dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

05.09.2016 23:00

pistole v 10mm auto

Tak jsem se rozhod' pro pistoli v tejto ráži, a tápu.

Požadavky mám celkem jasný: rozhodně SAO s pojistkou, rozhodně ocel (ne plast), rozhodně fullsize a raděj dvouřaďák, ale klidně i jednořaďák. Celkově model na nošení, cenově tak do čtyřicíti.. Co jsem tak zkoumal poslední rok dva, možnosti jsou celkem omezený..

- SIG teď dělá krásný P220, ale to se sem asi nedostsane
- Colt má svou Delta elite (a další 1911 se daj sehnat), ale raděj bych asi něco modernějšího a zrovna Delta se mi fest nelíbí..
- nedávno narazil jsem na Tanfoglio, popravdě kvalitní celoocelovou CZ v týhle ráži by byl masakr, ale nenašel jsem importéra
- snad se nějak nechaj převrtat hlavně ze 40 S&W, ale to nevim zda je dobrej nápad -- pak by byl výběr celkem širší..

Měl by někdo nějakej nápad? :-)

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

06.09.2016 7:26

Re: 10mm auto

pre europu je 10 auto mrtvy kaliber... mimo glocku je to 0 bodov...
jedine US, ale s tade nieco sem dostat je tiez 0 bodov..
no a prerobit 40SW na 10 auto, to je da sa povedat nemozne, koli dlzke nabojnice,
kde len malo zaverov obciahne taku dlhu nabojnicu...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

06.09.2016 10:47

Re: pistole v 10mm auto

Jestli to máš i na nošení, tak bych osobně myšlenku 10 Auto asi opustil a porozhlédl se po .40 SW. :wink:
Nakonec zjistíš, že nějaký častější trénink dynamičtější střelby je s plnotučnou 10 Auto téměř nereálný. (nemluvím o oddechové mířence s pistolí na stolíku )
Nejvíc času na střelnici strávíš úzkostlivým sbíráním hilzen a při troše snahy i .40 SW Podsypeš na úroveň tuzemských, politicky korektních 10Auto.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

06.09.2016 12:45

Re: pistole v 10mm auto

Mám hlaveň 10mm Auto pro 1911. Ač o berličce hnáty chudé, pod plachetkou osoba, střílení 10mm Auto z 1911 (Norinco) s bufferem mi pocitově přišlo příjemnější než nějaké nadupané .357 z revolveru. Na běžné nošení po městě to není (i když jeden nikdá neví), Ale na procházky do lesa mi to naopak přijde vhodné. :)

Černá je černá, ať už se štětinama, nebo s černou vlajkou s bílými klikyháky.

Osobně mne hodně zaujal revolver SW 610, moc by se mi líbil s 6" nebo 8" hlavní. Ale těch peněz... Ovšem slušel by mi, k té 1911...

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

06.09.2016 15:47

Re: pistole v 10mm auto

10nu robi aj Grandpower, ale je to plastak a SA/DA a Kacena, so vsetkymi pre aj proti...

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

06.09.2016 22:35

Re: pistole v 10mm auto

Administrátorum se omlouvám za přilípnutí ke střelivu, sem právě váhal zda zrobit nový témo :)

Že je to mrtvý na hovno a moc silný je mi jasný. Ale já jsem prostě rozhodnutej (pokud to nějak pujde).. dyk kurnik i SB už ty patrony vyrábí, tak k něčemu to asi je?:)

Žerty stranou, zdá se mi to jako ideál kvůli relativně levnejm střelám (oproti 45 ACP určitě a to i na eventuální lití nebo lisování), výkonové škále (od vraha prasat po čaj), i to hezky vypadá a jelikož teď nosím 45, tak s velikostí pistole bych problém neměl. Samo bych netrénoval s plnotučnou (to mě ani na střelnici nepustí), spíš s něčím na úrovni 40 SW. Ale mít tu možonst :)


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

07.09.2016 17:28

Re: pistole v 10mm auto

No jestli z toho chceš střílet olovem při plné laboraci, tak good luck...

když jsem ve .40 SW hnal olovo cca 1200 fps, tak to chtělo dost tvrdý olovo (24 Brinellů a více), mazat zásadně do drážky odpovídajícím mazadlem (na Alox a podobný nesmysly zapomenout, pokud chceš střílet a neřešit všude napečený olovo) a hlavně používat kvalitní prach odpovídající rychlosti. Zapomeň na cokoliv od Explosie, Vectanu, Accurate apod. Pokud tam nenasypeš Vihtavuori nebo Hodgdon, opět se budeš potýkat s problémem nadměrnýho otěru olova...

U plášťové střely tohle nejspíš nebudeš muset řešit, teda kromě prachu, pokud budeš chtít používat ty poměděný střely LOS, nebo jak se to jmenuje...

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

08.09.2016 7:08

Re: pistole v 10mm auto

olovo né. Ze startu určitě LOS (i tak cena o 0.5 kč nižší než 45), pak vlastní poměďování, nebo výroba pláště z vystřelenejch lugrů.. ale zatím to spíš vypadá, že žádnej kvér neseženu :)

Zatím jsem zakoukanej do tanfoglio stock III s tím, že by se snad ve všech tanfogliich měla spoušť nechat vyměnit za SAO. Ale co píšu po prodejcích, nikdo se netváří. Leda zkusit nějakej dovoz po vlastní ose... ale až tak bláznivej asi nejsem.

Papulus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2015 20:32

25.04.2018 0:15

Re: pistole v 10mm auto

Tak já jsem se po 2 letech dočkal vytoužené Limited Custom od Tanfa a v mezičase z nedočkavosti pořïdil Glocka 40. Na podzim mám v plánu Rugera SR1911. SIGa snad později. Je krásný, ale nesedí mi ta bachratá rukojeť. 10mm mi opravdu vyhovuje. Střílení i přebíjení tohohle cvaldy je fajn. LOS poměděnky se chovají překvapivě mravně. Laborace ladím, ale hradla ještě nemám. Zkouším spíše silnější laborace a různé prachy. Kdo by si to chtěl zkusit na střelnici, může mi napsat. Pokud má střelec víc než 60kg a unese v ruce 1kg, je každý překvapen. Nečekaně malý rozdíl v chování při střelbě v porovnání s menší 9mm zbraní /CZ75C/. Mně to přijde jako příjemné. Oproti 44 Magnum čajíček. Kdyby se daly legálně nosit hollowpointy, troufnul bych si říct, že by byly výborné na nošení v zimně pod kabátem. Takhle jsou to v ČR krásky vyloženě jen pro radost.

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

17.05.2018 14:17

Re: pistole v 10mm auto

Tak právě jsem se vrátil ze střelnice, ještě jednou mnohokrát díky! To je vážně neskutečně pohodové střílení, i to co pan majitel měl jako nejsilnější laboraci není žádná velká hrůza. Srovnám-li s mojí 1911, ano, asi to o něco větší rána je, ale fakt minimum.. samozřejmě mílové rozdíly byly v pistoli jako takové (naprosto geniální střenky, rozšířená bota taky pomohla..). Sečteno podtrženo jsem šťastný jak děcko, že jsem tu zálohu před pár měsíci zaplatil, akorát teď jsem bohužel samozřejmě i stejně nedočkavej :)

Pan majitel ještě na srovnání donesl chiappu rhino v .357 (za to další velké díky, to jsem netušil, že ji vůbec kdy uvidím naživo a ještě na střelnici...) a to naopak teda byla tak nepříjemná rána, že asi zvážím svůj další plán koupit ,,nějakej revolver''. Mám obavy, že to pro mě vážně není. A to ještě zrovna o tom nosorožci všude píšou, jak to má super chování oproti jiným 357.. mno.

Tímto se tedy hlásím do služby, teda nahlásím, až mi ji konečně vyrobí -- v Brně budu nabízet desítkové zkoušky :) jen ať výrobci vidí, že tahle ráže má budoucnost.

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

27.06.2018 10:55

Re: pistole v 10mm auto

A v pondělí sem byl v Košicách a dneska na fízlárně, po lehkých peripetiích tam i onde mám konečně doma to co sem chtěl :) Je to celkově větší, širší, delší a těžší než moje 1911, ale pořád pro mě v mezích snesitelnosti. Na zbrani jako takové jsem moc problém nenašel - škoda, že výrobce nepoužívá vodící tyčky s kónickou dosedací plochou jako vyrábí Henning a pružiny jsou spíš slabší, oboje plánuju vyměnit; taky SA spoušť kterou jsem tam nechal dát visí dost daleko od dlaně, mám krátké prsty, asi též budu měnit. Možná i střenky koupím užší, tovární ořechovky jsou sice krásné ale přecejen zbytečně tučné. Tovární zpracování a spasování je jak z vesmíru oproti mému současnému čínskému chrastítku. I když ušáci tvrdí, že správná 1911 musí hrkat :)

Tímto vysílám silné díky za ochotu a přístup do LVL Armory, takhle nějak si představuju prodej zbraně! A zároveň silné ne-díky pánům v Pro arms, kterým ani takto ,,levná'' zbraň nestojí za opruz s výrobcem odjinud, než z ČR (a to paní z LVL koukala jak puk, že zrovna Tanfoglio jsou velmi slušní a ochotní, akorát je člověk musí trochu bombardovat).

Sice zatím jen jeden zásobník (asi ovínění taloši jsa štěstím bez sebe, že jim po skoro 3 letech konečně dám pokoj přibalili k desítce 5 devítkových zásobníků.. nu což..), ale všechno zdá se funkčním. Zítra tradá na střelnici!

Zájemcům o střelbu v Brně se budu snažit vyhovět. Raděj ale maily, já tu ty SZ moc nečtu ..

A zkusim doma něco nafotit.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

27.06.2018 13:09

Re: pistole v 10mm auto

mohl by jsi se laskavě vyprazdňovat tak aby čitatel nemusel studovat kvartál zpětně nad jakým kvérem se vlastně rozplýváš (mně z toho třeba vyplynulo Tanfo) ?

krom toho nechápu invektivu vůči Proarms,
respektive chápu pokud jsi se vyjadřoval v komunikaci stejně jednoznačně a srozumitelně.
Pistolí v 10mm se prodá asi 5 ročně , skladem mají Colt a Tanfo , další prodejce má Kimbera, další Glocka, další STI
ono už to tak chodí, že nemusí být všechny značky pod jednou střechou, jen proto, že se někomu nehodí cestování pár km v rámci jedné aglomerace
dave1354 píše:.... A zároveň silné ne-díky pánům v Pro arms, kterým ani takto ,,levná'' zbraň nestojí za opruz s výrobcem odjinud, než z ČR.....

možná jsi to přehlédnul ale zbraně české provenience (vyjma jejich vlastních dlouhých) jsou bagatelní % jejich sortimentu

Papulus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2015 20:32

05.07.2018 0:49

Re: pistole v 10mm auto

V žádném případě se nechci překřikovat na netu, ale dovolím si párp oznámek.
Já jsem, jak píši výše, čekal na Tanfo v 10mm dva roky. Jednal jak s Košicemi, tak s Prahou. V Košicích jsem viděl snahu a v Praze už jistou naštvanost na obchodniho partnera. Nicnéně jsem p.Hofmanovi jeho lamentace na jižany věřil. Problém byl asi z větší části na jejich straně. Nakonec jsem se rozhodl pro individuální dovoz a v momentě, kdy jsem Italům napsal, jsem s překvapením zjistil, že je zbraň zrovna vyrobená pro Proarms a to s neuvěřitelným zpožděním... Jako "odškodnění" za čekání mám nový a mnohem hezčí model, takže nakonec spokojenost. Přeci jenom sportovní speciál v novém designu v této nesportovní ráži začali vyrábět až naprosto nakonec. Nicméně i mně příjde toto doprošování o objednaný a vytoužený kvér naprosto šílené. Kdybych takto dovážel naše vrtné soupravy, jsem už dávno KO.
Původ této mojí anabáze je ale jinde. V mnou obdivované ČZ UB. Přeztože jim stále fandím, přeji úspěch a jsem na ně pyšný, na můj požadavek o TS v 10mm za jakoukoliv cenu se mi slušně, ale vysmáli.
Ital to vyrobil. A přesně podle mých představ.
Myslím si, že udělali v Brodu malinkou chybu. Slušela by jim v vsortimentu. 10mm se mírně reinkarnuje. Já sám jsem z Vámi předpokládaných pěti prodaných kusů koupil letos dvě a po prázdninách objednám další kousky do sbírky☺.
Ta druhá byla Gastonova polní lopatka G40. Dováželi ji do ČR jen v 1ks. Jen pro mne a trvalo to celkem 3měsíce. Naprosto jiný zážitek. A jiný dodavatel.
Hezké ráno všem.

Jarett
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02.10.2013 21:09
Bydliště: Olomouc

05.09.2018 7:12

Re: pistole v 10mm auto

Intenzivně zvažuju, že si pořídím aktuální verzi Colt Delta Elite, prostě jen tak pro potěšení. Zkušenosti uživatelů zde jsem nenašel žadné ... je zde tedy vůbec někdo, kdo měl odvahu do Delty jít ?

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

05.09.2018 7:52

Re: pistole v 10mm auto

Neukázali by pyšní majitelé nějaké fotky? :-)

Papulus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2015 20:32

19.10.2018 7:19

Re: pistole v 10mm auto


Jarett
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02.10.2013 21:09
Bydliště: Olomouc

20.10.2018 11:46

Re: pistole v 10mm auto

Nakonec jsem to vzdal ... a koupil klasickou .45 :)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

08.09.2020 7:55

Re: pistole v 10mm auto


dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

11.09.2020 11:47

Re: pistole v 10mm auto

Tak když už s to tu oživilo, dohodím fotky.

Vše cca po 1000 ranách a dvou letech nošení.

Celek (z levé strany vidno ztmavnutí dřeva od potu.. jinak nic nerezne krom ústí hlavně, což asi budu řešit nějakým povlakem)

cela1.jpg
Tanfoglio Stock III - celá 1

cela2.jpg
Tanfoglio Stock III - celá 2


Rám

ram2.jpg
Tanfoglio Stock III - rám 2

ram1.jpg
Tanfoglio Stock III - rám 1
Naposledy upravil dave1354 dne 11.09.2020 11:51, celkově upraveno 1

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

11.09.2020 11:50

Re: pistole v 10mm auto

Závěr

zaver2.jpg
Tanfoglio Stock III - závěr 1
zaver3.jpg
Tanfoglio Stock III - závěr 2


Trochu mě mrzí nedopracovaný dosedací plochy rám/závěr, ale co už

ramzaver.jpg
Tanfoglio Stock III - otlak rám/závěr

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků