čimango
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 30.03.2009 16:42
Bydliště: Praha

08.11.2017 10:46

P: Ruger Mini 14

Prodám samonabíjecí pušku Ruger Mini 14 Ranch Rifle v ráži 5,56x45. Jedná se o zbraň systému M-1 Carbine / M-1 Garand se spodním odběrem plynů z hlavně a rotačním uzamykáním závorníku.
Technická data:
Hmotnost: 2,9 Kg
Celková délka: 94,6 cm
Délka hlavně: 47 cm / 18,5 palce
Stoupání vývrtu 1:9
Zbraň jsem koupil před čtyřmi lety v komisy, detaily o původu neznám. Vystřílel jsem cca 1000 nábojů. Zbraň je v perfektním technickém stavu a 100% spolehlivá.
Jedná se o zbraň řady 195, dle výrobního čísla vyrobenou v roce 1999. S tím se pojí jediná drobná závada na zbrani – u části produkce této série Ruger použil vyhazovač/záchyt závěru v nepatrně odlišném rozměru, což má za následek vydření malého otvoru v zadní části závorníku, v místě zápalníkové šachty (viz. foto). Zbraň jsem takto již zakoupil a po vystřílení tisíce ran se tento otvor nijak nezměnil a puška střílí naprosto spolehlivě. Nicméně ke zbrani nabízím jako náhradní díl zcela nový, nepoužitý, kompletní závorník (tedy vč. zápalníku, vytahovače, pružiny a čepu) a záchyt závěru/vyhazovač v nerezu (vše originál Ruger).
Přesnost – průměr třídy, tedy běžně kolem 2,5 MOA s továrním střelivem. Nejlepší výsledky (pod 2 MOA) jsem měl s náboji SB se střelou Sierra 52 grs. a s náboji Mesko 55 grs). Přikládám foto běžného nástřelu na 100 metrů, náboje SB se střelou Sierra 69 grs, optika 4x, zbraň vpředu opřená.
Ke zbrani dále nabízím montážní Kroužky Ruger 30 mm a 5 ks třicetiranných zásobníků.
Téměř všechny náhradní díly a spousta „tuningových“ dílů je bez problémů dostupná na Brownells.
Optika na fotografiích není součástí prodeje!
K nákupu je nezbytný platný ZP a nákupní povolení na „pušku samonabíjecí“. K prohlednutí v Praze, ev. po dohodě Varnsdorf. Zkouška na střelnici je samozřejmě možná.
Cena:
puška s pětiranným zásobníkem, čištění (Bore snake, kartáčky) 16500,-

Ke zbrani nabízím:

zásobník ocel 30 ran použitý 800,-
zásobník ocel 30 nepoužitý 1000,-
zásobník Promag plast 30 ran použitý 400,-
zásobník Tapco plast nepoužitý 2ks á 500 1000,-
závorník kompletní nerez + vyhazovač/záchyt závěru 3500,-
montáž Ruger 30 mm (dvoudílná) 1200,-

Celkem 24400 Kč, pokud by někdo vzal vše tak je cena 22000 Kč.

edit:
Oprava chyby v inzerátu - nákupní povolení je třeba na "kulovnice samonabíjecí, nikoliv "puška samonabíjecí".

čimango
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 30.03.2009 16:42
Bydliště: Praha

19.03.2018 14:54

Re: P: Ruger Mini 14

Vyřešeno, děkuji za prostor.

Obsah fóra / Střelectví / Burza - Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků