AdamBernau
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16.10.2017 16:33

24.11.2017 12:08

Ztráta spolehlivosti - kam se zbraní

Čeká mě dočasná ztráta spolehlivosti dle §23.
Tzn. policajti mě poté vyzvou k odevzdání zbrojního průkazu i všech zbraní kategorie A,B a C.
Dle § 64 bych měl do 6 ti měsíců zbraně buď prodat nebo dát někam do úschovy.

Chápu tedy správně, že zbraně se budou válet na policii, já budu nadále jejich vlastník a do 6-ti měsíců si udělám zbroják, prodám to nebo někomu svěřím?

Lze tomu předejít tím, že někomu rovnou předem svěřím zbraň do úschovy, pak přijdu o zbrojní průkaz, nadále budu vlastníkem a po obnovení průkazu si zbraň zase vyzvednut?

Nebo je jediná cesta prodat a pak zas nakoupit? Nemám k policii absolutně žádnou důvěru, abych jim jen tak nechal své zbraně k dispozici.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.11.2017 12:59

Re: Ztráta spolehlivosti - kam se zbraní

Ideál je přepsat kamarád nebo rodinný příslušník .

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

24.11.2017 16:07

Re: Ztráta spolehlivosti - kam se zbraní

Na kamaráda/rodinného příslušníka ale nejde udělat svěření do úschovy (to by museli mít licenci), ale udělá se klasický převod. Tj. dotyčný si musí udělat všechna povolení na B (případně výjimku na A), a naprosto klasicky to převedete pomocí šediváku. Pro všechny případy ale sepište u právníka nějaký papír, že mu to neprodáváš, ale přenecháváš na nějakou omezenou dobu nebo tak něco.

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

24.11.2017 16:41

Re: Ztráta spolehlivosti - kam se zbraní

Ulozit k nekomu s licenci. Sice to stoji nejakou stovku, ale je jistota.
Kamos (jakkoliv dobry) muze neocekavane zmizet ze sveta, ci se ukazat sketou. A pak je s tim problem.
Ulozeni na PCR bych bral az jako posledni moznost ;)

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Spolehlivost a bezůhonnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků