UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

03.01.2015 17:43

Lee reloading stand

Zdravim,
máte někdo zkušenost s tímhle "přebíjecím stanovištěm"? (obr. mi sem nějak nejde vložit), ale kdo chce snadno najde oč se jedná.
Řešim poměrně klasický problém a sice málo místa a tohle jak se zdá by to mohlo řešit pokud má někdo jiné řešení pro situaci kdy nemá k dispozici dílnu jsem vděčný za radu.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

03.01.2015 18:14

Re: Lee reloading stand

Ten stojan podle mě zabírá místo sám o sobě. Nedávno jsem pro kámoše dělal montáž na prkno, montuje se to na stůl pomocí truhlářských svorek. To je podle mě řešení do malých prostor.

Něco, jako je toto:
Přílohy
fcpwkn.jpg

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

03.01.2015 19:53

Re: Lee reloading stand

aha, ale jooo to je dobrý řešení, to prkno je prošroubovaný nebo samořezný šrouby?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

03.01.2015 20:02

Re: Lee reloading stand

Tohle není ten můj výrobek, ale je to podobné. I stejný typ lisu. V mém případě bylo prkno delší a svorky se dávají zepředu, protože se to celé montuje zepředu na pracovní desku.

Řešil jsem to tak, že zespodu jsou prošroubované a zapuštěné vratové šrouby, nahoře jsou tedy matky s podložkami. Jako desku jsem použil polovinu bukového prahu z Obi, nemusí být tak silná, jako na obrázku. Na připevnění jsem koupil dvě truhlářské svorky obdobné těm na obrázku. Docela mě překvapilo, jak dobře to drží na stole.

Záleží samozřejmě na typu lisu, co na to přijde. Ten céčkový na obrázku má např. vypadávání zápalek do těla lisu, takže je dobré ještě odvrtat v prkně větší otvor na vyprazdňování.

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

04.01.2015 10:59

Re: Lee reloading stand

Mrkni do tématu Přebíjecí království: prebijeci-kralovstvi-t1132.html a zkus se inspirovat.

mar.tan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 16.05.2016 13:59

22.05.2018 8:27

Lee reloading stand

Udělal jsem si něco podobného ze tří kousků plovoucí podlahy. Původně byly dva, ale kvůli hlavičkám šroubů to nešlo přirazit až ke stolu a prohýbalo se to.. Se třema se prohýbá celý stůl. ObrázekObrázek

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk


Reklama

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

16.10.2019 13:45

Re: Lee reloading stand

Taky jsem koukal na ten LEE Stand ale ta cena mě teda rozhodila :-? 100 USD je moc i na US chlapce a tak jsem přemýšlel, jak to vyrobit co nejlevněji, nejjednodušeji, nejuniverzálnější a maximálně skladné a možná i lépe.

https://ingramseznamcz.rajce.idnes.cz/L ... 125925.jpg

https://ingramseznamcz.rajce.idnes.cz/L ... 124618.jpg

https://ingramseznamcz.rajce.idnes.cz/L ... 124535.jpg

V Liberci v MAPH jsem koupil výchozí materiál – hoblované prkno 28x145x4000 za 222,-Kč a spojovací samořezný materiál za cca 75,-Kč a řezání za 60,-Kč. Když si to člověk naplánuje doma, pracovníci mu to tam nařežou a pak tedy domů to vlastně může odvézt MHD. Doma už jenom začistit a sešroubovat. Základna pracovního stolu je sešroubována imbusama – tedy rozdělatelné a přiměřeně tuhá konstrukce. Dá se odvézt sedanem a uskladnit ve sklepě. Mé tři lisy mám na pevno přidělané na kusu palubovky z balkónu a ty pak na tom stole též přidělávám imbusama a nebo je stále můžu přidělat na klasický stůl truhlářskýma svěrkami. Prostě univerzální, a mobilní :wink:

BusDriver
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28.02.2011 20:49
Bydliště: Praha

30.11.2019 22:01

Re: Lee reloading stand

Do teď jsem jel taky na dřevěných deskách a ty potom chycené svorkami, ale teď jsem zjistil, že při FL kalibraci některých nafouknutých nábojnic se lis vytrhává, takže asi přejdu na hliníkovou, nebo ocelovou desku... :D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

02.12.2019 5:15

Re: Lee reloading stand

2 BusDriver - ono to chce používat kvalitní (rozuměj: tvrdé) dřevo. Borovice nebo smrk jsou v tompto případě úplně na prd, ale taková dubová (nebo buková, třešeň, jabloň, hruška atp.) deska se rozhodně vytrhávat nebude.

Dolmar
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 08.06.2016 22:02
Bydliště: Hořovice

02.12.2019 7:19

Re: Lee reloading stand

Použil jsem prakticky stejné řešení jako kolegové výše - bukový práh z OBI. Na něj jsem přimontoval zápustnými šrouby svůj Turret. Práh jsem trochu zkrátil, ale nechal jsem ho dost dlouhý, abych na něj mohl shora přivrtat dva ohnuté plechy, na kterých mi visí dva červené kastlíky, jeden na prázdné hilzny, jeden na hotové náboje. Poblíž lisu mám přivrtanou misku, kterou jsem vyrobil z dna flašky od Lovexu nebo Vectanu, v té mám střely. Připevňuji to truhlářskými svěrkami ( které jsem taktéž zkrátil ) a výhoda toho je, že že když skončím přebíjení, šoupnu to na kraj stolu souběžně s kratší stranou, přichytím to jednou svěrkou, navlíknu na to nohavici od džín a je to velmi nenápadné a nepřekáží to. Do velikosti 308WIN ( větší nepřebíjím ) to funguje spolehlivě. Takže Lee Reloading Stand - proč? Jak píše Peggy, sám o sobě zabírá víc místa než tahle minimalistická řešení...

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků