kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník

04.11.2017 0:09

ZH - lámání úderníku

Zdravím

Pořídil jsem si kozlici ZH 301. Po 5-ti loveckých kolech (přibližně 100 ran) se mi zlomil úderník. Při vybíjení jsem používal vždy vybíjecí patrony, na prázdno to jednou odcvakl jen policista při registraci což jsem nesl tedy nelibě :-). Kolega co úderník měnil mi oznámil že druhý je též zlomený ale tak že odpaloval. Nové úderníky nejsou drahé ale sakra jak je to udělané že se to tak láme. Nemáte zkušenosti s tím, že by novější úderníky měly třeba delší životnost? Ačkoliv pěkná zbraň s pro mě zajímavou zadní spouští fungující jako jedno spoušť tak tohle mě na ní dost zklamalo.

pavlos55
Nový uživatel
Nový uživatel

04.11.2017 12:10

Re: ZH

U těchto kozlic je závada co popisuješ celkem běžná. Nechal jsem si udělat úderníky od kamaráda s poměrně vyšší výdrží. Pak jsem se jí zbavil a přešel na lepší zbraň. Tenhle typ brokovnice už má dnes většinou něco naběháno a z hlediska životnosti nic moc. Na nějaké větší střílení to není.
Existuje grif, jak vypustit úderníky při zavírání zbraně. Netrpí potom.
Používání zadní spouště je sice fajn, pokud střílíš s radiátory. Na baterii ovšem máš opačné krytí. Napřed větší a potom na druhou ránu menší.

alfonss
Grafoman
Grafoman

08.11.2017 18:33

Re: ZH - lámání úderníku

Starý úderníky byly překalený, stačilo na ně s citem fouknout hořákem. Dnešní produkci neznám

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník

08.11.2017 20:34

Re: ZH - lámání úderníku

Ono také poznat zda se jedná o nový či starý je problém, možná podle ceny. Dá se sehnat od 120,-Kč do 360,- kč ve zbrojovce. Tam prý mají novou produkci.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice