archandel22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 08.09.2014 14:39

08.03.2017 21:45

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Az budu mit tu predni objimku tak se domluvim s puskarem co bude nejlepsi reseni, ale bohuzel to stoji na te objimce :(

archandel22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 08.09.2014 14:39

25.08.2017 18:54

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Tak jsem se zase kousek posunul a nakonec z toho vylezly pusky dve, kvalita fotky stoji za..., ale fotil jsem to narychlo mobilem, jeste na nich bude hodne prace, ale ja nelenim a timto bych chtel podekovat vsem, kteri mi pomohli fotkama, materialem i poradili, kdyz jsem uviznul na mrtvem bode. Jsem moc rad ze muzu mit takovy krasny kousek historie ;)
Přílohy
IMG_20170825_180518.jpg

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

25.08.2017 19:15

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Klobouk dolů, palec nahoru! Tu jednu Opu před zásahem tady máš na fotce, ta druhá na tom byla podobně? Pokud k tomu chceš další původní věci, i když reprodukce, na aukru je vojenský předpis k ní. A chtělo by to původní plátěné pouzdro. Jedno mám, sice bez řemenu, ale originál. Nejlepší by bylo nechat podle něj vyrobit repliku, u původního je použito značně hrubozrné plátno a pomalu dožívá. Ten vak na optiku bych taky rád, i replika by byla dobrá. Mám obdobnou celtovinu z ruského vrtulníku, kryl se tím vrtulový list nosného rotoru :-).

archandel22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 08.09.2014 14:39

25.08.2017 20:18

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Ta v te svetlem pazbeni je ta ex lovecka nejvetsi problem byla ta objimka co drzi nadpazbi, musel se sundat nosic musky a odletovat nosic hledi novo vyroba je ta predni objimka jediny rozdil je v tom ze ma jine stoupani sroubu ktery ji jisti a ocko na remen je v barve kovu nepodarilo se nacernit asi je tam moc chromu, jinak co mi rikal puskar (p. Stanek) tak zelezo je ve velmi dobre kondici. Druho jsem sehnal nahodne nalozenou ve vazeline, ale uvidime az zni neco vystrelim pak stejne pujde k puskari ponevac ma domrsenou pazbu v zadu jake je botka nevim jestli to tak mizerne vyrobili, nebo to nejaky kutil vzal pilnikem kazdopadne to chci dat taky do puvodniho stavu a jeste je tam problem s tim perkem co drzi zespod ten kryt nabojove schranky otevrit to jde zavrit bez nejakeho nastroje uz ne.
Co se tyce tech povlaku to neni problem dlouho jsem hledal nekoho kdo by mi udelal presnou kopii, ale podarilo se dostal jsem tak presnou kopii ze jsem nebyl schopen poznat original nez mi tvurce rekl ze ty kovove spony na reminkach nejsou zelene, ale cerne coz neni problem vyresit jediny problem byl sehnat ty spony, ale jestli budes chtit muzem se domluvit sejit se na Lazcich a uvidis sam jak je dobry. Pokud budes chtit dam ti na neho kontakt, nebo muzem udelat objednavku spolu necham si u neho v nejblizsi dobe delat kopii povlaku na optiku pro SVD. Ten repro pretisk predpisu na pusku uz mam kopil jsem ho v awiwu v brne. ale shanim nekoho kdo by mi byl schopen udelat ten klic z te kulatiny co je ve vybave, nebo alespon technicky vykres a nektere casti z cisteni.
Přílohy
IMG_20170824_160350.jpg

archandel22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 08.09.2014 14:39

25.01.2018 20:55

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Chtel bych se zeptat zdejsich majitelu OPU jestli nekdo nema, nebo nevidel musku viz. obr. je z predpisu k pusce na str.10 a jsete mam otazku existuji nejake sumky primo k teto pusce?
Přílohy
IMG_20180125_133206.jpg

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.01.2018 15:20

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Pokud je mi známo, tak sumky k OPu vz. 54 nikdy nebyli, tedy za celou éru provozu u Svazarmu a pak v odprodejích jsem žádnou nikdy nepotkal...


Reklama

Dagfunny
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2018 14:22

16.04.2018 14:32

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Zdavím chlapi. Tak se mi podařilo koupit loveckou OPU 54. A postupně se prokousávám k původnímu vzhledu. Už mám montáž i optiku (možná bude nutná oprava nejde zaostřit kříž). Dokonce jsem sehnal i původní hledí, na pušce je lovecké. Ale teď je hlavní překážkou pažba. Dostal jsem nabídku na pažbu bez veškerého kování za 6000,- ale zdá se mi to dost drahé. Hlavně kvůli tomu, že shánět jednotlivé kusy kování by mohl být slušný problém. Co si o tom myslíte? A neměli by jste radu, kde hledat?
Přílohy
WhatsApp Image 2018-04-16 at 14.31.06.jpeg

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

16.04.2018 15:11

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Pěkná pažba. Asi bych to na tom železe nechal. 6000 za originál nemusí být moc, šel bych do toho. Toho kování není moc, časem se objeví na Aukru, nebo by byla řešením replika dle originálu.

Dagfunny
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2018 14:22

29.04.2018 12:34

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Tak to vypadá, že se mi podařilo sehnat origo pažbu, ale jak už bylo řečeno tak bez kování. Má někdo zkušenosti s výrobou repliky. Příjde mi nepravděpodobné, že bych ho někde sehnal i když poslední měsíce mě přesvědčily, že je možné všechno. Jinak co jsem se bavil s prodejcem v Beareka v Praze tak ne všechny měly tzv. odvrtané ústí jak se uvádí v popisu na internetu, že posledních 35mm od ústí bylo bez vývrtu. Prý se tak pouze snažili časem zpřesnit zbraň, když už byla vystřílená tím, že vytvořili nové zahrdlení. Má je na tom s vývrtem poměrně špatně, ale vývrt je až do konce hlavně.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

29.04.2018 13:28

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Co se vizuálně může jevit jako špatné, může reálně překvapit. Počkal bych až na střelnici. Já měl zato, že odvrtané ústí je záměrný design, ne snaha o zpřesnění vystřílených hlavní mosinů. Něco jako komora pro potlačení demaskujícího efektu výšlehu a kouře. Moje odvrtání má, v polích vývrtu je vidět příčná stopa vrtáku od výroby a v drážkách se sem tam najde políčko zubu času. I to odvrtání má na povrchu stopy času, dle mého soudu vše původní. Na vnějším povrchu hlavně vedle původního brynýru jsou i stopy po povrchové korozi. Takže moje první úvaha byla, že ta hlaveň půjde dolů a místo ní Kuna... Ale po prvním střílení, i přes slabý 2,5x puškohled, mě výsledky přesvědčily, že pro to není důvod a železo z Poldovky zůstane na svém místě. Chce-li někdo střílet přesně jako benchrest, koupí si odpovídající železo. Toto je historie, a to dost raritní.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

30.04.2018 9:48

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Ahoj, pán z Beareky to trochu zmotal. U OPu vz.54 bylo odvrtané ústí vždy. Šlo o to že chtěly udělat ostrý přechod vývrt/čelo. Něco jako kurunka u dnešních odstřelovaček a zaroveň tento ostrý přechod mělo ono zahloubení ochránit před "necytlivým" čištěním a náhodným ťukancem a případně vydutím ustí v případě nabráni sněhu či nečistot do ústí a výstřelu.

Odvrtané ústí u Ruských mosinek byla již opravdu pouze snaha o dočasné zpřesnění, či opravu již poškozeného, či vystříleného ústí laufu.

Setkal jsem se již taky s několika OPu, které odvrtání neměly a měly vývrt až na čelo laufu, ale tyto všechny již měly hlavně měněné za nové u různých puškařu.

Dagfunny
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.04.2018 14:22

11.02.2019 11:04

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Zdravím,
chtěl bych se dotázat, zda má někdo povědomí o číslování ze spod hlavně pod pažbením. Moje zbraň má, u které jsem si myslel, že má neoriginální hlaveň (z důvodu, že má vývrt až po ústí a ne jak je všude psáno končící 35mm od ústí), má shodné číslování na spod hlavně s číslováním na rámu zbraně. Obojí číslování je kousek od sebe a skryté pod pažbením. Toto číslování je samostatné neodpovídá výrobnímu číslu zbraně. Když jsem to zkoumal dostal jsem fotky od známého, který má komplet sčíslovanou pušku (včetně montáže, pažby i optiky), ale jeho značení na hlavni a těle zbraně se liší. Měl by k tomu někdo z Vás prosím více informací jsem z toho jelen.
Přílohy
WhatsApp Image 2019-01-11 at 20.57.04.jpeg
Fotka mého značení na pušce

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

11.02.2019 12:42

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

No jelikož font a grafika raznic na pouzdru závěru jsou jiné, než raznice použité na hlavni, tak bych si typnul, že je hlaveň vyměněna za nově dělanou, čemuž by napovídalo i to, že nemá odvrtání ústí.

Stormik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05.01.2020 0:26

05.01.2020 0:46

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Dobrý den, pánové měl bych taky dotaz, dlouho se o pušku zajímám a sháním do sbírky, teď se konečně povedlo, akorád jsem chtěl vojenskou a mám policejní, je továrně upravená někdy kolem roku 1960, má volně uloženou, plovoucí těžkou hlaveň Zenit a optiku z UK-59 8x4, navíc pevně spojenou se zbraní montáží, kterou jsem nikdy neviděl.

V papírech není vedená jako Vz.54, ale jako Zenit, SSSR, nevíte někdo více o této zbrani ? Pro mě to je ojedinělá kus naší historie, akorád o ní nic nevím, nemůžu najít informace o tom, kdo ji předělal a proč tomu tak bylo, jestli na pokyn SNB v ZPS Uherský Brod, nebo se na tom také podílel pan Galaš, nebo je to úprava někde v SSSR ...

Děkuji všem za informace.

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

05.01.2020 1:02

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Nahoďte foto. Ale už podle popisu změn mám obavu, že to bude nějaká překopávka a ne kus v originální konstelaci.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

05.01.2020 1:05

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Snímky s detaily by nebyly?

Uživatelský avatar
cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 30.09.2014 19:33
Bydliště: Říčany

05.01.2020 9:38

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

První oficiální Uprava až model 54/91 jinak sloužili bez úprav. 54/91 ale má jen jiné požbeni a optiku s montáži typ Dragunov ...

Stormik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05.01.2020 0:26

05.01.2020 10:17

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Pánové rád jí dnes odpoledne nafotím ať máme o čem diskutovat, z čeho vycházet, včera jsem jí dotáhl domů pozdě v noci a už se mi jí nechtělo více zkoumat a fotit, děkuji za pochopení a vaše názory.

PS: Všem vám tady přeji Šťastný nový rok !

Stormik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05.01.2020 0:26

05.01.2020 18:23

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Asi bych měl začít tím, co vím od původního majitele, puška Vz. 54 byla kolem roku 1960 předělána do této podoby a následně přijata do SNB 1 oddělení, je to vyražené jak na pouzdře závěru, tak na montáži puškohledu. Tam byla do roku 2005 kdy jí prodali předešlému majiteli, měl jí doma 15 let, označená v dokladech jako Zenit, SSSR, tedy už ne Vz. 54.

Těžká hlaveň Zenit, na hlavni vyražené v azbuce a taky je tam značka NOV 7,62x54R, to bych taky rád věděl, jestli je to zkratka třeba zbrojovky.

Závěr má zespod vyražený rok 1944 a písmeno r, klasický armádní přebytek z Mosina, měl ale být výběrový, lépe slícovaný s hladším chodem.

Puškohled jsem již psal, 4x8, 1961, vepředu má mřížku proti odleskům a šroubovatelné žluté sklíčko. Muška je otevřená.

Výrobní číslo, to je pro mě patrně nejzajímavější z celé pušky, je totiž kompletmě zčíslovaná, hlaveň, pouzdro závěru, závěr, mají výrobní číslo 35.

Tak to je vše co vím a zajímal by mě i váš názor, děkuji.

Obrázek

Stormik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05.01.2020 0:26

05.01.2020 18:30

Re: Odstrelovaci puska Vz.54 - zkusenosti, rady, postrehy

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků