Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník

22.03.2016 23:49

Re: Perkusná Sharpska

Předpokládáš správně, přesně tak, problém se neobjevil. Hlaveň jsem měl venku několikrát.

snusmumrik
Nový uživatel
Nový uživatel

23.03.2016 22:25

Plávajúcu komoru sa snažím vyťahovať pomocou mosadznej hmoždinky laminátovou tyčkou. Takto sa mi zapiekla po rokoch streľby - samozrejme toto bolo po prvý krát intenzívnejšie - v podstate som skúšal strieľať do plnej nefunkčnosti záveru (s blbým mazaním).
Opomoč došiel, len na balíku bolo zle napísané číslo účtu a pošta mi balík nevydala. Takže nová objednávka a čakám. Zatial hlaveň stojí dole záverom v 2 litrovej fľaške plnej petroleja.

snusmumrik
Nový uživatel
Nový uživatel

13.04.2016 11:41

Takže petrolej nepomohol.
Prišiel opomoč, tak som komoru nechal zaliatu 24 hodín. To nepomohlo, plávajúca komora sa ani nehne. :mrgreen:
takže som do opomoču naložil klince a nechám ich v ňom týždeň, aby som odskúšal korozívne pôsobenie opomoču na oceľ a keď sa klincom nič nestane, tak skúsim naložiť plávajúcu komoru na týždeň do opomoču.

snusmumrik
Nový uživatel
Nový uživatel

25.04.2016 9:04

Môžem prehlásiť, že opomoč nemá žiadne korozívne pôsobenie na oceľ ani po týždni pôsobenia.

Nakoľko som z dôvodu trvania skúšky opomoču na klince potreboval ošetriť hlaveň, po vyliatí opomoču z hlavne som hlaveň umyl v jarovej vode, prelial vrelou vodou a po uschnutí nakonzervoval noname olejom, ktorý mám od policajtov.

Po týždni, na základe výsledku pôsobenia opomoču na klince, som chcel znovu na týždeň naliať opomoč do hlavne. Aby zbytočne nereagoval s olejom v hlavni, túto som umyl v jarovej vode a zistil som, že v styku hlavne a plávajúcej komory šumí hnedý bordel a po chvíli vyliezla plávajúca komora obalená temer smolou.

Takže záver je asi ten, že bpsolvent, alebo konzervačný olej kapilárnou vzlínavosťou zaliezol do štrbiny plávajúcej komory, kde týždeň pôsobil a v styku s jarovou vodou dielo dokončil.

Zaujímave je, že v každom úseku čistenia som bezvýsledne skúšal pomocou mosadznej hmoždinky vytiahnuť komoru a ona mi potom vyliezla sama pri umývaní pomocou lacetky. Umýval som vo vrelej vode.

Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.04.2016 10:51

Buď rád, že ji máš venku. Já jsem místo ní vyrobil novou, která se zašroubovala místo plovoucí a byl klid.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

03.08.2018 11:42

Pro začínající Sharps-kaře je v aktuálním čísle St.Revue (8/2018)
několika stránkový článek o perkusní Sharpsce: Sharps – puška na celý život
Pokračuje pak dalším článkem o nábojové verzi: Sharps M1874
Zkušení střelci se nic moc nového nedoví, ale pro začátečníky celkem ok.

Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder