Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

23.09.2017 15:05

Re: brokovnice na lov/sport

Jo jasně , blbě jsem to napsal ale díky M M jsem pochopil že to jsou míry v palcích :shock: :shock: nedošlo mi to

já mám brokovnice 4 jen na té nové BENELLI je to ještě v palcích a nedošlo mi to že je to ještě značené i v palcích - délky nábojů a jejich užití v brokovnicích samozřejmě znám ale prostě novej kus a já luštil značky na zbrani co co je a ty udaje v palcích mě prostě dostaly ----
Díky :wink:

Tommy00
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 30.12.2015 17:28

27.05.2018 15:19

Brokovnice ATA

Zdravím,

má někdo přímou zkušenost s brokovnicemi ATA?

Konkrétně s ATA SP SPORTER

Rozhoduji se mezi ní a IŽ 223 EA (sporting). Na obě jsem se byl podívat, nemůžu říct, že by mi jedna sedla daleko lépe než druhá. Z ATY jsem neměl možnost střílet. V okolí mě od turecké "beretty" jednoznačné zrazují, na základě předsudků, že se jedná o tureckou brokovnice (zkušeností s levnějšími "turky" a jejich baskulí z lehkých slitin), ale ATA ji má z oceli :D . Pozitivně byla zrecenzována v myslivost a na ShootingUK.

Díky.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

30.05.2018 12:54

Re: brokovnice na lov/sport

Ještě bych zvážil Brno Sport je ted za supr cenu.

Uživatelský avatar
pavlos55
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 20.01.2013 14:02
Bydliště: Vyškov

30.05.2018 20:52

Re: brokovnice na lov/sport

Za mně Ruský železo. Po zkušenostech okolí je to zbraň co vydrží. Pokud se teda za posledních pět let výrobce nepokazil.

chuckmTARA
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.03.2018 12:37

02.09.2018 15:26

Re: brokovnice na lov/sport

zdravím, nechci otevírat nové téma, tak písnu sem,

Někdo zkušenosti s Marocchi First Deluxe???

Docela sem i líbí, uvažuji o koupi, a rozhoduji se mezi Baikalem Sportingem., Bettinsoli Xtrail nebo Diamond lux.. a ten Marocchi First Deluxe .. měl sem v ruce Baikala IŽ 27 .. to není špatné, chtěl bych zkusit neco jiného :) když to u nás mají všichni :D
cena do 25 tis.

http://www.stvarms.cz/kozlice/802-maroc ... eluxe.html

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

03.09.2018 9:37

Re: brokovnice na lov/sport

chuckmTARA píše:zdravím, nechci otevírat nové téma, tak písnu sem, ......

a co existující vlákno, to by nestačilo ?
marocchi-t10798.html


Reklama

skemro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 20.11.2006 22:26
Bydliště: Bratislava-Senica

07.08.2019 0:22

Re: brokovnice na lov/sport

Poprosim Vas, mate skusennosti z brokovnicamy Khan arms?
Viem ze su to lacne brokovnice, no hlavne maju aj 76cm vymenne zahrdlenia a jednospust.
Chcel by som ju pouzivat na trap a nechce sa mi moc investovat.
Rad si precitam vase skusennosti.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

28.04.2020 21:26

BAIKAL IZH-27 EM-1C Sporting vs. MP - 233EA Sporting

Jaky je prosím rozdíl mezi těmito dvěma kozlicemi? Je to tatáž zbraň jen jiné značení? A prodává se se dvěma druhy baskulí (černěná/chromová) ? Někde jsem, ještě četl nerez ale to se mi nezdá. Díky.

sejenik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23.04.2011 21:36

20.01.2022 18:06

Re: brokovnice na lov/sport

Dobrý den,
rád bych se zde podělil o zkušenosti se svojí brokovnicí Bettinsoli Sporting (starší model). Když jsem před zhruba 15 lety sháněl brokovnici pro sport a lov, volil jsem mezi tímto modelem a IŽ 27 sporting. Bohužel ten v té době ještě neměl zkoušku na ocelové broky. Jinak mi v rámci objektivity padnul do ruky snad ze všech flint nejlépe... Měl jsem obavu kolik Bettinsola vydrží při pracovní zátěži a poslouchal poznámky některých kolegů ohledně bicího mechanismu a tuhosti celé zbraně. Jakožto mladší člen našeho spolku jsem chodil vyhánět kachny v broďácích z rákosí, nahánět prasata do rákosí vypuštěného rybníka a tu flintu jsem moc nešetřil. Mohu potvrdit, že povrchová úprava a chromování jsou opravdu odolné a nepodařilo se mi jej poničit (staré ZH by mi už asi zarezlo :D ). Flinta má vystříleno kolem 5000 ran a to i hojně magnumů a minimagnumů. Za tuto dobu mi předloni praskla napínací pružina, kterou mi puškař do 14 dnů opravil v ceně stovek korun. Baskule zbraně je v mém případě ocelová (magnetická) s bočními torxovými čepy ala beretta a při celkové hmotnosti zbraně 3,8 kg si nemyslím, že by byla někde ošizená. Flinta se dodnes zavírá poměrně ztuha a nemá žádné vůle. Na některých fórech jsem se dočetl, jak tyto flinty mlátí při použití magnumových nábojů. Mě ta moje mlátila také, ale nemohl jsem pochopit, jak jedna z těžších flint může oproti těm lehčím kopat. Vloni jsem si udělal radost a nechal u puškaře vyrobit zcela novou pažbu s větším zalomením - na mě to bylo moc nízké a nemohl jsem se k pažbě tolik přihrbit (přitom měla správnou délku a při úchopu přesně dosáhla k lokti). No a od té doby ani jedno jelito a násobně větší střelecká úspěšnost...... Lovu

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků