Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

13.10.2017 12:21

Re: Výbava k predovkám

To je také výborná věc, kamarád má krabici s otvory a v nich podobné zkumavky. Výhoda je, že je mrknutím oka vidět, jestli je prázdná, nebo nikoli.
Nejlacinější, a domnívám se osobně že nejlepší pro Tvé potřeby, je nábojnice SB 5,56x45 a jako víčko běžná nábojnice .22 LR z malorážky. Všude se jich válí na střelnici spousta, stejně jako těch z malorážky. Nemusí se nijak upravovat, LR se zasune do 5,56 a je. Do nábojnice se dá navážit až 1,9 gramu Vesuvitu, do kapsy jich nasypete padesát, do druhé kapsy zbraň s nabijákem a jde se. Viděl jsem, jak jeden střelec měl pistoli Howdach a tyhle nábojky měl vychystané po dvou kusech. Jenom hmátl do kapsy a měl prach pro obě hlavně v ruce.
Pro větší zbraně je výborná kombinace 7x65 Remington + 7,65Browning. Ale to víčko ze 7,65Br se musí nejdřív na kamnech vyžíhat, pak naformovat na nějakém trnu ve svěráku. Používal jsem stopku vrtáku lehce osmirkovaný a ohlazený. A dvacítka těchto nábojek hezky vypadá v původním obalu, které myslivci házejí do odpadu na střelnici. Po čase jich člověk sežene dost, cca 60 ks, hezky se to doma chystá, přehledně.

Rough boy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 127
Registrován: 27.08.2015 8:17

13.10.2017 13:35

Re: Výbava k predovkám

Díky za tip, koukám že variant je dost, ty ampulky se mi právě líbily, že je do nich vidět. 100ks bych měl ale asi tak na rok :lol:
Něco vyberu, pár dvadvatrojek doma mám a prázdnejch malorážkovejch taky, tak mi to asi pro začátek bude stačit. A když je šikovně spřáhnu do dvojiček, tak se mi nestane, že jeden lauf nasypu dvakrát :D

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

13.10.2017 14:20

Re: Výbava k predovkám

Ty nádobky z Bazoše jsou pěkný, mají ale jednu chybu, nejde do nich dát víc jak ty 2 gramy. Třeba mě, když střílím s navážkou 2,9g by se nehodily. Já používám ampule od umělýho sladidla. Na víčka shora napíšu navážku fixem, při opětovném použití lze nápis lehce lihem smáznout. Osobně bych v žádném případě nedoporučoval tvoření navážek jinak, než předem doma do vhodných zkumavek či nábojnic. Jakékoliv usypávání z prachovnice na střelnici není zdaleka tak přesné, jak digitální váha, navíc to zdržuje. Ale to je na každém, jak mu to vyhovuje.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

13.10.2017 15:21

Re: Výbava k predovkám

Pozor u těch ampulí na jednu věc. Ty Jimovy jsou měkké, což je OK. Já jsem měl 50 kusů ampulí taky, ty byly ale z tvrzeného polystyrénu. A praskaly, postupně jich ubývalo, až jsem je nahradil mosaznými nábojnicemi.

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

15.10.2017 22:11

Re: Výbava k predovkám

Ještě upozorním na jednu věc-na některých střelnicích je zakázaná i manipulace se sklem, pokud je to něco jiného než zkumavka s jednou navážkou. Ono čistit stav kde se někomu podařilo srazit právě lahev od přesnídávky s deseti deky prachu je fakt bašta, když tam nemají zůstat střepy. Ze statické elektřiny mít respekt, ale nebát se jí-zvlášť Vesuvit z posledních let je grafitovaný až moc, náboj odvádí dobře a povrch zrna je jím tak utemovaný, že ho statická jiskra fakt jen tak nezapálí. Nádobky z hilzen jsou jedna možnost, pokud bys potřeboval nabírat při zkoušení něčeho, tak plechovka s dobře sedícím (nejlépe štoubovacím) víčkem od krému nebo leštidla na boty s deseti deky prachu je rozhodně lepší volba, než jakákoliv sklenice.

Halvar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04.03.2015 18:18

16.10.2017 11:27

Re: Výbava k predovkám

Je to sice výbava k doutnákovým mušketám, ale mě se docela osvědčil bandalír s apoštoly viz třeba https://www.ravelin-shop.eu/_obchody/ravelin.shop5.cz/prilohy/532974_0.jpg.big.jpg. Do každého z nich přesně odměřená dávka prachu (vejde se mi tam až 5 g) a do brašničky kule, flastr a starter. Všechno pěkně při ruce.


Reklama

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

16.10.2017 13:32

Re: Výbava k predovkám

Bandalíry jsou perfektní. Je co nosit - apoštolky, luntovku, prachovnici, patrontašku, kord, dýku a další. Prachovnice je ze dřeva, kování ze železa. Záleží na tom, co jde člověk střílet - terčovku, třicetiletou válku nebo jen tak do pixlí od piva.
Pro pistoli je tohle, viz foto.
Přílohy
střelivo na jednu akci.JPG

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

06.11.2017 16:16

Re: Výbava k predovkám

Zdravím

Na posledním střílení mě uhranulo do revolveru (1860) dávat prachu co nejvíc, tedy aby kule bez ucpávky (prosím nerozebírejme bezpečnost, pořádně ústí mažu vazelínou) byla na těsně na ústí válce. Chci si udělat nástavec. Venkovní průměr závitu 10mm stoupání 1mm, Standartní náústek mi sype 25gr. Navážil jsem že komora snese 35-37 gr. přičemž k ústí zbývají tak 3-4 milimetry což pro stlačení kulí by mělo stačit. Jedu pro mosaznou trubku :-)

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

06.11.2017 22:52

Re: Výbava k predovkám

tak jsem si udělal nástavec se závitem do prachovnice ze železa. Sype to 35gr. což je cca. 5 mm od konce válce (perkusní revolver 1860) tedy pro kuli (451) dostatečné. Oproti origo nástavci na 25gr. je o 5 mm delší, s dírou 7 mm, vnější průměr 8mm, závit M 10, stoupání 1mm (jemné).

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník