Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

05.02.2018 19:30

Re: Učinky jednotlivých ráží při lovu

5 ran 4,5 cm. Ale není to odstřelovačka ,ale lovecká puška s varmintovou konturou hlavně. Mě to na lov bohatě stačí.Nelovím dál jak 300m,nemám na to příležitost. Navíc teď převážně lovím v noci se 4x NV,tak tam řešit cm navíc v rozptylu nemá vůbec smysl.Lovecké fabrické náboje to stejně asi nedokáží. To je přebitej náboj. No někdy to rozebereme na střelnici. Tady dostaneme brzy po koulích za OT. Já se tímto omlouvám. :oops:

Jirik.fx
Komerční inzerent
Komerční inzerent
 
Příspěvky: 143
Registrován: 06.02.2016 18:29

05.02.2018 21:26

Re: Učinky jednotlivých ráží při lovu

To byla jen nadsázka, já to nedám ani se Sakem TRG. :-)
Sorry za OT

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

05.02.2018 21:39

Re: Učinky jednotlivých ráží při lovu

Co se chystáš lovit? To dá odpověď na ráži.A střelivo Hornady. Ať tě nenapadne to podmotorované od firmy Slabí a blbí.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

14.02.2018 2:52

Re: Učinky jednotlivých ráží při lovu

Zdar, zkoušel(a nastřeloval) jsem Sauer 202 v 8x68S, a je to docela hyba oproti 300WM podle mě. Byla to klasická verze Saueru s loveckou(tenkou) hlavní . Puška i se Swaro Z6i s 50mm objektivem ale nebyla těžká.
Zkoušel(a nastřeloval) jsem Tikky Huntery v 7 mm RM a tam je zpětný ráz vpohodě. Samozřejmě pokud se použije na všem varmintová hlaveň, tak je to znát na zpětném rázu (je příjemnější), ale tahej to celý den.
R8 jsem měl doma pujčenou a i na střelnici jsem ji trochu zkoušel v 338 Federal a to je fakt dobře udělaná puška. Střílel jsem z ní a 338 Federal to jako 308 trochu ostřejší. Měla rovnou softouch camo pažbu. Ovšem střílel jsem z luxusní R8 v 9,3x62 a to bylo jiný kafe. Vývin zpětného rázu výstřelu byl podobný jako u 8x68S. Strašně pánové záleží i na tvaru pažby. Je to znát právě u těch větších kalibrů. Obyčejný Rosler v 9,3x62 se standartní rovnou pažbou se chová lépe, než R8 s bavorskou pažbou s Kick stopem. Rozdíl ve zbraních je asi 100000.
Chce si to prostě vyzkoušet. Koukni a sleduj předváděcí akce firem jako Cairo atd a občas ti nějakého exota někdo pujčí na střelnici. Myslím, že univerzální zbraň a ráže není. Zvaž to a pokud máš na Afriku, tak si kup flintu na Safari (nebo si ji pujč, jak navrhují místní vážení lovci)i a pak něco na ty naše prasátka a jeleny. :P
Sorry za ot, ale všechny výše uvedené ráže platí. Viděl jsem zásahy a platí asi nejvíce ta 8x68S, 300WM je univerzál a v Africe bych se nebál té 375 H&H. Tu bych asi preferoval, kdyby vyběhlo něco nakrátko a chtělo mě to sežrat. 9,3x62 a 338 Fed, bych spíše používal na kratší vzdálenost.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků