Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

18.08.2017 14:54

Re: výběr prvního revolveru

Tak fakt je, že revolver 9mm lug jsem neuvazoval. Kouknu co alfa proj... Díky za tip

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.08.2017 15:40

Re: výběr prvního revolveru

jsou i jiní výrobci v 9 luger ALE
Manurhin a Astra jsou prakticky neservisovatelný a na Astře má cenu jen to, že s tím lze dělat kravál s levným střelivem
semo tamo se vyskytne starší model 5ranný 2" SW na který neexistuje vyhazovač
popř srovnatelného Rugera ale to je stejný problem
Korth fullsize je prima ale na první revolver to stojí zbytečně raketu (přes 90k)
co stojí jejich "prcek" netuším ale sexy mi nepřipadá
korth-sky-marshal-t33211.html
SW 929 ale to je osmiranná potvora na velkým rámu (za cca 45k)

Slezman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 19:31

18.08.2017 20:36

Re: výběr prvního revolveru

A budeš si brzy po něm kupovat nějakou pistoli? Chodíš často do lesa? :-)
Já osobně mám vyřešené pistole, možná ještě jednu přikoupím pro denní nošení na těle, nicméně pak bude následovat S&W model 629 .44 magnum: https://www.youtube.com/watch?v=N2PlsDxG_QM
https://www.youtube.com/watch?v=oeXVrLWlCrg

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

19.08.2017 12:35

Re: výběr prvního revolveru

S&W PERFORMANCE CENTER® Model 986 2.5" Barrel a níže 986 v 5"
pěknej kus "železa" a titanu v 9mmLuger 7x , hmotnost do kila :D cena mírná +- 30tis
No ve 4" a s USD za 17,-Kč by se o tom dalo uvažovat :mrgreen:
https://www.smith-wesson.com/firearms/p ... -25-barrel
https://www.smith-wesson.com/firearms/p ... -model-986

a jedna SW60 od BVS... pravda krátká=na nošení , za to ihned k mání...
http://www.bvs.cz/revolvery_sw_6014_357.html

Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

23.08.2017 20:25

Re: výběr prvního revolveru

Tak nakonec jsem u nás v komisi objevil taurus tracker 45 acp. Doufám, že to nebude total průšvih, ale ta ráže je mi celkem sympaticka :)

Tak mi držte palce at ho ještě maji:))

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

02.09.2017 12:35

Re: výběr prvního revolveru

Když nevadí váha tak 686 ale koukni i na 66 magnum combat je to na menším rámu než 686 a da se v toho střílet i občas nosit, vše SW


Reklama

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

02.09.2017 21:35

Jen 66 je postavena na ramu K, co si vybavuji, a jako takova neni stavena na stabilni strileni naboju .357 magnum - pri vetsi zatezi (v radu vice tisicu ran) se ji zacne kroutit ram.

Pro presnost - vyse uvedene nemam z vlastni zkusenosti, ale z chytrych knizek. Odkazy si uz nepamatuji, pripadnym zajemcum preji stastne patrani:-).

phenix022
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 04.08.2017 11:17

03.09.2017 17:45

Re: výběr prvního revolveru

Moje skusenosti si taketo (vyselektuj si z toho co chces)

Ak chces multiraz, tak 357/38special (za pana boha ale nie 357 s 2mi palcami a titanovym ramom to sa radsej majzni kladivom po ruke vysledok je rovnaky..vystrlil som tak 2rany a mal som dost)..a na homedefense to nabit 38smickami
Ak chces daco do lesa tak 44magnum alebo 45LC (vyssi zastavovaci ucinok , a si schopny strielat aj bez sluchatok )

Dlzku hlavne vol podla preferencii, 4 palcovka je univerzal ja to nosim v podpazaku slusne skryte a pohodlne, ale na mierenku tu kratsiu zamernu citit a rovnako aj kultivovanost vystrelu je inde, 2palcak jedine v 38sme tam je to fajn

Co sa tyka znaciek tak ja osobne by som siel len do SW, Ruger, a Taurus, strielal som z viacerych, vlastnim Taurus, a som spokojny s kvalitou, rovnako i vykonmi.

mam Taurus 627 model s4, so 4 palcovkou a portami... ak porovnam s kamaratovym 627 model S6 bez portov, tak mozem povedat ze co sa tyka zdvihu hlavne tak ie porty spravia pocitovo asi rovnaky vysledok ako 6 palcovka bez portov...
kazdopadne ako uz ludia pisali vystrelit v miestnosti bez sluchatok aspon 2-3 rany to je uz o poriadnom masochizme porovnatelnom s ohluchnutim..aspon tolko o homedefense
Co sa tyka strielania na strelnici, ako pisu chalani je to proste rychla a svizna pecka do ruky niecim ako gumenym kladivkom .. 30-40ran je ok 50uz clovek vecer citit a na 100ran to uz chce poriadne odvahy
Osobne mi na taurusoch prekaza ta vrubkovana rukovet, i ked dobre tlmi razy, ale pri mierenke po vystrele sa mierne meni uchop a citit to, na vysledkoch, rovnako na mojom kuse po chyteni do nastrelovacieho podstavca mi jedna komora striela trocha inam (cca 2-3cm na 25m od sustrelu ostatnych ran...skusane opakovanie aj viacerymi paprcami)
Inac kamaratova 6palcovka davala na 100m gong o priemeru 15cm celkom uspokojivo (povedzme z 6ran 3-4 zasahy podla stastia s oporou) a s mojom 4palcovkou na 100m som v iny cas strielal na 21cm gongy s rovnakymi vysledkami (ale nabijal som vzdy len do jednej a tej istej komory)

Ak som Trackera porovnaval s Ruger GP100 tak som nezaznamenal nijake extremne rozdiely, vole pri uzamknuti valca boli podobne a taurus mal dokonca mensiu sparu medzi komorami a hlavnou (0,2mm Ruger, 0,15mm Taurus-merane sparovymi mierkami) na Ruger je ale lahsie zohnat rychlonabijace ale zas ma o 1ranu menej...inac obe zbrane nove vystrielanych cca okolo 1000-1500nabojov, takze longitudialny test sme nerobili..ale ak by si volil tieto dve varianty bez co sa ti viac paci

Holka ale ma taurus mod 85 s 2palcovou hlavnou, ten mal nadhernu zamatovu spust v oboch rezimoch, a nadhernu presnost, na 25m nie je problem nevynst z 10tky 5timi (nekryta leziaca figurina s kruhmi)..po vymene crienok z drevenych na gumene hogue sa zvysil komfort strelby, a je to radost strielat a pri jeho vahe aj velkosti aj nosit ... do lesa by som ho ale uz nebral ..proste lakocinka

Len mala rada, ak uz budes mat odkladaj si nabojnice, jedneho dna mozno zacnes prebijat, aby to neliezlo do penazenky velmi

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.09.2017 13:34

Re: výběr prvního revolveru


Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

19.09.2017 14:52

Re: výběr prvního revolveru

Jedna zbraň na všechno je vždycky kompromis a kočkopes, ale člověk co začíná často něco takového potřebuje, než si ujasní co je co.

V kategorii revolveru v 38/357 je podle mě je ideálním kandidátem 3" K-frame Smith, tedy model 13, 19 (černěný) / 65, 66 (nerez).
Pokud by to nemusel být magnum, tak se možnosti rozšiřují ještě na modely 10, 15, 64, 67 a 68. Sem tam nějaký 3" vyplave, ačkoli nejvíc a za nejlepší ceny je 4".

Třípalcová hlaveň u mně osobně vede, jednak podle mě s tím jakýkoli z těchhle revolverů vypadá nejlépe (a subjektivně působí nejlépe vyváženě v ruce) a pak je to dobrý poměr mezi nositelností a přesností/zvladatelností.

Na větší střílení / trénink jednoznačně 38 special, s tím je to vyloženě příjemné střílení, pak jen holt vždycky pročistit válec, aby se tam nenapékalo svinstvo (u 357). Pokles výkonu u 38 special s ohledem na delší komoru magnumového válce je opravdu zanedbatelný, víc toho vždycky vyfučí mezerou mezi čelem válce a přechodovým kuželem. Trvalé použití plnotučných magnumů u K-frame Smithů způsobí zvětšení vůlí uzamčení válce a navíc to není ani nic super příjemného. Taky se nesmí střílet lehké a rychlé střely (tedy něco jako 110 gr Black Mamba) - znám osobně přinejmenším jednoho experta, co si nenechal poradit a pak sháněl novou hlaveň kvůli prasklému přechodovému kuželu. Při střelbě standardní 158gr střelou to vydrží věky.

I nosit se to dá, nějakou dobu jsem nosil 2,5" Smith mod. 19, bohužel jsem ho ale v přechodném pominutí smyslů prodal :roll:

Druhá varianta, pokud chci hodně střílet a nosit spíše příležitostně, Smith 586/686 (ačkoli ty se ve 3" budou shánět dost blbě) nebo Ruger GP100. To už je opravdu jen na příležitostné nošení, ale s dobrým pouzdrem (a pevným páskem) se to dá. Třeba co mám 4" GP 100, tak je to sice potvora těžká, ale v dobrém koženém pouzdře a hlavně s festovním opaskem se to nositelné je. Zato ustřílet se to nedá :) Na nošení mi tam nejvíc překáží velký grip, takže pokud má člověk menší ruku, dá se tomu pomoct kompaktním "lett" gripem (gumový s dřevěnými panely), co Ruger zase začal prodávat. 4" hlaveň znamená, že to jde nosit jen na boku na 3-4 hodině a ne na apendixu, jak jsem zvyklý se vším ostatním.

Jinak ještě k vůlím uzamčení - např. Ruger GP100 má ve specifikaci výrobce uvedenou "předozadní" vůli uzamčení válce (tzv. endshake) až 0.005", zatímco Smith 686 jen 0.001. Čili pokud je Smith v uzamčení "volný" jako nový Ruger, je už zralý na vypodložení. Ruger má masivnější rám, osu válce a tříbodové uzamčení, takže si větší vůle může "dovolit" - zlevňuje jim to výrobu. Na druhou stranu jsem nikdy neslyšel, že by někdo GP100 nebo jiného Rugera ustřílel k nepoužitelnosti, u K-frame 357 Smithe nebo Taurusu jsem to už slyšel z více stran (JPP samozřejmě).

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

06.10.2017 9:00

Re: výběr prvního revolveru

Něco takového jsem měl na mysli: Smith 64-5 3". Zavadil jsem o něj v komisi a nějak jsem ho tam nemohl nechat :-)
20171006_081843.jpg

Jen tedy ty Magna gripy jsou dobré tak na louskání ořechů, ale určitě ne na střelbu. Buď je doplním Tyler-T adaptérem, nebo rovnou vyměním za Pachmayer compac pro:
tylerT.jpg

pachmayr.jpg

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

09.10.2017 18:47

Re:

dfgdsster píše:Jen 66 je postavena na ramu K, co si vybavuji, a jako takova neni stavena na stabilni strileni naboju .357 magnum - pri vetsi zatezi (v radu vice tisicu ran) se ji zacne kroutit ram.

Pro presnost - vyse uvedene nemam z vlastni zkusenosti, ale z chytrych knizek. Odkazy si uz nepamatuji, pripadnym zajemcum preji stastne patrani:-).

Tohle je nový model, měl by mít kritické místo zesílené, začali to dělat znovu po delší době.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

10.10.2017 6:39

Re: výběr prvního revolveru

Je to tak, od letoška je v produkci nový model 66-8, který má dvoudílnou hlaveň a zesílený přechodový kužel. Čili k praskání vlivem použití velmi lehkých a rychlých střel v magnumových laboracích by již nemělo docházet.

Další změnou v téhle nové generaci je přední uzamčení válce, teď zamyká crane přímo v rámu (ala Ruger), a ne tyčkou vyhazovače v pouzdře pod hlavní.
66-8 ball lockup.jpg
Přílohy
66_forcing_cone2.jpg

Uživatelský avatar
askael
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 15.12.2010 21:56

11.10.2017 16:04

Re: výběr prvního revolveru

Ahoj, taky vybírám první revolver. Pro začátek bych chtěl něco levnýho, nositelnýho, o těch Arminiusech za cca 1500 as nemá cenu uvažovat...

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

11.10.2017 19:00

Re: výběr prvního revolveru

Ahoj, pokud ho chceš jen nosit, tak bych do něj šel. Známý ho koupil někdy kolem roku 1993, má ho pořád a je spokojen. Pravda, vystřelil z něj maximálně 2 000 x, ale pořád bez vůlí, jen odřený, resp. je na něm vidět to nošení. Dvoupalec, r. 38 SP, černé pažbičky originál.
Teď mě asi všichni "sežerou" ale já momentálně nosím NAA .22 WMR. Má to jen jednu nevýhodu. Při výstřelu větší hluk než třeba z dvoupalce r. 38.

Uživatelský avatar
askael
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 15.12.2010 21:56

14.10.2017 0:26

Re: výběr prvního revolveru

Tak jsem se byl podívat co je v Praze k mání. Nakonec jsem zanevřel na hlavního kandidáta, Colt Detective, nesedne mi do ruky, kupodivu se mi blbě vejde prsteníček mezi pažbičku a lučík a malíček je v divný poloze moc vepředu. Zaujal mne SW 60, jetej za 7,5 K, sice docela onošenej, ale uzamčení válce, aretace a časování mi přišlo O:K: (V rámci toho co jsem schopnej poznat). Pak mne v další krámě zaujal Rosssi 38 za 4K ale vývrt hlavně se mi zdál v blbym stavu (možná byl jen zaprasenej ale přišlo mi že je spíš poškozenej). Dál se mi hodně líbila Astra 680 za 5,6 K, vypadala prakticky nenošená, nejetá, nicméně válec se otvíral ztuha (jakoby se zasekával) a když by zavřenej, zdálo se mi že má dost vůle, takže z koupě sešlo. Zvažuju nějakýo toho obouchanýho Weseíka...i když za 7,5 K mě mrzí, že už nejsou nový Taurusy UL85 za 10K jak byly ještě před pár lety, to bych si už raději asi připlatil za novej.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

14.10.2017 20:59

Re: výběr prvního revolveru

A co tohle? Sedm kulí jako v Sarajevu a cena dobrá. ne?
https://www.prodej-zbrani.cz/revolvery/ ... 2935p.html

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.10.2017 23:43

Re: výběr prvního revolveru

No víš já brazílii byl.A byl jsem tam i v sevisu s autem.Ani v Abakanu (Ruská federace) se tak nechovali k autu.Bál bych se toho. :D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
askael
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 15.12.2010 21:56

15.10.2017 10:00

Re: výběr prvního revolveru

To Glock: NO, na druhou stranu, uměj dobrý a spolehlivý letadla, broblém je že teď tu ty revolvery buď nejsou nebo jsou už skoro stejně drahý jak SW (a Škodovku taky nekoupim když bude stát jak báwo). Tak frurt uvažuju i nad tim jety SW..

To Žábra: Tohle je pěkný ale velký, ale Taurus 85UL, kdyby je měl BVS zas za 10 K tak je to jasný

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

16.10.2017 19:49

Re: výběr prvního revolveru

Ahoj, ale ten Taurus je úplně stejnej, akorát má větší válec o ty dva otvory.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník