Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.12.2016 8:07

Re: Taurus 85 UL

takhle vypadá rčení "myslet znamená ho..o vědět" v praxi
ta spára je tam v pořádku ať už je pár setin či pár desetin, jinak by se závit křížil, nesedělo by to na celým profilu závitu.

Rough boy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 127
Registrován: 27.08.2015 8:17

22.09.2017 10:38

Re: Taurus 85 UL

Nemáte někdo namontovanou tuto tříprstou střenku?
http://www.prokonzbrane.cz/hogue/3051-stenky-hogue-taurus-maly-ram.html
Odkazy od TraToma na tříprsté z kraje vlákna už nefungují, tahle se zdá proti tříprstému originálu tak nějak vhodnější pro skryté nošení, tak jestli to stojí za to. Případně uvítám další tip na nějakou "nehumpoláckou", dík.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

23.09.2017 9:32

Re: Taurus 85 UL

Ahoj, já ji mám v "odpuzující" růžové barvě. Velmi dobrý úchop (jistější ) oproti originální dvouprsté. Taky Brymová nabízí cca za 700.- na Tauruse tři druhy pažbiček, neviděl jsem je. Jen na jejich stránkách.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

23.09.2017 9:53

Re: Taurus 85 UL


Rough boy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 127
Registrován: 27.08.2015 8:17

23.09.2017 13:18

Re: Taurus 85 UL

Díky Žábro, já tu tvou viděl už o stránku zpět, ale nebyl jsem si jistý, že je to ona. Až teraz jsem si všiml, že má taky ten znáček.
Takže dobrá, zastavím se u Brymový a okouknu je, případně jsem ji ještě našel na brownells.cz za lepší cenu. A mají tam ještě za 170 vočí sadu pružin, tak bych to vzal asi taky.
Díky za reakci ;)

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

26.10.2017 10:27

Re: Taurus 85 UL

Ahoj, nemáte to někdo? Taurus Triad 85B. Našel jsem to tady http://shop.vmcustom.cz/data/zbrane_II/taurus%2007.pdf a pochopil tak, že by z toho měly jít střílet všechny tři druhy nábojů. Je to tak? Dík za info, Honza.


Reklama

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

14.09.2018 10:08

Re: Taurus 85 UL

Tak jsem si udělal radost a koupil jsem tohoto komisního krasavce. Sice není UL, ale celonerezák, přesto se chci optat, zda je možné z tohoto revolveru střílet náboje P+. Případně jaké byste mi na nošení doporučili. Dále se můžete pochlubit jaká používáte pouzdra na nošení. Já hledám nějaké vnější, jelikož vnitřní mi nebyla nikdy pohodlná a hlavně se víc potím, tak by mi ve vnitřním zrezl i nerez.

Obrázek

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

14.09.2018 16:03

Re: Taurus 85 UL

Ahoj, pouzdro používám podpažní. Je to původně pouzdro na ČZ50/70, kožené. Upravil jsem si ho přešitím režnou nití, trochu jsem zmenšil prostor sešitím kůže nahoře a pásek co drží zbraň v pouzdře, jsem celý odpáral, prodloužil gumou a znovu přišil. Pouzdra mají či měli u Brymové za 170 Kč, buď úplně nová či použitá (možnost výběru). Závěs na rameno jsem si sešil taky, ty provlékací pásky vyhodil a jako protiváhu na levou stranu (pouzdra jsou pravostranná) jsem si ušil nábojový pásek na 10 nábojů. Je to perfektní, nosím to tak již 7 let, můžu si dát na záda velký baťoh a jít na tůru a o zbrani prakticky neví. Kolikrát se musím přesvědčit pohmatem, že tam je. Vnitřní z té černé látky mám též, ale musel jsem si ho taky upravit, při sezení mě tlačil kohoutek do boku. Fobus mám taky, ale vůbec nenosím, furt se to vyklání do strany, bimbá se to tam a je to vidět v létě. Možná v zimě pod kabátem. Ale moc tomu nevěřím, bojím se že to vypadne. Takže v současné době je to volné a k tomu mám volné i tříprsté střenky Hogue růžové barvy. Koupil jsem pěkné dřevěné asi ty co máš Ty.
Na ostatní Tvé dotazy odpověď je jen ta, co jsem vyčetl z fora zde a co dostal od puškaře Novotného. Pokud na zbrani není napsáno + P, náboje NESTŘÍLET i když výrobce tvrdí opak. Popřípadě se výrobce zeptat, či prozkoumat net. SW to třeba na zbraních psáno má, na některých. Já třeba ty +P taky z toho hliníkového UL zkusil, neb výrobce tvrdí že jdou střílet ač to na hlavni napsáno není, no a po dvou výstřelech v revolveru něco křuplo (střílet šlo, válec se otáčel ale nešel vyklopit) a oprava, právě u Novotného vyšla na 800 Kč. Takže nedoporučuji, kup si 605 Tauruse.
Náboje celoplášť. Když jsem si kupoval polopláště, sice jiné ráže (22 WMR) v Supře, řekli mi, že polopláště jsou náboje náboje se zvýšeným ranivým účinkem a pokud by se u mne našly že je nosím či použil k sebeobraně, budu mít problém. Jich jsem se ptal zda jen ty WMR, nebo i 38 SP a řekli že na ráži nezáleží. Mohu s nimi jen na střelnici či lov zvěře. Jinak já osobně nosím Blac Mamba. A ani u těch si nejsem jist, zda mohu či ne. Každopádně mám v záloze i polopláště, ale zas přebíjené a ani tam si nejsem jist, jak vyplynulo z jedné zdejší diskuze, zda mohu nebo ne.
Takže asi tak odemne, hezký den přeje Honza.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.09.2018 18:13

Re: Taurus 85 UL

Sice to sem nepatří a, ale za tu dezinformaci by měli Supře odebrat zbrojní licenci.Poloplášť je dovolené provedení střeli dle našeho zákona.

Dancek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 184
Registrován: 28.08.2007 17:42
Bydliště: Uh. Hradiště

14.09.2018 18:26

Re: Taurus 85 UL

Souhlas s glock1719. Polopláště sice mohou mít zvýšený ranivý účinek, ale až při rychlostech dosahovaných z dlouhých zbraní a ani v dlouhých zbraních nejsou zakázané, běžně se používají k lovu.
S náboji +P je to nějaké divné. CIP je oficiálně nezná, podle SAAMI mají vyšší tlak, u 38 special o přibližně 9% než běžné 38 special podle SAAMI a jaký mají skutečný tlak měřený podle CIP není jednoduché zjistit. Jisté však je, že přinejmenším některé nepřekračují max. tlak podle CIP, měl jsem v ruce krabičku nábojů Federal označené Personal Defense 38 special +P, High Velocity, 129 grain Hydra Shok JHP, které měly belgickou zkušební značku CIP, tudíž by měly vejít do maximálního tlaku dovoleného podle CIP. Větší problém by ale mohl být se střelami, náboje +P bývají obvykle osazeny střelami, které budou s velkou pravděpodobností považovány za střely v ČR zakázané.
Přílohy
38 Sp +P Federal.JPG

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků