Sylvestr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2018 16:39

13.07.2018 21:23

Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Dobrý den,
chci na začátek upozornit že nechci porušovat zákon proto se Vás chci zeptat. Jsem si jistý, že se budu asi hloupě ptát, a že s těmito otázkami ať si nepořizuji ZB. Já všechen svůj volný čas spíše konstrukcím, principům zbraní a obecně technice. A zákonech jsem se nerad vždy vrtal, i když je to alfa a omega zbraní :oops: :oops: :oops: .

Chci nacvičovat střelbu v lese nebo ve starých továrnách. Ale chci to i shlukem výstřelu a případně i výbuchů (legální) pyrotechniky. Bohužel nemáme poblíž žádnou střelnici, kde by se dala nacvičovat střelba v pohybu nebo CQB. Máme jen ve vedlejší městě terčovou střelnici. Chtěl bych střílet z plynové pistole, i když bych měl zbrojní průkaz (pro výrobu střeliva). Důvodem je legálnost střílení z této zbraně na neveřejně přístupných místech (i když reálně není žádné místo). Tak jako airsoft nebo střílení ze vzduchovky. Ovšem narazil jsem na problém ceny slepých nábojů. Ty nejlevnější poplašňáky (cca 10Kč/kus), což velký rozdíl oproti ostrému střelivu (cca 5Kč/kus) a nižší (přebíjení), zvláště při velkém počtu výstřelů. Proto jsem se nechal inspirovat od videí z výcviku armád a napadla mě tato myšlenka. Jinak studuji elektrotechniku, takže v případě potřeby bych se mohl pokusit i o IR značkování pro imitaci zásahu.

Chtěl bych využít normální nábojnici, kterou bych zkrátil a nasypal tam takou navážku, abych zajistil chod zbraně a požadovanou hladinu hluku výstřelu. Žádný projektil, jen ucpávka. Důvodem proč o tomto polemizuju, aby toto střelivo bylo opravdu bráno jako poplašné z důvodu žádných certifikátů nebo schválení o jaký typ střeliva se jedná od ČÚZZS (stojí to peníze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).

Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

14.07.2018 10:35

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Nabojky 9 mm se myslim daji bezne sehnat za cca 5 Kc...

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

14.07.2018 17:10

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Sylvestr píše:Chtěl bych využít normální nábojnici, kterou bych zkrátil a nasypal tam takou navážku, abych zajistil chod zbraně a požadovanou hladinu hluku výstřelu. Žádný projektil, jen ucpávka.
Obávám se, že toto fyzika nedovolí. :-?
A v zákoně jsem o "přebíjení" nábojek nic nenašel, takže asi nutná koncese. :(

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

14.07.2018 20:26

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Sylvestr píše:... Já všechen svůj volný čas spíše konstrukcím, principům zbraní a obecně technice. ...

... Chtěl bych střílet z plynové pistole, ...

Chtěl bych využít normální nábojnici, kterou bych zkrátil a nasypal tam takou navážku, abych zajistil chod zbraně a požadovanou hladinu hluku výstřelu. Žádný projektil, jen ucpávka. ...

Určite vieš, že plynovky majú v hlavni prepážky či zúženie, ktoré zabezpečí dostatočný tlak na dno nábojky pre zabezpečenie samonabíjacieho cyklu. Akákoľvek upchávka by uzavrela hlaveň úplne a nasledujúci výstrel by poslal záver do Tvojho úsmevu :evil:
Nábojky pre plynovky majú rozmery odlišné od ostrej munície, takže použitie normálnych nábojníc by som videl ako ďalší problém.
Zodpovedajúce rozmery komory majú ostré zbrane upravené na akustické, kde sa používa cvičné strelivo. Tu by bolo možné matricou uzatvárať ústie nábojnice do hviezdičky a cvičné náboje si vyrábať - ak sa nemýlim, kamoš z klubu vojenskej histórie si také robil v kalibri 7,62 x 25 TT. Matricu si objednal u ktoréhosi amerického výrobcu.
Vravel však, že takéto "prebíjané" nábojky pôsobili časté závady pri podávaní zo zásobníka do komory - zádržky, spriečenia.
Naposledy upravil Igrlik dne 14.07.2018 20:30, celkově upraveno 1

Sylvestr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2018 16:39

14.07.2018 20:30

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Necituj těsně předchozí příspěvek.

Děkuji za reakci, jinak tou ucpávkou jsem měl na mysli kus papíru nebo tak něco. Co by jistilo prach, jinak jsem seznámen samozřejmě s konstrukcí plyn. pistole.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

14.07.2018 21:33

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Ja tú vec držať nebudem... každý "svého štěstí strojvůdcem jest!" :roll:


Reklama

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

14.07.2018 22:18

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Předpokládám, že bys přebíjel použité nábojky tedy 9mm PA Blanc do plynovky. Teď jsem zkoušel vydloubnout zápalku ze staré nábojky a nalisovat novou - je potřeba hoodně dlouhou jehlu, ale zápalka je klasická SP 4,4mm :) Lítat někde z ostrou devítkou a pálit slepýma mimo střelnici je samozřejmě minimálně o papíry :) Musíš ale pořád vymyslet jak už tady padlo, jak do nábojky dostat nějaký prach a pak ji uzavřít (původní plastový víčko by pár přebití mohlo vydržet) a vyladit vše, aby to tlakovalo a plnilo samonabíjecí funkci a nebo to střílet z revolveru :) Pak se dostaneš na kačku za ránu :)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.07.2018 22:43

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

To je dotaz jako - pojď mě jebat z boku - sorry...
Mícháš hrušky s jabkama. Z jakých zbraní to chceš střílet? Z nějaké akustické zbraně, resp. expanzní? Na co je komorována? Jaké nábojky? Máš ZP?
Proč do toho motáš ČÚZZS, ty to chceš uvádět na trh?

Sylvestr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2018 16:39

15.07.2018 22:00

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Chtěl bych střílet z plynovky (expanzní), jasně že ne z ostré. Vím že by to z bylo nelegální, ale pokud vím tak z plynovky ano, proto se ptám. Nábojnice mám na mysli pro ostré náboje, ne z plynovky. ZP zatím nemám, protože na něj zatím nemám čas a peníze. Ale na konci prázdnin po autoškole ho chci dělat. Jinak důvodem proč sem´tahám úřady je že mám strach kvůli nepovolené munici, který má v případě nejasnosti legálnost munice. Jinak se omlouvám za neznalosti a jistou zmatenost, ale proto jsem se odvážil se Vás znalejších zeptat. Právě proto nechci mít v budoucnu problémy se zákonem, zvláště na úseku zbraní a střeliva a zbytečně o ně přijít. Jinak Vám všem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

15.07.2018 22:07

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Když pominu , že nechápu k čemu je to dobré tak ano vyrobit jde vše .Ale otázka je stojí to za za to ? No nestojí .Tohle se dělá do expanzních zbraní , na bitvy.Ale do plynovky.Když si spočítáš co tě to bude stát tak to máš ten ZP zadarmo.

Sylvestr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2018 16:39

15.07.2018 23:08

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Ano, chci to na bitvy. Mám v plánu tím vystřílet tisíce nábojů. Jen chci vědět jestli když vezmu nábojnici, dal bych do ní novou zápalku, navážku bez projektilu a jen (hvězdicovou) plast. ucpávku. Jinak by se střílelo samozřejmě z plynovky. To vše! Jinak bych měl ZP na přebíjení (střelný prach, zápalky). A ostrejma bych byl jenom na střelnici a na opačně jak to někteří myslí. :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

16.07.2018 8:02

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Zdar
Být tebou jistější je optat se přímo na odboru zbraní a střeliva než tady nejistě polemizovat .
Jenom můj názor = Koupená plynovka splňuje všechny předpisy tudíž i munice do ní si můžeš legálně přebíjet i bez zbrojního průkazu - každý prodejce ti musí prodat do každé D-éčkové zbraně střelivo i komponenty k jeho přebití //jo ale každý prodejce to neví a nebo to nerad udělá// je to jako kdyby jsi koupil luk+předovku+vzduchovku+airsoftku //D-éčková zbraň// a pak ti nechtěli prodat do ní střelivo.
Ted střelba = i když slepými tak mám dojem že se i tak budeš muset řídit předpisem skoro jako u ostré zbraně = místo střelby ti bude muset povolit policie jak to bývá u akci Voj. Historických klubů. Budeš li střílet venku na trávě = dobré nervy s hledání nábojnic ti přeji . . . :wink:

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

16.07.2018 8:40

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

No myslím, že tady nepadlo to nejdůležitější, že z nábojnice 9m luger/makarov/browning curt neuděláš náboj, který by šel nabít do komory plynovky na nábojky 9mm PA. Takže na to můžeš rovnou zapomenout :)

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

16.07.2018 9:03

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Máš pravdu = další co nezaznělo je že většina plynových zbraní stavěná na označení Knall a jiné má oslabené úderníky a měkčí zápalky v munici takže koupenou běžnou zápalkou na přebíjení NEODPÁLÍŠ !

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.07.2018 9:49

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Plynovka nevydrží tisíce výstřelů.Jeste jsem neviděl historickou bitvu kde by se používali plynovky jako zdroj hluku

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

16.07.2018 11:13

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Taková úvaha = Pořídil bych si spíše Expanzní zbraň + podal žádost na Policii na její úpravu - změny nábojové komory na kratší která by ti dovolovala předělávat konvenční prázdné nábojnice 9x19 na krátké slepé - které ti vzniknou po jejich zalisováním do hvězdice mají cca 18mm délku.
Ono stačí nalisovat do komory vymezovací kroužek + upravit je li to nutné i zásobník ale to je zásah a změna hlavní části zbraně tak BACHA nech to na zbrojaře !
Ucpávky stylu papír ti budou vylítávat a ucpávat plynový kanálek a prúser + prsty + obličej v ohroženíí :roll:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

16.07.2018 17:53

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

A prodají mu v obchodě prach a zápalky bez ZP? A teď nemyslím černej prach a zápalky do perkusních zbraní...

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

16.07.2018 18:21

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Kdyby si třeba držitel Dčkové 8x57 chtěl přebíjet, tak ."...Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie D smí osoba starší 18 let, jejíž svéprávnost nebyla omezena....."

(už ale vidím, jak to všichni ochotně někomu bez ZP prodávají....)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

16.07.2018 18:58

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Je potřeba to konkretizovat. Jaká zbraň, jaká ráže...
Lze kupříkladu vyrobit 8x57 Blank formátováním nábojnice .30-06 s dodatečným stažením do hvězdy.
Lze vyrobit 9x19 blank z nábojnice .38 Spl. kdy se vysoustruží drážka a nábojnice naformátuje a stáhne do hvězdy...

Lze prostě spoustu věcí. To jediné co si nedovedu představit, je, jak si doma na koleně udělám 9mm PAK či podobné zvěrstvo.

Sylvestr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.01.2018 16:39

16.07.2018 22:00

Re: Legálnost vlastní výroby slepých nábojů.

Plynovka by byla kopie Glock 19 nebo jiná kopie slavné 9mm zbraně. Co se týče úpravy nábojnic, zamýšlel jsem klasickou "ostrou" nábojnici z důvodu levné a snadné koupě. Až teď jsem z neznalosti zjistil, že 9mm Luger má jiné rozměry nábojnice. Především pak délka nábojnice. :roll: Jinak vysvětlení pro některý co nechápají co chci za blbost: https://www.youtube.com/watch?v=r3QyzgtmK08 Jinak děkuji uživateli MAO za zajímavou citaci zákona, který asi nebude možný prodejci vysvětlen proto jinak chci ZP. Jinak jsem došel tedy názoru že přebíjet, by se daly jednoduše vystřelené origo slepáky a v případě většího rozmachu by bylo nejlepší zbraně předělat přímo DIY skepák podle Lugeru. Jinak by nebyl vyrobit Arduino CNC soustruh na úpravu nábojnic. Potřeboval jsem hlavně vědět pohled zákona a z toho vyvodit jestli to vůbec má cenu. Jinak děkuji všem za příspěvky. Jinak budu rád v budoucnu kdykoliv za jakýkoli názor.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků