Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

19.08.2016 11:11

Re: povrchovka

Začíná mě slízat elox na drážkách na slitinovém rámu (Walther P88 Compact), dá se odhadnout, kolik toho ten rám ještě vydrží, než se to komplet prošoupe k nepoužití? předpodkládám, že až to bude dural na ocel, tak to půjde rychle, má nastříleno tak 8-9tis. Opravit se to předpokládám nedá :/ díky

LadaN
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09.04.2010 8:59
Bydliště: Chrudim ______________________ LEX www.gunlex.cz LEX

22.08.2016 16:14

Re: povrchovka

Elox sice vytvoří tvrdou vrstvu na povrchu, ale řekl bych, že důležitější je tepelné zpracování samotné hliníkové slitiny (vytvrzení). Nicméně elox by měl jít obnovit ne?

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

22.08.2016 23:18

Re: povrchovka

Skús zohnať práškovú molyku (sírnik molybdeničitý) a mazať drážky tým. Veľmi dobré referencie sú z Walthera P22, kde je zamakový záver aj kontajner. Lebo olej a spaliny sú vraj perfektnou brúsnou pastou na tie ľahké kovy v zbrani. Tak suché mazanie...

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

22.08.2017 21:03

Re: povrchovka

Je tu nekdo kdo by mi nastrikal kompenzator na 58ku? diky

esorimmer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 22.10.2015 20:36

09.03.2019 13:09

Re: povrchovka

Zdravím ve spolek, rád bych se dotázal zde přítomných, jestli nemá někdo zkušenosti s obnovou povrchovky fosfátováním (angl. parkerizing)? Pořídil jsem si španělského Mausera FR8 a ten je od výroby právě fosfátován, na fotkách co jsem našel na internetu je krásně matně černý až temně šedý ale ten můj na pár místech už má vidět samotné "železo" a celkově ten fosfát už je dost zahlazený. Kromě nějaké firmy specializující se na fosfátování spojovacích materiálů jsem našel že tuto službu nabízí i gunexpert. Zde nebo i jinde na fórech jsem se dozvěděl že fosfátování je dost dobrý podklad pro následné lakování barvou, že je dost mechanicky odolné. To ale asi úplně nechci..
A četl jsem i že když fosfátovat, měl by se poté potřít olejem který se do něho vsákne protože je dost porézní, nebude mít člověk každém šáhnutí na povrch mastnou ruku? Vím že i jiné zbraně byly fosfátované - Pistole vzor 52, pušky vz.52 či 52/57 a nejspíš i další. Máte někdo zkušenosti z gunexpertu s jejich úpravou povrchovky?
Díky za rady a tipy

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků