hovězí lůj + včelí vosk v poměru 1:1. Střely namazal a zbytek maziva nalil do zavařovačky, kde samozřejmě zatuhlo. Jak to nyní skladovat? Nemůže se lůj v mazivu zkazit nebo plesnivět?

steasy1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27.05.2009 19:39
Bydliště: Sereď Slovakia

17.09.2019 18:01

Re: Mazanie striel pre predovky

Nazdar, ja som si uvaril mazanie hovädzí loj- včelý vosk 1:1asi pred tromi rokmi, mám ho v pivnici kde mám dielničku a kde je teplota cca 23stupňov a stále je v poriadku.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků