RBullCZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 23.01.2007 0:21
Bydliště: Praha

09.02.2007 12:07

Vyměnit vnější vytahovač u Kimbera za kvalitnější? Jen se ptám, nevěděl jsem že to někdo dělá. Nebo myslíš jinej kus od Kimbera?

valderon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.01.2007 23:20
Bydliště: Velké Pavlovice

09.02.2007 23:12

no , dokonce jsem dnes slysel nazor , ze se k vnitrnimu vytahovaci kimber vraci i z toho duvodu , ze je jednoduzsi a na vyrobu i levnejsi ten vnitrni , ale vnejsi ma vice pozitiv nez ten vnitrni.Neberte me za slovo , tak jsem slysel , a chtel bych znat na to vase mineni..

RBullCZ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 59
Registrován: 23.01.2007 0:21
Bydliště: Praha

10.02.2007 15:24

Oba způsoby se na pistolích používají přes 100 let, takže srovnání vnitřní versus vnější má smysl jen u konkrétního modelu.
Vnější vytahovače na 1911 řeší každý výrobce po svém, takže na rozdíl od těch vnitřních tam není obecný standard.
Já s Kimberem zkušenost nemám, tak nechci dělat chytrýho, ale vzpomínám si na jednu debatu na téma vnějších vytahovačů tuším na pistolsmith.com (ale už je to pár let, to zrovna přišel Smith se svojí 1911). Píšu to jen pro zajímavost. Srovnávali tam Smith Wesson, Kimber, Caspian a možná ještě něco. Jeden puškař upozornil na rozdíl v umístění - vzdálenost vytahovače od spodní hrany závěru. Smith a Caspian mají vytahovač umístěný trochu výše, aby packa byla blíž středu hilzny. Kimber umístil vytahovač až na spodní hranu výhozního okna. Chtělo by se na to podívat a vyzkoušet, třeba s prázdnou hilznou.
Možná je to o tom že na rozdíl od Smith Wessona Kimber pistole s vnějším vytahovačem předtím nedělali, Smith je používá na těch svých kvérech už pár generací.
A ještě k argumentu že vnitřní je jednosušší na výrobu. To byl právě argument který uváděl Kimber když přišel s tím vnějším. Vnitřní se musí ručně ladit (jak popsal Viktor) a zkoušet v každý pistoli. Vnější tuhle proceduru nevyžaduje.
Ale upřímně, asi bych to nehrotil, tobě jde asi hlavně o toho konkrétního Raptora. Vezmi prázdnou hilznu a trochu se s tím v prodejně pomazli. Uvidíš co ti řekne instinkt (rada nad zlato, já vím) :)

Dodatek: Dal sem s tu práci na 1911forum.com jsem dal vyhledat příspěvky k externímu vytahovači na Kimberech. Vypadá to jako klasika, naprostá většina majitelů s nimi problémy nemá, ale je tam několik hororovejch historek od lidí kteří s nimi problémy měli. Stačej takový dva tři a hned to pak v diskusích vypadá jako konec světa. Takže tak :)

valderon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.01.2007 23:20
Bydliště: Velké Pavlovice

11.02.2007 0:34

to yoky a RBullCZ :
chlapi diky za "dusevni" podporu,v pondeli nebo ve stredu si jdu pro toho Raptora , a to i diky vasemu vysvetleni o vnejsich vytahovacich.
Ted budu jen doufat , ze nebudu zrovna ten nestastnej , a ze mi to bude slapat :wink:
Urcite se jeste na prodejne pomazlim s tou hilznou , to pro jistotu , a chci se jeste zeptat, jestli je jeste nejaky "figl" , na co se podivat a co otestovat , a nejen u toho vnejsiho vytahovace.Vite , ja uz jednou mel 1911 , ale Norinco , a to asi jen 9 mesicu , takze se da rict , ze jsem v 1911 zacatecnik a zacinam.Mozna hned na zacatku mirim moc vysoko , ale me se ten Raptor moooc libi.Takovy muj ideal :D pokud mi jeste nekdo neco napise za rady , budu moc rad , a jiste dam vedet , jak jsem koupil a jak bude strilet!!

Všechny rady na toto téma jsou zde:
na-co-si-dat-pri-koupi-nove-z-druhe-ruky-1911-pozor-t181.html :!:
Jimi

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

11.02.2007 14:43

To co píše Bull je pravda. Ještě bych doplnil, že kromě toho kde je na závěru vytahovač umístěn je důležitá i jeho konstrukce a jak je sladěn s pružkou. Určitě je známé, že na pistolích Caspian funguje, ale je jinak polohován, aje to dlouhý vytahovač, ne krátký jako požívá Kimber. To, že vnitřní není zatracen je i to, že se dále vyvíjí. Viz Para, nyní EGW na který jsem byl upozorněn Viktorem (budu ho za nedlouho testovat. Ten prblém spočívá v tom, že zatím co vnitřní se dá naladit při určité závadě, tak vnější v 99% je na výměnu a to nelze udělat na koleni a je k tomu ptřeba minimálně spec. vyrážeč. Navíc při poruše vnitřního ho lze jedoduše odstarnit a jet bez něj-dobře seřízený gun funguje. Ten vnější se dá těžko na místě vyndat. Nedávno jsem mluvil s DEnisem z Custom shoopu od Kimbra a ptal jsem se jak to tedy je i když se jedná o decentního pána tak firemní zájmy hájí. Tak přiznal, že cca po druhých závadách dost zákoazníků požaduje výměnu závěru za závěr s vnitřním. Bohužel Kimber už yvinul 3 generaci vytahovače právě proto, že ty předešlé nefungovaly spolehlivě a problémy byly. Nicméně dívám se na to jako když vyšel jejich Schwart system a byly závady. Tak dnes po pár letech sezávady objevují jen sporadicky. Část majitelů systém překonala výměnou za normální úderník, další část odstranila system kompletně, a další si system vytůnili aby fungoval. Já jsem prošel všechny stadia a nakonec jsem system vyndal. Výsledek ? Výstřel při každém zmáčknutí ať rychlém či pomalém. Možnost natažení zbraně i při obrácené zbrani nohama vzhůru. Faktem ale je pokud se vrátím k vytahovači, že např STI a SVI vnější nikde nepoužívá.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

15.02.2007 22:30

tak me vnejsi vytahovac dneska v Triggeru prdnul(unavovy lom)... :(


Reklama

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

16.02.2007 18:05

To je blbý, člověk by řekl, že takový kousek kovu se nemůže jen tak poškodit. No máš aspoň náhradní, nebo sháníš?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

16.02.2007 18:41

Je to na Tlamu - Llama MAX II L/F .45ACP(nestandardni dil proti 1911A1), takze shanim kde se da...
Zatim to vypada na vyrobu noveho...
Zlomil se drapek:
Obrázek
Takhle vypada ted zaver:
Obrázek

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

16.02.2007 20:00

To je špatenka. Zkoušel si Supru Praha nebo BVS? Zkusil jsi tenhle odkaz http://www.e-gunparts.com/product.asp?c ... SKU=110710 ? Kokám se dál.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

16.02.2007 20:26

Dik za lajnu, spatne jsem se koukal, uz jsem tam nechal dotaz...
Tezko rict, jestli to je zamenne...

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

19.02.2007 14:09

2 Valderon. Prosím dávej pozor do kterého vlákna píšeš! Fotky Raptora máš v Obecně o zbraních - Fotky našich zbraní.
a na dotaz ohledně problémů s plným šuplíkem jsem ti založil nový thread.
:evil: To samé s dotazem na co si dát pozor při nákupu. Na to tady je taky speciální vlákno...

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků