Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

02.09.2018 9:31

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Ahoj, pojmy si nepletu ale dám ti příklad : Puška samonabíjeci zastava M92 je dnes na ZP sk B po implementaci už to bude sk A1 Takže ji budeš vlastnit po dobu součsného ZP, po vypršení doby platnosti ZP tedy já třeba 2 roky budu muset zažádat užo vyjímku na A1 jelikož jsem ho koupil loni v listopadu a to proto že zbran po novele již bude spadat do jiné skupiny.

Tu skupinu A jsem tam dal jen skráceně protože od novely to bude A a A1

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

02.09.2018 9:36

Re: předpokládané dopady směrnice EP

...no a díval jsi se, co musíš splnit, abys dostal tu kýženou výjimku? Chybějící sk. "A" v ZP bude ten nejmenší problém si myslím, protože tu si v klidu doděláš.

edit: teď mi došlo, že ty ji chceš držet na ZP sk. "A". To co jsem popisoval, se týkalo hlavně zachování možnosti s tou zbraní chodit dál na střelnici. Převedení zbraně kat. B (samonabíjecí - ochrana zdraví...) do ZP sk. A (sběratelské) jsem popravdě tak dopodrobna nestudoval a domnívám se, že to ani v novele není podrobně vysvětleno.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

02.09.2018 10:53

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Arés, opravdu si ujasni pojmy "skupina zbrojního prúkazu", a "kategorie zbraní", jinak ta diskuze nemůže dávat smysl...

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

02.09.2018 12:33

Re: předpokládané dopady směrnice EP

MAO - nepochopil jsem co myslíš .

panacea - no některé druhy zbraní přejdou do sk A a některé pokud v nich budeš používat zásobník na 30 do A a pokud jen na 10 ran tak do skupiny B tedy pokud budou delší než 600 , ty kratší budou v A a nebo budeš muset dejmetomu sklopnou pažbu přidělalat na pevno aby se nedala zklopit, pokud ji skolopíš bude to A pokud nebude sklopná zustane v B

Pokud chceš kompletní znění ze zákona na novelu, pošlu do SZ

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

02.09.2018 12:41

Re: předpokládané dopady směrnice EP

To je vidět :roll:

Koukni do aktuálního zákona. Zejm. Par. 3 a nasl., a 16, a nasl...

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

02.09.2018 12:58

Re: předpokládané dopady směrnice EP

4 Arés

...je to marné, je to marné, je to marné.

Platný zákon i návrh novely mám dávno stažené (přečtené) včetně všech připomínkových řízení. Jestli jsem to pochopil, tak ty řešíš tento hypotetický problém:

Zbraň kat. "B" (samonabíjecí,...) registrovaná na některou ze sk. ZP "B, D, E" bude po novele zbaň kat. "A1 nebo A", kterou ty chceš nově přeregistrovat do ZP sk. "A" (sběratelské...).

Nevím jak u Vás, ale např. ve VČ kraji jsou výjimky pro zbraně kat. "A" (fullauto,...) dávno neprůchodné a neudělují se, pokud vím. Pochybuji, že se tato situace novelou změní k lepšímu (spíš naopak)...jestli tedy sázíš na tuto cestu. Výjimka na zbraň kat. "A" není totiž nároková i podle dnešního znění zákona.

Snad už si rozumíme 8)


Reklama

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

02.09.2018 13:30

Re: předpokládané dopady směrnice EP

panacea - Co vím u nás, tak po novele bude sk A k získání snažší jelikož sposta lidí bude mít pak zbraň kategorie.

To že je dnes získat na A full auto skoro nemožné, myslím že vyjímku dostaneš na A1 puška na samonabíjecí ale policie už ti i nadále těžko vydá povolení na full auto, to si myslím zůstane stejné, ale bude to opět na policii a krajích jejich působnosti.

Já žádal před cca 7 lety na Krinkova o full auto a nedostal jsem ho a na AK-47 jsem ho dostal takže si myslím že čím bude zbraň menší a tudíž z hlediska bezpečnosti nepřijatelná vyjímku asi nedostaneš ale jak jsem řekl bude to od okrsku k okrsku. U nás je třeba NP vyřízeno cca za 10 minut, když kolega chce nákupko ( Praha ) čeká skoro 3 týdny.

Co se týče té novely je tam i přesně uvedeno které zbraně budou spadat do A, A1, B atd.
to že by si přišel o zbraň si bát opravdu nemusíš. Co se týře po skončení ZP požádat o vyjímku na zbraň , tedy už na A1 , tak myslím pokud nebudeš mít průsery či přestupky nebude důvod ti ji nevydat. problém novely je spíše jinde než v zabvení zbraní. Oni totiž moc dobře ví že kdyby se zabavolaly minimálně 50% zbraní se ztratí, takto ti zůstanou a budou stále pod kontrolou PČR takže bych se toho nebál i když směrnice je prostě paskvil.

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

02.09.2018 13:46

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Ještě dodám, zkus JIRKA.PAP je to kolega u Ústecký kriminálky, super chlap kterej o tomto hodně ví, a když mu řekneš rád ti pořadí

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / EU bullshit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník