Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

10.06.2007 1:16

Hele, já si OFP hrál docela dlouho, a simulovat tam blízká setkání třetího druhu, je dost přes ruku. Taková akce, jakože (ne)terč vyjde zpoza rohu se tam nědelá zase tak snadno (nepřesnosti v umisťování, podivné chování AI, zasekávání). Kdepak, raději bych modoval Half-life

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

10.06.2007 1:25

Mně zase přijde, že to jde... Jen to vyžaduje fakt víc skriptování, než by bylo zdrávo :D Což mě na OFP štvalo... Zas tam měla praxe ve skriptování opravdu svou cenu :D

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

12.06.2007 10:52

Technicka - ona se ta pistole (viz drivejsi odkazy) chova z hlediska hry jako mys. Ne jako svetelna pistole pro konzoli. Pozice se vyhodnocuje pomoci pridavnych snimacich list, co se pridelaji ze strany k monitoru. Takze v podstate by s tim mely jit hrat vsechny hry, kde se pohyb ridi klavesnici, a miri se nezavisle pohybem mysi. Nefunguje to pro hry, kde se miri natacenim pohledu se zamerovacem uprostred.

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

30.10.2009 17:06

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Po absolvovani prvniho kurzu obranne strelby u Aegisu jsem dospel ke dvema zaverum:
1) predchozi seance o perforaci stredu terce mirenou strelbou jsou sice fajn, ovsem s obrannou strelbou nemaji moc spolecneho
2) musim trenovat - a to tak, ze hodne!

Asi tyden dva po kurzu jsem zajel na strelnici a snazil jsem se trenovat naucene veci, ovsem ve vysledku jsem dopadl hur nez na samotnem kurzu. Kdyz jsem spocital pomer cena/vykon takoveho treninku a fakt, ze na strelnici se jednak nedostanu kazdy den a jednak bych intenzivni trenink financne tezko zvladal, dosel jsem k zaveru, ze potrebuju nejakou levnejsi substituci na trenink zakladnich dovednosti.

Po delsim hledani vsech moznych alternativ jsem zakotvil u plynove blow-backove pistole Sig P226. Primarni pozadavek byla podobnost treninkove pistole s mou opravdovou (Sig P225) kvuli vyuziti Fobus pouzdra, realisticke ovladani a pokud mozno co nejblizsi parametry s realnou zbrani.

Pistole je plastova s kovovymi vnitrnostmi, coz ovlivnuje vahu a teziste zbrane (to je v rukojeti) a blow-back efekt se s realnou zbrani neda z duvodu slabe pruziny vubec srovnat, ale dle meho nazoru nejde o zasadni negativa.
Naopak mezi pozitiva bych rozhodne zaradil pomer cena/vykon - porizeni kvalitni pistole (a vyhledove nahradniho zasobniku) je sice zalezitosti drazsi, ale samotna strelba by mela vychazet cca na 30-50 haleru za ranu (prozatim nedokazu odhadnout). Pistole ma navic serizovatelny hop-up system, takze se da naladit i draha strely. Sam strilim pouze v bytu max do 5ti metru, seskupeni zasahu je pomerne stabilni. Sem tam sice nejaka ta kulicka uhne vic, ale statisticky nejde o vyznamne cislo.

Jak kdysi rekl Premek Podlaha v Receptari, "uz to funguje... na te konvi... konev setri vodou". Pocatecni vetsi investice mi na konci pomohla k tomu, ze se treninku mohu venovat denne a mohu si v uprimne rict, ze se zlepsuju. Za trenink s ostrou bych zaplatil nepomerne vice...

Uživatelský avatar
Eb
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 28.10.2008 17:42
Bydliště: Prágl

11.11.2009 2:06

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

tak si dávej bacha,at po dni na střelnici doma nevemeš airsoftku,ze zvyku neobtáhneš,a nezustane ti závěr v ruce,jak budeš čekat trochu jinej rozdíl vratných pružin :)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

11.11.2009 19:33

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

časem zjistíš, že kropení z airsoftovky degradovalo Tvoje střelecký umění, přestaneš být schopen v rychlosti ovládat zbraň a budeš se podvědomě bát zpětnýho rázu. Přesnost půjde do kytek...


Reklama

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

13.11.2009 23:09

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Ebe hehe to je fakt s tim zaverem, ale po dni na strelnici snad nebudu mit ani chut brat do ruky AS... :o)

Alfe presne nad tim jsem rovnez uvazoval, proto se to snazim co nejvic prokladat domaci trenink navstevou strelnice. Tu domaci strelbu zameruju spis na spravne zapichnuti a prvni ranu "tim spravnym smerem", pripadne prenaseni na ruzne cile... Kropit se ani nesnazim, to skoro nema cenu - AS zbran se chova prece jen jinak, je to jen takove prditko.

A propos, zjistil jsem prvni zavadu na plastovem zaveru - plast se zacina trochu presovat a bortit v miste, kde je vybrani na zachyt zaveru. Na funkci zivocichare to sice nema vliv, ale presto bych po teto zkusenosti preci jen asi hledal v prve rade mezi modely s kovovymi zavery...

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

15.11.2009 23:17

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Jo to jsou ty verne kopie ;). Spolubydla mel plastovou berettu a po par stovkach vystrelu zacala blbnout. Plast se tam vymackal. Dokonce to reklamoval, ale po nejake dobe to bylo zase, i kdyz uz na ni byl mnohem opatrnejsi. Naopak moje plastova 1911 zadny problem pri obdobnem strileni problem nemela.

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

12.02.2014 23:45

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Zdravím a střelbě zdar! :)
Na netu, během pátrání po jiných možnostech domácí střelnice, než jsou systémy laser sniper a podobně, jsem narazil na zajímavý projekt University obrany - http://homeless-eng.webnode.com/ . Pro majitele moderních zbraní není problém - laserové náboje, vložné lasery do hlavně reagující na úderník atd, případně je snadno možné upravit airsoftovou zbraň.

Uživatelský avatar
Stryko
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.11.2017 21:47

04.12.2017 19:39

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Zdar kolegové,
oživím téma Domácí laserová střelnice, tedy ta téměř zadarmo, resp. SW zadarmo.
Nyní se podělím o pár poznatků.

Výše zmíněný projekt HomeLESS
http://homeless-eng.webnode.com/
jsem zkoušel, funguje dobře, má dobré zpracování výsledků.

Pak tu máme projekt ShotOFF
http://shootoffapp.com/#about
Ten je propacovanější zase v jiných směrech, např. kdo máte k PC projektor, můžete si poskládat vlastní střelnici(i s fotem na pozadí) vložit různé např. padací terče no a oni pak po zásahu padají. Kdokonalosti chybí, že se pistole sama nenatahuje (i když i to se dá koupit
https://www.dvorakinstruments.com/ )

Zmíněné systémy ale mohou být pro hodně lidí pořád příliš „komplikované“ k realizaci.
Skvělý nápad s využitím „chytrého“ telefonu/tabletu, který si už opravdu říká o pozornost a rozšíření:
ITargetPro
https://www.itargetpro.com/
Není sice tak propracovaný, ale i to může být výhodou. Na odkazu je vše k pochopení jak to funguje. Stačí tedy pořídit laser a nainstalovat aplikaci. Nyní popíšu mou realizaci.
Já ho používám na trénink na pistolový terč 50/20, který je zmenšený, aby odpovídal velikosti jako na 25m, tedy střílím na 10m(chodba do sklepa :-) ), černé má 8cm. Taky na 4m(místnost), černé má 3,2cm, naskládáno do krabice od SB 9mm :-) .
Trocha laborování bylo se správným nasvícením, aby to fungovalo spolehlivě. Co se mi nelíbí, je pokus o realistické znázornění zásahů v terči a tím někdy problematické rozpoznání.

IMGP8359b.jpg

IMGP8503a.JPG


A použitý vložný Laser?
Samozřejmě lze zakoupit od výrobce. Ovšem čínská kopie(možná originál) se dá nyní objednat za asi 800kč i s poštovným. Důležité je vybrat verzi s možností seřízení(šroubečky vepředu).

IMG_20171031_150854a.jpg


No a pro kutily přikládám pro inspiraci foto vlasního výrobku osazeného laserovým modulem za cca 100kč. Na rozdíl od komečního drží dokonale nástřel a šetří úderník, protože místo do gumičky klepe do školního náboje s odpruženou zápalkou upraveného jako spínač při úderu.

IMG_20171031_144348a.jpg

IMG_20171031_145614a.jpg


Na závěr doufám, že se moje poznatky budou někomu hodit a zase se pak podělí o svoje.

Chamberlaine
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.10.2017 16:31

01.01.2018 20:41

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Tahle apka (iTargetPro) se zdá být cestou - sušit je potřeba (za pár kaček se dá přikoupit i modul s měřením rychlosti akce). Jenom si jako "nekutil" budu muset připlatit za komerční soupravu, ale vidím to jako smysluplnou investici. :D
Absenci zpětného rázu a opakovaných výstřelů při sušení neřeším (od toho jsou střelnice), důležité je trefit se (opakovaně) první ranou. Po více než 30leté střelecké pauze s tím mám ještě trochu problém - se vzduchovou pistolí trefuju na 10m s přehledem tyhle prťavé terče (http://www.alexxxus.cz/sites/default/fi ... a-terc.pdf) a s G19kou to mám občas rozházené po celém terči ... :cry:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.01.2018 10:26

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Chamberlaine píše:Absenci zpětného rázu a opakovaných výstřelů při sušení neřeším


A proto se se vzduchovkou trefíš a sGčkem nikoliv.... :wink:

Chamberlaine
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.10.2017 16:31

04.01.2018 14:33

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Tak ono těch faktorů je tam víc (kolimátor vs. klasická miřidla, delší hlaveň, sportovní anatomický úchop, podstatně lehčí spoušť), ale při správném spuštění má zpětný ráz vliv pouze na rychlost srovnání miřidel před dalším výstřelem. To, že občas sám se sebou nejsem spokojen je dané spíš tím, že když se daří, tak začnu zrychlovat a je to v kýbli ... :( I u té vzduchovky občas něco uletí ...

Arcanus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28.03.2017 15:54

06.01.2018 0:09

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Skúste sa pozrieť na toto: https://mantisx.com
Aj s dopravou z USA má to stálo cca 160E a colníci to nechali prejsť bez preclenia keďže nevedeli čo to je :)
Používam to na dlhú aj na krátku, výmena trvá pár sekúnd a niekoľko klikov v aplikácii. Ak ste z BA, napíšte a môzete sivt vyskúšať.

JR.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 14.07.2013 9:23

08.01.2018 22:25

Re: Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Správný spuštění rozhodně nedělá zpětnej ráz konstantní. Stejnej zpětnej ráz ti dělá hlavně úchop - jeho síla, rozložení, dále například těžíště. Tyhle věci jsou asi to, s čim kromě správnýho spuštění bojuješ, jelikož zpětnej ráz probíhá už ve chvíli, kdy je střela ještě v hlavni.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků