Uživatelský avatar
Adrian_SK
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 25.12.2012 22:22
Bydliště: Rožňava (Slovensko)

15.08.2018 22:08

Re: IPSC PCC

Casovo to nesuri, takze v pohode. :)

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

15.08.2018 22:09

Re: IPSC PCC

JP je dynamika, treba ju zrovnavat s karabinami fungujucimi na tom istom principe.
SigMPX je funkcne uplne inde.

Karabiny na pistolove strelivo mozno rozdelit podla sposobu uzamykania

Dynamicky zaver
- jednoduchost konstrukcie
- lahka vyroba
- vyladenie spociva vo vhodnom pomere sil pruzin, bufferov a hmotnosti zaverovej sustavy, ktora nesmie ale klesnut pod kriticku hranicu.. cca 450 az 500g.

Vzdy to bude len zbijacka.. ale strielat sa s tym da co dokazuje aj Vinduska s PAR.
( JP, VAR, PAR, JRC, EVO, BARK,STRIBOG A1 A2, Anderson)

Zaver s delenou hmotou , je v podstate dynamika aj hmotnost musi sedet s dynamikou len jeho hmotnost sa rozpohybovava oddelene nie naraz a pocit je taky troska maksi.
Jan Balko robil nejake deviatky s delelenou hmotou ale to bolo par kusov.

Delayed blowback
MP5
STRIBOG A3
Cmmg DRB
SIG MPX

Plne uzamknute
-najzlozitejsia konstrukcia,
-narocnost na vyrobu
- najlepsi priebeh spatneho razu (bezkonkurencne) blizi sa tomu jeden velmi intenzivne upraveny stribog A3, seriove su skor ako dynamika.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

16.08.2018 13:02

Re: IPSC PCC

Nejen Vinduška, ale i Grauffel, Josh Froelich a spoustu jiných. Jednoduché na výrobu, spolehlivost a když vyladíš buffer, netřeba se pouštět do složitějších a dražších verzí. A upřímně řečeno - ani lepší průběh výstřelu nezaručuje lepší výsledek. Tohle známe :)

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.08.2018 16:36

Re: IPSC PCC

Durosik: Jen malá technická. Skutečně bys Sig MPX zařadil mezi zbraně s bržděným (delayed) závěrem ? Všechno by napovídalo tomu, že závěr je v okamžiku výstřelu uzamčený.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.09.2018 11:03

Re: IPSC PCC


Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

05.09.2018 11:04

Re: IPSC PCC

Lena pro SIG "pracuje" už dlouho....


Reklama

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.09.2018 14:09

Re: IPSC PCC

Mám na mysli sig mpx a asi jí to šlape.

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

05.09.2018 23:48

Re: IPSC PCC

Petzold, jasne ze je MPX plne uzamknuty, zle som to zaradil, v podstate mpx je v kategorii plneuzamknutych flint co sa daju kupit asi zatial jedina.

Co sa tyka tej Leny, rad by som videl ako ma ona MPX upravene. Asi to nebude seriovka.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

10.09.2018 17:50

Re: IPSC PCC

Zujala mě informace o tom upraveném Stribogu A3 dá se takto upravený koupit?

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

10.09.2018 21:12

Re: IPSC PCC

Beda, skus sa opytat v GP. Ci ti vedia spravit A3 s cca 300gr zaverom .

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

16.09.2018 0:17

Re: IPSC PCC

tak cmmg mkgs je tu, záver 330 gramov, v pondelok tlakovky a potom hajde na strelnicu.
Náramne som zvedavý;-)

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

16.09.2018 23:00

Re: IPSC PCC

Dnes na DanubeCup ma opat zradil moj SIG MPX, po zlomenej udernikovej pruzine, po zadreti uderniku šponou z nabojnice, sa mi teraz zlomil vyťahovač. v podstate hned na prvom stage. Zatial som mal viac suťaží s nejakym problemom ako suťaží kde flinta šlapala dobre. Stále si myslím , ale že asi blbý kus alebo súčasti.. stále to považujem za vynikajúcu flintu a dúfam , že sa to už prestane srať. Ale našťastie som bol v squade s majiteľom toho najodladenejšieho stribogu A3, s ktorým som mohol súťaž dostrielať, ten však bol nastaveny na dvojmetrového chlapa tak mi bol troska dlhy. Ale chcem tým len povedať, že som nepostrehol, že by sa mi s tym strielao o niečo ťažšie ako so SIGom. možno asi aj ešte prijemnejšie v niektorých momentoch. Musím povedať , že stribog A3so záverom niekde na 315tich gramoch je naozaj velmi dobre PCC.
Aj ja som veľmi zvedavý na CMMG GUARD... naozaj veľmi zvedavý.

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

18.09.2018 21:57

Re: IPSC PCC

tak nebuď zvedavý a rovno nám povedz, ako prvý majiteľ, čo a ako:-P

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

20.09.2018 7:08

Re: IPSC PCC

Cez víkend túto zaujímavú flintu beriem na rozsiahle testovanie na SLOVAK OPEN do Čachtíc, hádam dnes sa mi podarí absolvovať nejaká strelnica po úpravách , ktoré som absolvoval aby som pušku dostal do stavu , ktorý najviac pripomína moju 223, podotýkam , že ja som si vzal tú oholenú verziu . Prvotný dojem z prvej streľby bol nesmerodatný , nakoľko flinta bola vo veľmi nevhodnej konfiguráciií.
Zmeny ktoré som vykonal boli zatiaľ nasledovné :
výmena predpažbia (tato moja varianta ho mala trocha kratšie a aj tak som mal nachystané predpažbie)
pažba , pistol grit, charging handle a nakoniec spúšť JARD PCC .Určite beriem na testovanie a naladenie pred súťažou všetky možné buffer pružiny , nakoľko je viac ako isté, že tieto budem musieť napasovať k mojmu strelivu. (124gr ALSA, podsypaná 4,4gr RS12)
Čo sa týka prvotného vzhľadu , sme už troška niekde inde ako klasické lowendy, spracovanie mechanizmu záchytu záveru pri glock zásobníku je oveľa šikovnejšie ako Andersone aj keď ten to tiež veľmi zaujímavo poriešil. Myslím si , že po modifikácii Anderson lowru (odstránenie vyhadzovača) by šiel použiť vrch z CMMG. Tá 16palcová hlaveň tenká nie je , možno sa bude skracovať uvidíme po testovaní.
Celkovo na mňa flinta robí veľmi dobrý dojem a podrobnejší report poskytnem budúci týždeň po súťaži. Tam bude k dispozícii ak by si ju chcel niekto obzrieť. prípadne si z nej streliť.
Veľmi sľubná je tá reakcia záveru pri doprednom pohybe , ten zďaleka nie je taký ako pri dynamike, ale ako som povedal , musím to doladiť vratnou pružinou k mojmu strelivu, aby celý cyklus záveru viedol k tomu aby druhá rana neutekala od prvej pri rýchlej dvojrane a aby sa tá dvojrana dala šupnúť čo najľahšie a najpohodlnejšie . Doteraz so strieľal z plne uzamknutého zaveru SIGu takže laťka je hodne vysoko.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

20.09.2018 10:17

Re: IPSC PCC

Ale first impresion máš, ne ? Jak se chová oproti Stribogu, Andersonu....

Uživatelský avatar
Adrian_SK
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 25.12.2012 22:22
Bydliště: Rožňava (Slovensko)

20.09.2018 11:06

Re: IPSC PCC

A co so myslis o Andersone? Jeho kupou snad nespravim chybu.
Vyhovuje mi platforma AR15 a oproti napríklad Stribogu aj dizajn.

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

20.09.2018 22:37

Re: IPSC PCC

Daleko lepsie ako dynamicky Anderson znesie to skor zrovnanie so stribogom A3, na priblizne podobnej urovni to je. Po doladeni dufam to bude lepsie ako Stribog. S dynamikami nemozno zrovnavat.

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

20.09.2018 22:39

Re: IPSC PCC

Adrian, isto nie. Anderdon je velmi slusny lowend , za tie prachy uplne v pohode. CMMG DRB je ale uz ina liga...

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

25.09.2018 12:50

Re: IPSC PCC

Jak to dopadlo na SK Open ? Prošlo CMMG testem ?

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

26.09.2018 21:23

Re: IPSC PCC

Nooo, tak flinta slapala velmi dobre.
Mal som celkovo tri zavady. Ani jednu nepripisujem flinte.
Prve dve zavady som si sposobil montazou patky zasobniku, ktora zvacsuje kapacitu z 31 na 36 ran. Dva krat mi podalo dva naboje naraz. Po vymene zasobniku sa zavada nezopakovala.
Tretia zavada bola velmi neprijemna , tazko odstranitelna. Na to si treba dat velky pozor. Prebitie lugru do nabojnice makarova, do komory ide , neodpali a von ju nikdo nedostane.. des.

Teraz k puske, priebeh vystrelu je typicky delayed, velmi pripominajuci MP5. Nie je to MPX. Impulz vystrelu a funkcneho cyklu je zlozeny z viacerych impulzov posobiacich mozno pomalsie , ale je to len pocit, dvojrany su len otazkou rychleho prsta a dobrej spuste. Puska bezproblemu stiha vsetko , co jej spust dovoli.

Fantasticka je absencia toho udretia tazkeho zaveru na celo komory. Je to znatelny a vyrazny rozdiel. Puska z daleka nie je tak agresivna. Co treba doladit je volba spravnej vratnej pruziny k pouzitemu strelivu. Aby druhu ranu flinta ukladala co najblizsie k prvej. Doladit ten odskok po prvej rane.

Myslim si , ze by sa pri mnou pouzitom strelive (aslsa 124 a rs12 4,5 gr) dal zaver este odlahcit. Zaver nemal z krabice ziadne odnimatelne zavazie, bol v tej najlahsej konfiguracii.

Ja som zvolil maksiu pruzinu a pazbu s A2pazbou s vlozkou zo silikonu aby som tlmil zadnu uvrat zaveru pri jeho zrychleni maksou pruzinou. Co mi viac vyhovovalo.

Je to flinta , ktora sa da ladit na milion sposobov.

Jedna velmi zavazna vyhoda je ale v moznosti pouzitia klasickych ar ladenych spusti. Zaver negeneruje taky imoulz ako klasicka dynamika. Preto by mohli spolahlivo fungovat aj velmi jemne naladene souste z klasickych ar223. Vo pri dynamikach nebolo mozne.

Je tu este vela co skusat , ale uz teraz mozno prehlasit ze je to konecne deviatkove AR ktore sa spravanim daleko viac priblizuje 223jke ako cokolvek pred tym.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník