akimcz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.01.2010 22:16
Bydliště: JM

02.07.2018 20:45

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Ono především vzdychání typu co by bylo nemyslitelné či myslitelné před 14 lety je úplně k ničemu... a když už, tak někde večer u pivka a vůbec ne na veřejném fóru, kde se k tomu stejně vyjádří většinou jen ti, kteří tam nebyli (nic ve zlém :wink: ) a většinou to dobrému jménu LOSu moc nepřispěje... spousta střelců dnes chce střílet a střílí obě disciplíny, IPSC i LOS, a prostě se jen snaží to dát jednou výbavou. Někdy to klapne, někdy ne a tady by se dalo diskutovat snad jen o vzdálenosti závěru od těla, nic víc... že kolem něj trčí zásobníky? proč ne, když to pravidla nezakazují a má je pod oděvem... že to není skryté nošení? je, když na sebe hodí kabát, rozhodčí nic nevidí, snad jen tu bouli na boku :-) ...
takových fotek, které v tom malém okamžiku neodpovídají přesně pravidlům nasekám v každém závodě tisíc a je jedno v jaké disciplíně :wink:

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

02.07.2018 21:28

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Grimpo: Ok, pistole je možná dál, fakt neumím odhadnout, kolik ze závodníka "přeteklo" nad opaskem a jestli to je pod šířku závěru. Tohle vůbec neobhajuju. :D

Ale na nosiče ná zásobníků žádné nároky v pravidlech kladené nejsou kromě toho, že musí být skryté. Pokud dělají bouli pod mikinou/košilí/bundou/vestou/kabátem, ale jsou skryté, je to ok. Tohle je pravděpodobně fotka vytvořená při čekání, na situaci (pokud vyžadovala skryté nošení) si přes to závodník něco z výše uvedeného hodil. To je přeci naprosto běžné i u lidí, co mají řekl bych "více civilní" gear.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

04.07.2018 12:16

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Já teda na LOS nejezdím, trénuju v naší skupijně vše, co potřebuju a tak, jak nosím v civilu. A tak to děláme všichni. Tzn. různé oblečení, batoh, vnitřní pouzdro na opasku i teleskop a nic si neulehčuju. Léto/zima, tričko/zimní bunda. Pokud toto na Losu pouští pořadatelé či rozhodčí, je to ostuda a popírá to celou myšlenku LOS. A ostuda je to jak pro pořadatele, tak pro soutěžícího, který by se měl hanbou propadnout. Samotná myšlenka honby za medailemi v LOSu je dle mě kontraproduktivní. Tam by měl hrát každý za sebe, své zlepšení, za svých podmínek, za kterých by jednou mohl zbraň použít.

Poznámka závěrem. V LOSu nejedu, tak vám do toho nehodlám kecat. Dělejte si to jak je libo. Toto je jen čistě můj osobní názor.

Uživatelský avatar
Kuba
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 413
Registrován: 04.12.2008 18:11
Bydliště: Zasada/Praha

12.07.2018 1:07

Re: LOS (lidová obranná střelba)

hlavně tohle v losu fakt hrozně pomůže :) většinou tohle hrotěj ty co se snažej hledat za svejma bídnejma výkonama nějakou výmluvu, místo psaní a brblání jak je to hrozný, si tu minutu zasušili udělali by líp....

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

16.07.2018 14:27

Re: LOS (lidová obranná střelba)

HBWanderer píše:Jen tak na zamyšlení. Takhle na dnešních pohárových závodech Lidové obranné střelby vypadalo cca 40% střelců. Dle potřeby se přes to hodila průsvitná mikina, či košile, boulící se 10 cm na každou stranu. Prostě "nenápadné skryté nošení". Před 14ti lety, když to začínalo, témeř nemyslitelné.


A co ti branilo jit za strelcem a resit to na miste?
Ono je snazsi vyfotit nejakou extremni situaci a pak o ni cokoliv prohlasit, nez to resit na miste.
Jinak si nepamatuju, ze by na LOSu vyhraval nekdo proto, ze mel odstavajici zbran nebo kvanta zasobniku vsemi smery, ale vzdycky proto, ze umel strilet.

Uživatelský avatar
HBWanderer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 20.01.2004 15:07
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

17.07.2018 9:53

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Dal jsem sem tu fotku spíš jen tak na zamyšlení a řekněme k debatě, kam směřuje LOS, až se budou třeba diskutovat nová pravidla. Možná je to v pořádku, že se LOS ubírá směrem IPSC. V tom případě zrušme formální skryté nošení a netvařme se, že se to takhle běžně nosí. Jinak to neberte jako dodatečné stěžování si, ale spíš jako informaci. Stejně tak lze diskutovat o způsobu určení správného krytí (dříve byly přešlapové čáry) apod.

cmk: Při závodu jsem to samozřejmě řešil. Ovšem tohle je jeden příklad z mnoha. Fotka mi přišla popisnější, než text, jinak bych ji sem nedával.


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

17.07.2018 11:23

Re: LOS (lidová obranná střelba)

jen mi tak zavrtalo hlavou- copak on už se nestaví LOS na max 12r stage ?

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

17.07.2018 13:57

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Jasně že se staví na 12 ran. Na některých závodech, případně některých situacích je omezená kapacita nábojů v zásobníku. V divizi malá Pistole je omezená na všech závodech. Všechny situace jdou střelit na jeden šuplík pokud nemáš 1911 nebo jinou jednořadou pistoli, nebo když procedura nevyžaduje přebití. Ta fotka je výbava někoho kdo prostě má jednu pistoli na LOS i IPSC... Taky to mám podobně. Mám uzavřený kydex od Jakuba ala Blade Tech (RH Holster) + jeden držák zásobníku s magnetem (čínská kopie DAA) + další 3 "kapsičky" kydex taky od Jakuba. To vše na IPSC opasku. Myslím že ne třeba vysvětlovat jaká by to byla pakárna přehazovat to na "civilní" pásek. Skryté nošení řeším v létě košilí, podzim mikina, zima bunda. Proti pravidlům to není. Opasek není v pravidlech definován (pouze jeho upevnění). Některé současné taktické opasky jsou stejně tvrdé jako IPSC opasky takže tam výhoda fakt není. O pouzdru a pouzdrech na zásobníky to taky není. Prostě nejsem tak zámožný abych si koupil sestavu od DAA za více než 10tisic + nějakou tu parádní 2011 za dalších 100 kulí jenom na IPSC a za dalších 15 až 30 tisíc další vybavení+ pistoli na LOS.
Zajímavé je, že když vyhraje LOS někdo kdo má vybavení které lze označit za civilní, tak nikdo neřekne ani popel. Když to vyhraje někdo s rádoby sportovním vybavením tak je kolem toho keců ..... Ale když někdo, kdo má to špičkoidní vybavení ala IPSC skončí na 15tém a horším místě tak je najednou taky ticho po pěšině.
Je to prostě jak někdo vedle na fóru (nebo tady) trefně řekl: že někteří lidi hledají důvod svých neúspěchů jinde než by měli.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

17.07.2018 15:21

Re: LOS (lidová obranná střelba)

za mýho Losího mládi stál Fobus cca 500 a holster na šuple totéž ale 2ks
pásek do kalhot kvůli LOSu kupovat určitě nemusíš - toť potřebná LOSí výbava :idea:

čili to že Ti je líto vyhodit cca 1000kaček za kosher výbavu Tě neomlouvá
alespoň pro mne to není argument , ne při nákladech střeleckýho hobby,
že to pravidla neřeší - no pak ale nemá smysl stěžovat si tady nýbrž tam, kde se píšou :!:

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

17.07.2018 19:44

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Za mého losího mladí před 10ti lety jsem měl látkovou Dastu za tři stovky, Sig Sauer 225, a náhradní zásobník v pouzdře od telefonu a to že jsem nevyhrával jsem nepřipisoval tomu že ti nejlepší měli Shadow nebo STI Edge. Byl jsem si plně vědom toho že umím kulový :lol:

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

26.03.2019 20:58

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Výstřižek.JPG

tak chlapci, kdopak nám to tady dává Leonidu Kušnarenkovi,
exšéfovi pražské muslimské obce, dvě procedury :D

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

26.03.2019 20:59

Re: LOS (lidová obranná střelba)

... předpokládám, že je to nekrytí ... :D :D

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.04.2019 15:09

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Počítám, že to není z LOSu, ale z Ares tacticalu...
Ve výsledkovkách LOSu jsem ho nenašel.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

18.11.2019 12:54

Re: LOS (lidová obranná střelba)


Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník