1edmund
Nový uživatel
Nový uživatel

14.11.2017 12:51

Webley Mk.VI

Pánové,
řeším problém s revolverem Webley Mk.VI v ráži .455 Webley. Mám exemplář z roku 1917 v původním stavu. Komory ve válci mají dvojí průměr s přechodovým kuželem cca 1:5. Průměr komor na výstupu z válce směrem k hlavni je 11.40 mm. Průměr vývrtu měřený na otisku ústí hlavně je 11.39 mm. Rozměry ověřeny na dalším exempláři téhož revolveru, tentokrát z roku 1918. K více kusům nemám přístup.
Olověné střely pro .455 Webley mají dle dostupné literatury průměr 11.54 mm. Tedy o 14 setin více. Ověřeno na náboji od Fiocchi. Delaboroval jsem ho a na nepoužité střele jsem naměřil 11.53 mm. Otvorem ve válci neprojde. Z toho vyplývá, že se střela "kalibruje" na 11.40 mm při každém průchodu válcem. Při střelbě náboji Fiocchi z novovýroby není při střelbě žádný problém, ale musím přiznat, že jsem dost nervózní, zda takové namáhání válec vydrží.
Rád bych , kdyby se mi ozvali další majitelé revolverů Webley Mk.VI, jaké rozměry komor ve válci naměří na svém exempláři, popřípadě jaké mají zkušenosti se střelbou a trvanlivostí válce.
Díky
Edmund

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery