JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

12.01.2018 20:46

problém s CZ 550

Mám problém a prosím o radu - koupil jsem kulovnici CZ 550 v prodejně CZUB ale po nabití jde blbě zavřít závěr kulovnice, když zaberu silou zatlačí to střelu cca 5 mm do náboje ( kupované střelivo NORMA ) zjistil jsem ze hlaveň má jiný datum tormentace než tělo zbraně.
Myslíte že mi CZUB prodalo zbraň složenou ze dvou a bez kontroly a tormentace ? Mám se bát ? ještě jsem z toho nevystřelil a nevyznám se v tom, jak mám prosím reagovat --- Moc díky

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

12.01.2018 21:01

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Samozrejme z toho nestrieľaj.
To zase vyrobili unikát... Okamžite reklamovať.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

12.01.2018 21:06

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

To je samozřejmě na vrácení zbraně. Co to je za ráži a ty Normy mají jaký typ střely ?

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

12.01.2018 21:09

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

To mě napadlo taky ale nechci to řešit jen reklamací tohle už je mazec o průser ale než podniknu nějakej krok nechci bejt za vola, zkoušel jsem to 6X a 6X to zarazilo střelu a hlavně to tu střelu poškrábe , tedy rýha viz foto - nejrači bych to asi odnes nějakýmu znalci a pak to oznamil na policii protože od CZUB už mám jen problémy a nejednu reklamaci i s jinými zbraněmi

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

13.01.2018 0:16

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

A co kontrola průchodnosti hlavně - není tam nějaké nalepené (a nyní už i zaseklé) cizí těleso, např. ocelová špona?

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

13.01.2018 1:08

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Hlaveň je krásně čistá jen se mi zdá že u té náběhové strany je to takové, nevím jak popsat, hůř opracované a proto co jsem se všiml jak nabíjím tak náboj, tedy respektive střele lehce zadrhne o tu náběhovou hranu a tím se udělá ta rýha na střele ale to beru spíš jako malichernost, to se dá upravit.
Já prostě jak koupím zbraň tak před střelbou zkouška na sucho, doma to šlo super nic nevaklalo ale na střelnici sem tam strčil náboj že budu střílet jenže tam šel ztuha tak jsem silou ( dlaní ) dorazil závěr a pak silou stočil kliku dolu.
jenže mě to přišlo divný proč tak ztuha tak jsem vybil a podíval se na náboj a všiml jsem se že střela je zasunuta, porovnal jsem s dalším nábojem a byla prostě zasunutá, zkusil sem další a znovu to samé no a takhle to bylo 6x , doma sem to poměřil a zjistil jsem že to zatlačilo střelu + - o 5mm , měřil jsem to šuplerou.

No prostě už jsem se z toho bál vystřelit a kluci mi radily taky ať s toho raději nestřílím. Bohužel už pozdější čas a nebylo kde se ptát a co s tím a hlavně z pušky ještě nestříleno a je v plný záruce. Zbraň koupena na vánoce v prodejně CZUB.

zítra zkusím nafotit tu náběhovou stranu s komorou


Reklama

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

13.01.2018 10:34

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Kontrolné otázky:
1. Aký kaliber je vyrazený na zbrani?
2. Náboje boli kupované spoločne so zbraňou?
3. Sú v originálnom balení?
4. Aký kaliber je vyznačený na balení nábojov?
5. Aké je dnové razenie nábojov?

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

13.01.2018 10:35

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Líp to nafotit nešlo

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

13.01.2018 10:45

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Střelivo je přímo od výrobce norma, kupováno 10 krabiček, baleno po 10 střelách. Ražení na zbrani je v pořádku stejně s ráží - jediný rozdíl je ve značení tormentace. hlaveň má tormentační značku o rok starší než tělo závěru, jinak vše sedí. Jedině mě ještě napadlo že by se v CZUB přeťukly v ražbě na hlavni ráže zbraně :-)

Spíše mě napadlo že ta puška je složená ze dvou reklamovanejch dílů nebo ze zbytků ze skladu no a kontrola zbraně proběhla jen okem a to je dobrý poněvač si myslím že pokud by byla vyzkoušena tormentací byla by schodně označena , tada asi si myslím nevím.

kamarád mi už dal kontakt na chlapa co je i soudní znalec v oboru zbraní tak mi to okoukne a dle toho to budu dál řešit.

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

13.01.2018 12:45

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Tak to máš fakt smolu, kúpil si asi najhorší zmätok, čo sa im podarilo dať dokopy z bohvieakých vadných dielov.
CZUB sa proste prekonáva, v kvalite produkcie a výstupnej kontroly posúva to pomyselné dno hlbšie a hlbšie.
Som zvedavý, čo ti povie znalec.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

13.01.2018 18:18

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

ještě tedy dotaz, co může nastat pokud tedy se střela zatlačí do náboje a dojde k výstřelu ???

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

13.01.2018 19:01

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Nárůst tlaku, od "akceptovatelného" až po fatální.

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

13.01.2018 19:30

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Dobrého pol centimetra zatlačená strela plus nejaká tá prekážka v laufe, to nebude akceptovateľné... skôr k tej fatálnosti. :roll: :twisted:
Žiadal by som buď vrátenie peňazí a kúpiť si pušku od firmy, ktorá ťa nechce pripraviť o život, alebo ak trváš na CZ, tak komplet novú, inú a hlavne bezvadnú zbraň. K tomu by sa patrilo dostať aj nejaké odškodné vo forme aspoň kartónu nábojov.

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

14.01.2018 1:15

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Narvat do komory pušky 6x po sobě náboj takovou silou, že se zamáčkne střela od 5 mm to se vážně nevidí. Podle mě je to pěkná hloupost, už jenom ten obrázek náboje se zamáčklou střelou mi nesedí, takhle přece nevypadá značkový poloplášťový náboj Norma. :D . To je takový problém, vytáhnout závěr z pušky, nabít náboj do schránky a pak prstem zatlačit do komory a eventuélně se podívat, kde že je ten problém. Opět mi to připadá, že tu s námi někdo mlátí o zem. A ptát se, jestli můžu nebo nemůžu vystřelit náboj, kde je razantně zamáčklá střela, to snad je základní znalost, co by měl ovládat každý držitel ZP.Nejsem ortodoxní vyznavač produkce CZUB ani nemám potřebu nějaké cílené dehonestace této značky, ale tohle mi připadá jako naprosto nesmysl jen, aby se toho někdo chytil a mlátil tu prázdnu slámu typu, co v CZUB vyrobí stojí za hov.... A pokud už si někdo něco koupí a vykazuje to znaky závady, tak snad není neplnoletý a nesvéprávný a věc vrátí tam, kde ji koupil a popřípadě ji vyreklamuje.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

14.01.2018 10:00

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

No nevím jak ti dokázat že to střelu zatlačí, můžeš přijet a podívat se že to tak je iže je to střela NORMA jelikož toto nikdy jiný nevyrábí. Za další tohle už není jen o reklamaci. Na fotce je pokud vidím já blbe opracování s odštěpky. náboj je dlouhý 9cm takže ono v obchodě je blbě vidět a navíc šáhnout prstem, hmm vážně profík.

Nevím co ti na náboji nesedí , koukni na SOLID od normy znalče ( special lovecký náboj ). Tohle střelivo používám už od roku 2012 je známé i tím že má krátký krček a hodně špatně se přebíjí, lépe řečeno skoro nikdo to nepřebíjí. proto tyto lovecké náboje dělá jen norma a cena jednoho kusu je skoro 400 Kč

že jsem to sem dal, to proto jestli se to někomu nestalo už, mě za 26 let co střílím ani jednou a opravdu nemám v tomto tušení co by se stalo při výstřelu, bohužel když nevím zeptám se a nedělám chytrého.

Jinak čti pořádně text a nedomýšlej si neptal sem se jestli mohu vystřelit ale co by nastalo při výstřelu

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

14.01.2018 10:49

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Nenapsal jsi moc informací. Podle fotky odhaduju ráži na .375H&H Solid je momolitická střela, zase taková vzácnost to není. Přebíjet se to dá bez problémů. Stačí vědět jak nastavit předpětí krčku. I když do lovecké bych dělal celoformát.
K pušce - vypadá to jako když zapoměli udělat náběh do vývrtu, každopádně nestřílet a vrátit. Poud vůbec použili správnou hlaveň, ono se snadno zamění 9,3 a 9,5mm stačí změřit šuplérou na ústí.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

17.01.2018 4:02

Re: problém s CZ 550

na střele už jsou namačknuty drážky viditelné až k ústí nábojnice, nevím, jak by manipulací ve zbrani k tomu došlo

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

17.01.2018 10:39

Re: problém s CZ 550

No kdyz se podivate na komorovy vystruznik, tak ten dela komoru zaroven s prechodovym kuzelem. Jednim komorakem udelam vice komor, takze by to nemohl byt problem jedne zbrane.
Pokud ma ta zbran tormentaci, tak uz z ni muselo byt strileno a rozhodne vykonejsi tormentacni munici nez je CIP munice prodavana v obchode. Take snad ve vsech pripadech kdy kupujete zbran CZ je tam nastrelny terc. Takze by to melo strilet snad dopredu.
Jinak bych postupoval postupne od zadu, podobne jak radil omega. Osobne mi nesedi poskozeni na strele s tim, ze by to melo byt od prechodaku v komore. Vrypy na strele jsou dost brutalni, coz by naznacovalo na vyrazne vycnelky v komore.
Prvni co bych udelal je strcil naboj primo do komory a zavrel zaver a eliminoval tak to, ze problem vznika nekde mezi komorou a sachtou. Nebo idealne v okne zasunout naboj pod vytahovac, aby sel primo poveseny na zaveru do komory. Pokud i pri zavreni naboje zasunuteho rucne do komory bude stejny problem, tak ja osobne vidim prechodak v komore okem kdyz se divam proti svetlu. Takze takovato kontrola musi vse odhalit, tzn. ze tam je nejaka spona, atd.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.01.2018 10:53

Re: problém s CZ 550

CZ si zbraně tormentují samy. Nestíhá se vezme se jedna ze stojanu.Navíc tormetace se už nerazí raznicemi přímo po zkušebním výstřelu , ale tečkuje to mašina co dělá výrobní číslo. Nástřelný terč ? To je u zbraní s brodu to největší sci-fi.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

17.01.2018 10:56

Re: problém s CZ 550

Je to diskuze o CZUB stale dokola. Ja tam nedelam a nebyl jsme tam, nevim jak tormentuji, atd., Mam ale 2 nastrelny terce a pusky delaji 8 tak jako na nastrelnym liste. Ja proste nemam problem a koupil bych to zas :wink: Nerikam, ze to nema zadny nedodelek nebo ze to nechce trochu nekde poladit, ale proste to po vybaleni strilelo vyborne :wink: Jinak si myslim, ze v dnesni konkurenci u levnych pusek by se rychlo rozkriklo, ze je tam hodne zmetku. Rekl bych ze zmetkovitost standardni jako jinde.

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků