Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

13.02.2018 15:57

Re: Váhy

Luky píše:
Bill píše:Luky: Mám tuhle čínu (ta vpravo :-))
váhy.jpg

Prodává se od různými názvy, např. gemini-20 scale. Cena je ale víc, než dobrá - cca 400 Kč. Musí se zkalibrovat pomocí dodaného závažíčka. Potom podle návodu – zapnout, nechat několik minut a vytárovat. Udaná přesnost je 0,001 gramu. Když na ní zapnu grainy a vysypu prach, hodnota se po cca 2 vteřinách ustálí, nicméně pořád se pak mění +- 0,02 grainu, což je ale zhruba jen těch 0,001 gramu. Recenze na ní je např. tady: http://ataleoftwothirties.com/?p=1229 Chlapík to docela chválí. Samo, že RCBS 1500 je jiná liga, ale pokud chce někdo za málo peněz dost muziky, tak tyhle mi vyhovují.



Tak mi konečně váha z Číny přišla. Nevím teda, jak tobě, ale mě se s ní pracuje zcela na hovno. Vážící plocha uprostřed je děsně malá, originál mistička z toho spadává, protože ta plocha, která váží je křivá. Jiné misky, co mám s váhy Lyman tam váží plus mínus dva grainy, desetiny lítají pokaždé jinak, takže jsem koupil sračku, kterou můžu vyhodit a holt dám další peníze a koupím si nějakou u Štrobla. Lepší, než mít z revolveru Open Top. Foto přikládám.


Tyhle mám kromě jiných taky a váží dobře s přesností 0,001g. Zatím fungujou asi 2 roky.

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

13.02.2018 16:06

Re: Váhy

glock1719 píše:
Příloha IMG_5459.JPG je dlouhodobě nedostupná.
Příloha IMG_5460.JPG je dlouhodobě nedostupná.

Teď jedu už dlouho na tomhle.


Na tomhle mlejnku jedu už taky dlouho :-)
Jednou nastavím na mikrometru, jednou převážím na mikrováhách a pak už to jenom sypu do nábojnic.
foto: 3 rány na 100m
Přílohy
IMG_7226.jpg

Milan Zloch
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.05.2008 16:14

13.02.2018 20:06

Re: Váhy

Už to nemohu vydržet abych nereagoval.
To co je zde uváděno o váhách s přesností 0,001g za 400,- jsou naprosté nesmysly.
Pořádné váhy se pohybují v cenách desítek tisíc s garantovanou přesností 5 let a mimo tyto laboratorní speciály obecně platí, že přesné vážení je vždy v o řád nižších hodnotách.
Sám jsem dříve používal váhy jak mechaniku tak elektronické a laborace pořád nebyly dle mých představ. Udělal jsem několik různých navážek do zkumavek a u kamaráda, který má laboratorní elektronické váhy, jsem si je převážil a doslova jsem se zhrozil. Rozdíly se pohybovali až do +- 1 greinu.
Nezbylo nic jiného, než si takové váhy též obstarat. Jen tímto krokem se přesnost zlepšila o více jak 50%. (ten rok jsem vyhrál Olomouckou odstřelovačku)
Na druhou stranu je třeba přiznat, že vážení teď není žádná zábava, skoro se u toho nesmí dýchat - žádný průvan, otřesy a pod. Takže přebíjím jen v noci.
Po domluvě mohu kontrolně navážky zájemci převážit. Kontakt Placy, Olomouc.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.02.2018 21:58

Re: Váhy

Kdyby to šlo dám ti tu palec nahoru. :D

Uživatelský avatar
Bill
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 27.12.2017 10:16
Bydliště: Žatecko

14.02.2018 18:31

Re: Váhy

Dovolil bych si k tomu pár vlastních poznatků. Mám kamaráda, který vede poměrně velkou lékárnu při nemocnici s poliklinikou. V této lékárně mají samozřejmě velmi drahou (těch pár desítek tisíc) a velmi kvalitní laboratorní váhu, vážící s přesností na tisícinu gramu. Tato váha je a povinně ověřována (z pochopitelných důvodů). Vzal jsem tu svoji zatracovanou čínu a jel k němu, zda by byl ochotný mi provést srovnávací vážení. Použili jsme pět náhodně vybraných předmětů od 0,2 gramu po 1,8 gramu. Nejprve jsem je zvážil na číně, pak on na laboratorních vahách. Věřte mi nebo ne, u všech měření se výsledek shodoval absolutně přesně. Čekal jsem, že tam bude aspoň pár tisícin gramu rozdílu, ale nebyl. Prostě na tisícinu shodné výsledky. Podotýkám, že nemám důvod a ani ve zvyku lhát. Kdo má zájem, může napsat PM, někde v regionu Litvínov, Most, Chomutov, Žatec, Louny, mohu předvést.
Chápejte, já nikomu žádnou váhu fakt nenutím, je mi jedno, jakou si kdo koupí, jestli takovou nebo za několik tisíc nebo za několik desítek tisíc. Samozřejmě, že ty dražší jsou výrazně lepší, mají lepší obsluhu, jsou spolehlivější, mají servis, ty specializované mají i dávkování apod. A je také možné, že některé podobné typy levných vah jiného výrobce nebudou tak přesné nebo to budou vyloženě vadné kusy. Když někdo narazí na toleranci ve vážení +- 1 grain, je to hrozné, to byly váhy tak do kuchyně na bábovky. Ale to neznamená, že takto nepřesné jsou všechny ostatní levnější váhy. A stává se, že lidé je neumí zkalibrovat. Ale pokud tu několik lidí píše, že jim váží přesně, tak musím odmítnout tvrzení, že říkají naprosté nesmysly.

Milan Zloch
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.05.2008 16:14

14.02.2018 20:10

Re: Váhy

Vyzkoušej dovažování, stejně jako když přisypáváš prach a uvidíš jak stejně zobrazené hodnoty se po kontrolním vážení budou lišit.
Kvalitní váhu poznáš podle toho, když na ní položíš hořící cigaretu, vidíš jak postupně klesá její hmotnost. Zkus to na číně a uvidíš co se bude dít.
(není to z mé hlavy, poradil mi to revizák přes laboratorní váhy.) Jinak lékárnické váhy (alespoň co já znám lékárnici), stejně jako pro zlatníky nejsou nic moc.
Ještě jedna poznámka, uvědomte si, jak k Vám objednaná váha s Číny, nebo odkudkoli cestuje, a jak s ní přepravce zachází.
Dobré váhy převáží a instaluje přímo výrobce, zachází se s nimi jako v bavlnce.


Reklama

Uživatelský avatar
Bill
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 27.12.2017 10:16
Bydliště: Žatecko

14.02.2018 21:08

Re: Váhy

Moc jsem tomu neporozuměl. Jestli laboratorní váhy v lékárnách za desítky tisíc Kč nejsou přesné, tak už asi nikdy nepůjdu pro takový lék, který se tam vyrábí :-) . To je ale úplně jedno. Jestli dvě naprosto odlišné kategorie vah dají u několika různých vážení totožný výsledek, jsou obě stejně špatné, nebo stejně dobré? O dopravě z Číny nemám žádné iluze, a o péči výrobce drahých vah nemám pochyb. Ale pořád platí, že ty moje váhy váží tak, že po roce jejich používání a v kombinaci s Dillon 650 jsem naprosto spokojený. Já přeci netvrdím, že ty číny jsou nějaká superkvalitní bomba ve všech parametrech. To už jsem snad napsal jasně.
A nepotřebuji dovažovat nebo odebírat. Potřebuji zvážit konkrétní navážku, co mi dá prachovač. Když nevyhovuje, přenastavím prachovač a zvážím znovu. Stejně je nakonec rozhodující, jaké výsledky má náboj na střelnici, kromě jiného na hradlech – rychlost, stdev atd.

Freed
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 13.01.2013 18:28

14.02.2018 22:11

Re: Váhy

Mam stejnou zkusenost jako Bill.
Laboratorni cejchovane vahy versus cina . Laboratorni vaha ALD114CM za cca 40000kc,+klimatizovana mistnost ,
Ustrizeny ruzne kousky sparovky o tl. 0,03 , 0,05 a 0,1mm .
Zobrazene cislo po prepoctu na grainy odpovidalo na dve desetina mista s tim, ze po nejake dobe (odhadem cca 60s) cina zacala ujizdet smerem k vyssim hodnotam tj. napr. misto 5,42grainu ukazala postupne 5,65grainu. Reseni je fc. TARE a rovnez sledovat display v dobe kdy neni na vaze miska.
Souhlasim s tim, ze dovazovani nebude presne, ale nestrilim BR abych to potreboval. Nastavim dutinu prachovace a jedu. Nekdy v prubehu , ale vzdy na konci plneni nabojnic provedu kontrolni vazeni navazky -asi zbytecne,ale jistota je jistota a tolik casu to nezabere. Vazim vzdy dve navazky najednou,tim dale eliminuji chybu vazeni .
Samozrejme,prace s cinou neni tak pohodova jako s mnohem drazsimi vahami,

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

14.02.2018 22:23

Re: Váhy

Před několika lety si jeden významný výzkumák pořídil nové elektronické staniční váhy a ty staré , mechanické jsem si odkoupil. Jsou to fakt Šmejdy - ve skleněném akvárium o půdorysu 40x30 cm jsou mechanické váhy, rameno se kývá na safírovém břitu atd.., stín od rafičky se promítá na matnici dlouhou 20 cm s nulou uprostřed.Každá polovina je 1 mg a jedna čárka je 1 deseti tisícina gramu.Na praktické měření je to pomalé, ale na kontrolu výsledku vážení těch čínských 0,001g šmejdů za asi 800,-které k úplné spokojenosti používám jsou výborné. Požadovat u navážky prachu do puškového náboje kolem 40 GR lepší přesnost než 0,1 GR je podle mne ptákovina, vliv chyby u výtahové síly je určitě významnější. Ověřil jsem si, že největší chyby v navážce se dějí při přesypávaní prachu z misky do Nbc a při kontrole z Nbc na misku. Kdo nevěří ať si celý proces dělá na archu bílého papíru a bude se divit kolik zrnek mu vyskáče mimo Nbc vlivem statické elektřiny, zvlášť v suchém prostředí panelákové místnosti. Já to dělám tak, že postavím Nbc na tu kritizovanou malou plošku u čínské váhy, vynuluji, do Nbc nasypu pomocí otočného dávkovače Hornady dávku těsně pod požadovanou a na váze dosypu a je to. Omlouvám se za rozvláčný příspěvek, ale ty teoretické keci o potřebě super přesných vah se už nedaly číst, důležitější je kvalitní příprava nábojnic.

Milan Zloch
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.05.2008 16:14

15.02.2018 20:08

Re: Váhy

Konzistentní přípravu nábojnic, střel a všeho kolem nezpochybňuji. Honíme se za setinami a pak nám foukne a jsme v ...... . Reagoval jsem na debatu o přesnosti a kvalitě vah.

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

19.02.2018 16:08

Re: Váhy

Milan Zloch píše:Už to nemohu vydržet abych nereagoval.
To co je zde uváděno o váhách s přesností 0,001g za 400,- jsou naprosté nesmysly.
Pořádné váhy se pohybují v cenách desítek tisíc s garantovanou přesností 5 let a mimo tyto laboratorní speciály obecně platí, že přesné vážení je vždy v o řád nižších hodnotách.
Sám jsem dříve používal váhy jak mechaniku tak elektronické a laborace pořád nebyly dle mých představ. Udělal jsem několik různých navážek do zkumavek a u kamaráda, který má laboratorní elektronické váhy, jsem si je převážil a doslova jsem se zhrozil. Rozdíly se pohybovali až do +- 1 greinu.
Nezbylo nic jiného, než si takové váhy též obstarat. Jen tímto krokem se přesnost zlepšila o více jak 50%. (ten rok jsem vyhrál Olomouckou odstřelovačku)
Na druhou stranu je třeba přiznat, že vážení teď není žádná zábava, skoro se u toho nesmí dýchat - žádný průvan, otřesy a pod. Takže přebíjím jen v noci.
Po domluvě mohu kontrolně navážky zájemci převážit. Kontakt Placy, Olomouc.


Pane Zlochu, já jsem chtěl poukázat na to, že i váhy za 1000,- Kč můžou vážit ke spokojenosti uživatele - přebíječe. Já na těch váhách odvažuju prach pro 6,5x55se i 338lm a mám LabRadarem naměřenou odchylku úsťové rychlosti do 2 m/s. Potkáváme se v Senici na závodech :-) A trefuju tím plejty na 1400 metrů. Jak napsal navip, na odchylku +-0,1 grs sere pes :-)))

Jirik.fx
Komerční inzerent
Komerční inzerent
 
Příspěvky: 143
Registrován: 06.02.2016 18:29

19.02.2018 23:09

Re: Váhy

No já to vidím, že pravda bude někde mezi. Opracování nábojnice má určitě větší vliv než 0,1 grainu, ale řešit přesnost vah a pak to sypat přes Dillon je zase z opačného konce spektra. Můj prachovač dle mého úsudku měří s přesností na 0,05 gr (elektronický dávkovač od Lyman za cca 8 tis.). Nepředpokládám, že by váha ukazovala správně kolik tam sypu, ale podle mě s touto přesností ukazuje o kolik se liší od dávky předchozí a následující. Nevěřím že by se jednotlivé dávky mohly lišit o 1 gr ať už bych kontrolní vážení dělal na čemkoliv. Pana Zlocha určitě respektuji, vím jak střílí, ale rozdíl mezi jednotlivými navážkami 1 gr vlivem vah které se běžně používají mi nepřipadá reálný. Max 1 gr od hodnoty která byla naměřena, ne mezi jednotlivými navážkami. Ale je fakt, že v Olomouci v lize jsem byl až druhý a na kilák jsem zatím střílel jen jednou. Pánové v Olomouci to můžeme probrat. Jo a na odchylku 2 m/s jsem se ještě nikdy nedostal - měřeno labradarem.

edo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 01.09.2005 20:59
Bydliště: slovensko

24.03.2018 21:43

Re: Váhy

Porovnával som čínu za pár USD a analytickú švajčiarsku váhu precissa s libelou a skleneným krytom s váživosťou na 0,0001 gramu a porovnával - kontrolné závažie čína úplne rovnaké hodnoty :shock: .opakované váženie po zmene teploty boli už údaje rozdielne ale úplne minimálne .
Rozdiely nastávajú až pri váživosti kde čína nie je schopná odvážiť jedno zrnko prachu a analytická váha bez problému , taktiež pri dovažovaní čína meria skokovo to znamená buď sa pridáva alebo naopak ale vždy rovnako . Samotné zrnko prachu čína neodváži ani náhodou .

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

02.05.2018 17:30

Re: Váhy

Má někdo zkušenost s opravou automatu Lyman Gen6? Podařilo se mi omylem zapojit špatný adaptér, tzn buď došlo k převrácení polarity na DC konektoru nebo to dostalo moc šťávy najednou. Váha hvízdla a konec. Tak oťukávám, zdá má smysl to nějak řešit, nebo je rovnou hodím do stoupy...

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

11.05.2018 14:03

Re: Váhy

Má smysl jít do vah od DAA za cca 2500? Predpokládám že je to Čína, ale jde mi o to jestli tyto za to stojí nebo jít za tyto penize do neceho jiného?

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

11.05.2018 17:17

Re: Váhy

Nemá. Za 2600 jsou spolehlivé mechanické od Dillona

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

16.09.2018 17:26

Re: Váhy

nějak mi tu chybí v debatě poznámka, že při optimální laboraci sestavy náboje nemá odchylka rychlosti/ tj navážky/ vliv na výškový bod zásahu.

glock69
 
Příspěvky: 530
Registrován: 27.12.2005 22:36
Bydliště: UH

16.11.2018 21:30

Re: Váhy

Nemáte někdo zkušenosti s váhami Hornady G2-1500? Chci koupit elektrické místo mechanických lee na kontrolní převážení dávky prachu z prachovače.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

18.11.2018 13:19

Re: Váhy

Kall píše:nějak mi tu chybí v debatě poznámka, že při optimální laboraci sestavy náboje nemá odchylka rychlosti/ tj navážky/ vliv na výškový bod zásahu.

Až teď jsem si všiml příspěvku, to jako že když udělám optimální sestavu náboje tak je jedno jaké má odchylky V0 a stále to dopadat výškově do stejného místa :shock: to jako že nějaká vyší moc to bude postrkovat nahoru nebo dolu podle potřeby :?: :?: A mohl bys mi sdělit do jaké tolerance Vo to funguje :?:

Freed
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 13.01.2013 18:28

18.11.2018 18:36

Re: Váhy

mechanicke vahy - Dillon "Eliminator" Scale ,,,, se da koupit za 2 280,-Kc
digitalni vahy - TL-78100 digitální váha do 100g / 0,001g za cca 942,-Kc , nebo
digitalni vahy - E-100 digitální mikrováha do 100g / 0,001g za cca 1600,-Kc
Např. na www.Mikrovahy.
Jsou k dostani levnejsi i drazsi , osobne bych asi volil nekterou z uvedenych.
Ani s jednou ale nemam osobni zkusenost.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Prachy, váhy, laborační tabulky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků