garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

18.10.2017 9:29

Re: výběr prvního revolveru

Obávám se ,že vnější rozměry modelů Taurus 85Ultralite /5r. a 817Ultralite/7r. v r.38Sp. stejné nejsou ...rám ,válec, pažbička ...
pravda oba modely jsou doporučeníhodné , na EDC asi 85UL menší, lehčí = vhodnější ...

výška 5.10" x šířka1.531" x délka 6.625" 7rané válce,rámy 617/817 , 817ul v katalogu taurus usa už není, nevyrábí se ,takže hmotnost neopíšu ...
85UL 4.28" x 1.346" x 6.5" u 17oz

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.10.2017 9:55

Re: výběr prvního revolveru

Garfe máš recht dopletl i mne
(tu T 817 jsem v poklusu četl jako 617 což je sice malorajda ale od SW
taurus malorajdu do revolveru pro 5x38 dělá ale jmenuje se 94)


7r x38 je ekvivalent L rámu SW , měl jsem to kdysi v ruce když jsem se rozmýšlel mezi 7x357 a 5x38
ten sedmiraňák rozhodně není stejně velký jako klony modelu 85

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

18.10.2017 13:33

Re: výběr prvního revolveru

Zbraně "Tobiášek" uvádějí hmotnost 595 g u Tauruse UL 817. A i nějaké další věci. Jinak ho mají ještě v Ostravě.

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

20.09.2021 11:54

První kroky s revolverem

Zdravím všechny
po celých 20 let, co jsem držitelem ZP, jsem měl až dosud vždy jen samonabíjecí pistole. Až letos jsem si pořídil svůj první revolver, a to Smith & Wesson 686-6 v ráži .357 Magnum s hlavní 4,125". Střílet s ním budu převážně disciplínu velkorážová pistole (VP 15+15) podle pravidel ISSF. Proto jsem si obratem pořídil i sportovní anatomickou pažbu od Klinského. Zatím mám s revolverem za sebou několik testovacích střeleb (150 ran) a měl bych k tomu několik dotazů:

1.) Střelivo: Na sportovních střelnicích bývá povoleno střílet jen olověnou střelou, nesmí se tedy používat celoplášť ani poloplášť. Používá se buď tovární wadcutter nebo přebíjené náboje s nějakou olověnou střelou. Vím, ře Fiocchi vyrábí wadcutter přímo v ráži .357 Magnum, ale mnoho střelců střílí z magnumových revolverů střelivo ráže .38 Special. A přímo mi doporučovali používat vlašimský .38 WC s ohledem na sportovní charakter střelby (jednou rukou na 25 m), kde velký výkon není potřeba a silný zpětný ráz je nežádoucí. Také jsem ale jinde slyšel, že se to nemá - přestože je .38 Special slabší - že by to mohlo působit jiné problémy. Pokud ano, jaké a proč? Jaký je váš názor na tuto záležitost?

2. Slyšel jsem, že jakmile se ze zbraně jednou začne střílet olověným střelivem, nesmí se už nikdy použít plášťované, jinak hrozí poškození hlavně kvůli usazeninám olova v hlavni. Je to pravda? Pokud ano, nepomůže ani důkladné vyčištění mosazným kartáčkem?

3. Kvůli sportovnímu nastřelení na 25 m (kdy záměrný bod je na spodním okraji černého kruhu v 6 hodin) bude můj revolver potřebovat buď nižší mušku, nebo jiné stavitelné hledí s větším výškovým rozsahem. Muška se dá snadno vyměnit kus za kus, proto mi tento postup přijde snažší a levnější. Zbývá jen vhodnou mušku sehnat. Prolezl jsem mnoho zahraničním i českých eshopů, leč zatím bez úspěchu. Víte někdo o jiné možnosti, než nechat mušku na zakázku u puškaře vyrobit?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

20.09.2021 17:06

Re: První kroky s revolverem

Ahoj , kde jsi přišel na to , že na sportovní střelnici smíš používat jen střely Pb?

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

20.09.2021 17:27

Re: První kroky s revolverem

SSK Chaloupky to má v provozním řádu střelnice, i mi to říkali.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

20.09.2021 17:36

Re: První kroky s revolverem

Tak jedna možná , ale jinak jsem se s tím nikde nesetkal.
Ja ano a jsi OT !!!! garf:eld

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

20.09.2021 17:46

Re: První kroky s revolverem

357 Mag versus 38 Special. Nikdy jsem nepochopil proč si někdo koupí revolver 357 Mag a pak tam cpe 38 Special .Ano lze uvádí to i výrobce. Ale pozor nikdy ne 38 Special semiwadcuter. Ale pokud se výstřelu 357 Mag bojím tak si raděj namačkám náboje 357 Mag slabšího výkonu. Olovo versus pláště.Ano čistit se to musí nejlépe chemicky. Idealní je kvalitní poplastovaná střela nebo dobře mazaná střela s tvrdého olova.Pak je čištění jednoduší.Mířidla , pokud to nepůjde naklikat na hledí výměna muchy.

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

20.09.2021 18:18

Re: První kroky s revolverem

Je pravda, že na toto střílení by .38 Special stačil. Jenže sehnat vhodný revolver s alespoň 4" hlavní a stavitelnými mířidly v této ráži je takřka nemožné. Ono i sehnat tento byl docela problém a běh na dlouhou trať.

Vystřílel jsem z toho 50 nábojů Fiocchi .357 Magnum wadcutter a upřímně si myslím, že to není olovo, ale nějaká "ekologická" náhrada. Ten sajrajt, co jsem po nastříkání ohromného množství ballistolu vytáhl mosazným kartáčkem z hlavně, hovořil za vše. Dokonce v tom byly i takové jakoby nítě z toho kovu, co se zavhytily v drážkách ... nikdy jsem nic podobnéjo neviděl. (Před střelbou byla hlaveň čistá jak zrcadlo a suchá.)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.09.2021 23:29

Re: výběr prvního revolveru


holeys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2012 14:23

22.09.2022 13:03

Re: výběr prvního revolveru

Disciplínu VP střílím a tak k dotazu z praxe uvádím.
Pokud jde o používání nábojů v disciplíně Velkorážní pistole, pak dle Pravidel sportovní střelby pro pistolové disciplíny 8.4.4 Střelivo:
"Všechny střely musí být vyrobené z olova nebo jiného měkkého materiálu. Plášťové střely nejsou povoleny. Jury může vzít střelci
vzorek střeliva k přezkoušení.
Velkorážní pistole 7,62 mm - 9,65 mm
(.30" - .38")Z bezpečnostních důvodů není povoleno vysoce výkonné střelivo a střelivo Magnum".
Pro disciplínu Velkorážní standardní pistole jsou v Pravidlech pro pořádní národních soutěží stanovena ještě jiná kritéria, ale o této disciplíně nyní nehovoříme.

Kdo umí střílet, nastřílí v jakékoliv disciplíně i zbraněmi zdánlivě nevhodnými. Faktem je, že v disciplíně VP moc zbraní ve 4" moc nevidím, většinou se střílí v 6". Sehnat revolver v ráži 38 Sp. není u nás tak velký problém, prodává je česká firma Alfa Proj, byť se někdy musí čekat a jsou to zbraně podle mě velmi dobré. Ani nevím, že bych někoho na závodech viděl střílet zbraní 357 Magnum, ale vyloučit to nemohu. Faktem je, že většinou se tato disciplína, střílí ráží 32 SW nebo 38 Sp a to střelami Wad Cutter. Kromě toho se dost často střílí pistolí, skvělá je např. v ráži 32 SW Erma, či v ráži 38 Sp pistole SIG Hammerli P 240, u obou je trochu zvláštnost, že se jimi střílí náboji se střelami WC.

Pokud to budete myslet se závody vážně, pravděpodobně začnete přebíjet a určitě budete střílet olověnými střelami. Pokud by se měly náboje kupovat, tak cenově vyjdou asi nejlépe 38 WC. Nechtěl bych se Vás dotknout, ale za sebe z praxe, když jsem střílel obrazně řečeno v této disciplíně "ze všeho", bych Vám doporučil zvážit, zda časem nepřejdete na jinou zbraň a dotazovaných problémů se zbavíte automaticky. Relativně levná je skvělá pistole Erma, starší kolem 12 tis., v ráži 38 Sp. pak revolver Alfa Steel, za sebe bych doporučil v obou případech pouze 6". Já nakonec nejraději střílím revolverem TOZ 36, který se dá koupit starší kolem 4 až 5 tis., kde jsou nové náboje se zápalkou Boxer dražší (cca 16 Kč od Prvi Partizan) a je trochu složitější přebíjení (ale opravdu jen trochu), zato střílí výborně.

Pokud zůstanete u stávajícího revolveru na disciplínu VP, pak bych Vám neuměl poradit - střílet z něj 38 WC bych nedoporučoval, byť to asi dost lidí dělá, a závody i tréninky zásadně doporučuji střílet olověnými střelami (viz též pravidla) a v této disciplíně nikoliv příliš "nadupanými" náboji, na což je ovšem tento revolver z výroby dimenzován a k tomu i určen.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

30.10.2023 20:43

Re: výběr prvního revolveru

Zajímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=VFBAcz16GvU to jsem netušil.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků