toran@ga
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 07.05.2012 9:05
Bydliště: Český Krumlov

23.01.2018 13:00

zrušení trestního stíhání Podle § 149

Ahoj,

- Byl jsem obviněn z přečinu a usnesením pčr bylo proti mně zahájeno trestní stíhání. Okamžitě jsem podal stížnost že je to blbost.
- pčr zahájila samozřejmě správní řízení k zajištění zp, zbraní a střeliva a rozhodla o jejich zajištění
- průkazy a zbraně jsem samozřejmě neprodleně odevzdal
- 5 dní poté státní zástupce vyhověl mé stížnosti a zrušil usnesení o zahájení trestního stíhání jako bezdůvodné a uložil pčr znovu jednat a rozhodnout

Jsem opět spolehlivý dle pragrafu 22 zákona o zbraních nebo ne? :?:
mám mi věci pčr vrátit?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

23.01.2018 14:10

Re: zrušení trestního stíhání Podle § 149

Dle § 57, odstavec 8

Pominou-li důvody, které vedly k zajištění zbraně, střeliva, zakázaného doplňku zbraně nebo dokladu, rozhodne příslušný útvar policie bez zbytečného odkladu o vrácení zajištěných věcí tomu, komu byly zajištěny. Pokud není ten, komu byly věci zajištěny, totožný s jejich vlastníkem, musí být věci vráceny jejich vlastníkovi.

Takže by ti to IMHO měli bez zbytečného odkladu vrátit, neboť zrušením usnesení o zahájení trestního stíhání pominuly důvody k zajištění.

Je tu tedy ještě odstavec 2, na jehož konci se píše, mj.: ...Pokud není do 1 měsíce od jejich zadržení zahájeno řízení podle tohoto zákona nebo věc není postoupena orgánu oprávněnému vést řízení podle zvláštního zákona, příslušný útvar policie postupuje podle odstavce 8. Takže nejpozději do měsíce od zadržení (pokud tedy nebude zahájeno nové stíhání) by to měli vrátit.

Ale chtělo by to právníka...

toran@ga
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 07.05.2012 9:05
Bydliště: Český Krumlov

23.01.2018 22:12

Re: zrušení trestního stíhání Podle § 149

Héfaistos:
Policajti se kroutí a právník říká že to tak jasné není...

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

24.01.2018 6:53

Re: zrušení trestního stíhání Podle § 149

Bez znalosti celeho spisu jsou veskere rady jen dohady. Pokud mas pravnika, ver mu, vidi souvisejici.

Tvuj OSZBM si logicky setri praci, minimalne ve lhutach pro nabyti platnosti zajisteni ponechaji.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Spolehlivost a bezůhonnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků