Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7064
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.06.2017 13:37

Re: Kolimátor na Carry/Production Optics


PiPilot
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 115
Registrován: 08.08.2011 13:33
Bydliště: Praha

24.08.2017 8:43

Delta Point (původní)

Já jsem koupil Deltapointa (z druhé ruky) a moc spokojený nejsem
(asi 1000 ran z CSV, + asi 50 na závěru G19 .+ snad 100 223 na pušce)
na G19 (místo hledí, ne MOS) jsem si nezvykl - nebyl jsem schopný tečku najít. ačkoli s tou pistolí mám statisíce ran přes mechaniky.
Ale G19 MOS + RMR se již chystá...
Deltapoint :
zhasl mi při střelbě (to jsem svedl na baterku) - věru nepříjemné na dlouhé zbrani při závodě.
Nyní s novou baterkou kolísá jas při zpětném rázu - zkusím nějak vypodložit baterku a uvidím.
Záměrný trojúhelník se mi líbí, na 50 m je hrot jako 1 MOA tečka, na blízkoí celý obrazec velký lívanec.
celkově však jsem od Leupoldu čekal sakra víc....

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

24.08.2017 17:55

Re: Kolimátor na Carry/Production Optics

Uchop, uchop, uchop...
Takovymu harcovnikovi snad netreba pripominat... ;-)
Se to s teckou nezda, dokud ju nehledas vcetne opetovneho zapnuti zapnuteho... :D

Co vim, tak deltapoint mel s timhle problemy.

Uživatelský avatar
snoopy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 12.07.2006 9:55

30.08.2017 14:01

Re: Kolimátor na Carry/Production Optics

Pořídil jsem delta point pro.
V základu už má izolační destičku mezi tělem a závěrem. Zatím pár set ran a jede jak má. Mám verzi s 2,5 MOA tečkou, může se zdát malá, ale při posledních třech intenzitách je velká až dost. Jednoduché ovládání, vyjmutí baterie, jen mě štve, že když ho chci vypnout, tak musím 5 vteřin držet tlačítko.....
Možnost nasazení mechanických mířidel taky super, ale v základu nejsou. Prodejce tvrdí 2 roky záruka elektrika a tělo lifetime warranty. tak snad to vydrží déle než dva roky....

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

01.06.2018 11:20

kolimátory pro PO (production optic)

Panove poradte mi nejaky mikrokolimator na G19 MOS. Znacky znam jde mi o osobni zkusenost cemu se vyvarovat a co je dobre (drazsi). Dekuji

Ludvas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09.08.2011 9:33

02.06.2018 10:20

Re: kolimátory pro PO (production optic)

Na 19MOS používám DOCTER SIGHT C, tečka 3,5 MOA, mám ho skoro rok, baterka původní (svítí pořád, krytku nedávám), pistole vyhazuje nábojnice často přimo do skla a to je bez poškozeni, stači otřít otisky nabojnic, odstříleno 4000. Seřizení nástřelu pomoci bočních a horních šroubů je celkem citlivé, bohužel aretační šrouby jsou zezadu a přes hledí se na ně nedá dostat, musí se vyrazit před nástřelem kolimatoru. Nástřel ale doteď drží beze změny. Pozor na délku montážních šroubků přečnívají přes destičku a musí se lehce zkrátit.


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7064
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.08.2018 10:30

Re: Kolimátor na Carry/Production Optics


Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

15.08.2020 21:06

Re: Kolimátor na pistoli - Carry/production optics

Zdravím, rád bych se zeptal někoho, kdo má zkušenost s těmito kolimátory :
Holosun mod. HS 407 K ( tečka 6 MOA ) a mod. HS 507 K ( tečka 2 MOA + obrazec 32 MOA - prostě něco jako u EOTECHu ) a pak VORTEX Viper ( tečka 6 MOA ).
Uvažuju, co hodit na G 17 MOS. :mrgreen:
Rád bych kvalitu za rozumnou cenu. Nejedu s tím do války, ale nechci shit co se mi vysype po pár ranách.
Tečka 6 MOA bude asi optimal na pudovku do 25 m, takže asi míň ne.
Dík za každý názor :idea:

Uživatelský avatar
snoopy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 12.07.2006 9:55

19.08.2020 12:53

Re: Kolimátor na pistoli - Carry/production optics

U Vortexe mi vypadlo celé sklíčko. Další lidi měli stejný problém.
Provozoval jsem Docter, nevydržely kontakty, S velkou oblibou používám DeltaPoint Pro i na AR9 i na pistolích.
Teď zkouším Holosun 507K 2 MOA tečka je subjektivně větší, ten ala EOtech obrazec je na nic, na tak malém sklíčku je moc velký a jeho "výhody" v přenášení záměrného bodu u pistole nevidím. Mám jen tečku (na P10C) a spokojenost, zatím.
Jen se musí upravit montáž, protože ta pro shield rmsc má 4 packy, kdežto HS má jen 2 dírky.
Kolimátor je úzký, primárně dělaný na úzké superslimultra subcompacty jako Sig365, G43,48 apod. na klasickou 17 zkus něco jako třeba HS508T stejný footprint jako RMR, větší sklo a dobrá kvalita za dobré peníze. Ten 407/507K je krásně malinkatý, třeba i na skryté nošení
https://optics-info.com/footprints-on-red-dot-sights/

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7064
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.09.2021 15:01

Re: Kolimátor na pistoli - Carry/production optics

Trijicon-RMRcc-footprint-3.jpg

Trijicon-footprint-ver2.jpg

Shield-Sight.jpg

C-more-footprint-1-scaled.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

04.05.2022 14:10

Re: Kolimátor na pistoli - Carry/production optics

Mám dobrou zkušenost s kolimátory Holosun. Konkrétně 508T - první kus jsem měl na Glocku 19MOS, po cca 12000 ranách přestalo reagovat tlačítko "+", distributor obratem závadu identifikoval (uvolnil se kontaktní plíšek pod tlačítkem) a opravil, ale nabídli mi rovnou výměnu za nový model 508T X2 (ten hranatý), ten má na té G19 najeto dalších cca 4000 a v pohodě. Tenhle model můžu doporučit. Záměrný obrazec circle dot (2moa tečka + 32moa kroužek) je do začátku skvělý, dobře se to hledá. Jak má člověk už nadrilované tasení z pouzdra a prezentaci do záměrné, lze v phodě používat i samotnou 2moa tečku. Když se nahulí jas, tak se opticky zvětší a nemám problém s nějakým hledáním záměrného bodu.

Teď jsem dal na G19 ten nový Holosun SCS s přímou montáží do MOS platformy bez adaptéru. Je to opravdu nízké (cowitness s originálními nízkými mířidly Glock) a ta automatická regulace jasu funguje perfektně (třeba i při míření ze tmy na osvětlenou zeď to vyhodnotí správně, čili že má tečku nahulit, aby se na světlém podkladu neztratila). Na nošení a běžné střílení to nemá chybu, na sport asi úplně nejlepší volba nebude, ono je to okénko celkem malé (zhruba na úrovni Shieldu RMSC).

Ten starý 508T jde teď na Glock 20, tak jestli nezakuká ani s mýma přebíjenýma 10mm auto s faktorem přez 200, tak už přežije všecko :D

Jinak jeden starý holosun 507C mám teď osazený na ultimaku na AKM, a taky drží, a to se ta trubka umí při trochu svižnějším střílení rozhicovat tak, že to nejde chytit ani v rukavicích. Ale nastřílené s tím nemám nic moc, tak to žádnou vypovídající hodnutu nemá. Před tím byl ale na PCC taky nějakých 10 tisíc ran (byť tam zase žádnou sodu nedostává).

Čili z mojí zkušenosti nabízí Holosun aktuálně asi nejlepší poměr ceny a kvality, a v případě problému to dovozce řeší velice ochotně a operativně.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků