Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

17.08.2017 20:27

výběr prvního revolveru

Ahoj všem, omlouvám se za dotaz, který ti asi byl už stokrát, ale než mě pošlete přečíst si fóra, tak upozorňuji, že už jsem přečetl půl internetu:)))
Chci si koupit první revolver. Byl jsem rozhodnut pro taurus tracker a nebo kdyby bylo finančně veselejší, tak sw 686 ve 4 palcové hlavni.
Chtěl jsem střílet plnotucny 357 a i 38 spl (a to o manželka). Na zahraničních fórech jsem se ale dočetl o ztrátě tlaku u 38 spl strilenych z 357 kvůli krátkému náboji a delsi komoře.
Tak jsem začal uvažovat sw 67 ve 4 palci (stejně jsem docela malej, tak i nevím, jestli je 357 pro mě). No a ejhle náhle udeřil Colt Cobra 38 spl dvoupalec. A zase problem krátká hlaveň, malý výkon náboje (jak píšou na internetu).
Můžou mi, prosím, zkušení revolverari říct svůj názor, na to, čím začít? Úplně jsem se do toho zamotal.
Dík

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

17.08.2017 21:15

Re: První revolver - zmatek

Hlavně napiš na co ten revolver chceš. Blbnutí na střelnici, denní nošení .... .

Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

17.08.2017 22:07

Re: První revolver - zmatek

Chtěl bych nejradši nějaký univerzál, je mi jasné, že to bude o kompromisech, ale zatím chci jen jeden. Moje představa využití je.:1 na doma, kdyby něco, 2 na občasné nošení a za 3 tak 2 krát za měsíc na střelnici...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.08.2017 22:15

Re: První revolver - zmatek

Ok takže 4 palec 357 Magnum a když to manželce nebude vyhovovat uděláš ji nějakou serii s nižší navážkou.

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

17.08.2017 23:26

Re: První revolver - zmatek

můžu ti poradit pouze s tím nošením. Na pravidelný nošení u mne vyhrál Ruger lcr.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

17.08.2017 23:30

Re: První revolver - zmatek

4" je univerzál, to potvrzuji. Ale 6" poskytne komfortnější zážitek i začátečníkovi. Pokud to má být na potěchu ducha a na střelnici, tak 6". Pokud i na nošení, tak 4". V obou případech ovšem .357 Mag. Sérdce mé získal sobě S end W.

Edit: Jo a vyhnul bych se 2" (i 2,5" či 3") a stejně tak lehkýmu rámu. Ten mi byl nepříjemný i v .38SP.


Reklama

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

17.08.2017 23:37

Re: První revolver - zmatek

no myslím ,že na denní nošení je právě 2" s lehkým rámem ideál. Pravda vystřílet s ním 50 ran na střelnici tak to fakt je cítit :D

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

18.08.2017 5:23

Re: První revolver - zmatek

Nevím ,jestli jsem natolik zkušený revolverář :D ,když jsem v roce 1993 začínal , byla má první zbraň Taurus model tuším 83, černěný 3"palec v 38Sp., kompromis na nošení i na střelnici , tehdá jsem studoval ,takže částky přes 10tis byly zapovězeny =na nový nebylo , výběr obecně ještě nic moc ..... Nutno dodat , že ocel. černěný třípalec de facto kopie SW byl a je naprosto spolehlivý s dřevěnými střenkami byl perfektně vyvážený, klidný při střelbě ,přesný a v hladkém DA umožňoval poměrně hluboké namáčknutí s domířením=druhým odporem a následným výstřelem ,prohnat stovečku plnotučných 38Sp. nebyl problém...jen z Vídně bylo potřeba sehnat =koupit pětiraný speedloadery , by to člověk neládoval půl dne , ano z CZ75 to trvá těch 100ks devítek -tak o půl hodiny méně :mrgreen: ...nosil jsem ho a na střelnici nedělal ostudu ani s terčovými čajíčky "wad cutter", to si člověk moh mířenkářsky hrát a střílet "Puškina"....
Tato dobrá zkušenost i přes pořízení mnoha různých pistolí ...vedla k zakoupení nového ultra lehkého revolveru na nošení Taurus 85 Titanium multi alloy 2" v 38Sp. super lehká věc , tuším to nejlehčí 310gr. titanový válec a pouzdro hlavně+ hlinik slitina rám - těch 5 nábojů bylo skoro těžších než zbraň /obrazně řečeno/ na opasku na nošení o tom vážně člověk skoro nevěděl až problém =mám ho tam ? :D , ale ouha na střelnici , ač tenista se zápěstím jak kovář , tohle bolelo , navíc u dvouplace naprosto zbytečné porty =fouká to do gesichtu ,takže střelecké brýle nutnost , i šel dost nový z domu , a přišel S&W model 36 v 2" s našima armádníma přejímačkama údajně GŠ, Beareka , ač S&W šmejd ojetej selhače kvůli ojetý dojebaný rozetě , navíc výroba mexiko !!! , materiál bláto , povrchovka
mizerie , šel na opravu , neopravitelné ....
Objednávka Banzai zcela novéhoSW 36, byl ten rok výrobně nedostupný, tak po půl roce dorazil jiný - model SW 60Pro series ve třípalci 357 s tritiovou mouchou od SW performance centra -lákavá byla změna ráže z 38Sp. na 357Mg i při možnosti použití případné "čajíčkové"38Sp. třípalec v 38 je fajnová věc mám k němu i vzácnější SW36 v třípalci - vlastně hlavně aby si v trezoru pokecali....No , 357Mg je na třípalec moc , je to lepší ,než 357v dvoupalci ,ale není to ono , nosit to určitě jde ...Ale
takže domu přišel 2" v 38Sp. model 60 v nerezu starý klasický provedení se zobákem, ale stav zcela nový,nestřílený kus ,nějaká německá bankovní uloženka -dovoz Macháček Budweiss , nic levného ,ale taky ne vražda , se střenkami nillmasters růže dřevo to nosím hlavně v létě místo ppk -který má potíž s potem , má to ten naprosto správnej poměr hmotnosti =váhy při střelbě 38Sp. , netrhá vám to zápěstí, rovná se to samo do záměrné , trefuje to a dá se s tím i "kropit" :D asi nejlepší revolver co jsem měl a mám ...
Taurus tracker 6" vynechám ,rozpad se po druhý ráně a to byl v 22Mg/22LR 6měsíců proarms nedodal díl , tragedie ...

Takže -

na střelnici -6" v 357/38, 4" v 357/38 S&W 586/686/686+ nebo Ruger nebo "Dirty Harry" dnesSW 629/5" 44Mg.
na obranu 4" 357/38 + cokoliv ...tady asi spíš preference větší kapacity válce 686+
na nošení 2" 38Sp- tady je velmi slušný i ten Taurus 85 ultralight,- materiály dle preference hmotnosti nerez 60,ocel36, lehká slitina637 ,85UL
A teď ....Kompromis = ano i ne,= kočkopes SW model 60/3" v 357/38 , Ruger dělá tuším model 331 ... dá se to ještě nosit=okolo 750gr. ,dá se s tím slušně trefovat na střelnici i na 25m /s třípalcem nevylezu z černýho ani rychlejší střelbou / a plnotučný 357 střelivo třeba jen na nošení obranu , při střídání střeliva/ hlavně olovo wadcutter /nutno pečlivě čistit komory a začátek hlavně od nánosů olova , jinak střídání polopllášťů,celopl.38/357 problém nedělá ...
Ač se u nás dostřelná krátkou nesmí.... , znám pár,víc myslivců , co si pořídili 3palec v 357Mg. pro jistotu na prasata , Frankonie v německu prodávala i 686 "La Chasse "v třípalci =myslivecký special dřevěné střenky =moc hezký ....
je to guláš a boj...proto mám v současnosti 4ks revolverů . a 1x NPovolení na 586/686 a co to bude zatím taky netuším :mrgreen:

k revolverům Colt nemám zatím vlastní zkušenost se střelbou ,pouze " otlapkání" -dostávají se sem až v poslední době cca 5-7let z německa -- colty agent, detectiv, cobra python a pod..., nic proti ,ale mají
pro majitele SW,Rugerů, Taurusů jednu zásadní a podstatnou nevýhodu , nejen ,že se točí obráceně a otevírají se sice do stejné strany , ale hlavně tlačítko aretace válce jde obráceně ..... pro první revolver = zbraň bez problémů , pro již "postiženého" tlačit nebo tahat by problém mohl být ... jinak colt má při skoro stejné velikosti malého rámu a 3cm válce 6ti rané 38...

A poslední 2" =dvoupalec a střelnice :D ......, to je složitý téma , který začíná od podlahy botama a končí tím ,co ten dvoupalcovej revolver drží=ruce ...aby si člověk nekazil náladu je lepší střílet na 10-15m a na druhou stranu myslet si ,že 4palec nebo 6" bude sámosobě automaticky lovec desítek na 25m , tak ,tak to taky není ...
sem pomoh ,co :roll: :mrgreen:

P.S.
upřesnění
některé modely tzv "dvoupalcových" revolverů se vyráběli nebo vyrábějí v různých délkách hlavně 1" 3/4, 2" ,2"1/3 , 2"1/2 , 2"3/4 takže to chce katalog neb ofic stránky výrobce ...

Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

18.08.2017 10:10

Re: výběr prvního revolveru

Teda díky všem, jsem ani nedoufal, že dostanu takových odpovědi. Zatím jsem tedy udělal tento predvyber.
A) ekonomická varianta - taurus tracker, 4 palec, 357mag
B) odlehčená varianta - sw mod 67, 4 palec, 38 spl+p
C) plnotučná varianta - sw mod 686, 4 palec 357 mag (nevím jestli při své postavě tu 357 bez portu vůbec udrží)

Můžu požádat o názor? Je něco z toho vyloženě průšvih?

Děkuji

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.08.2017 10:13

Re: První revolver - zmatek

scorpions-cz píše:Hlavně napiš na co ten revolver chceš. Blbnutí na střelnici, denní nošení .... .

přesně, bez toho vybíráš kombíka co vyjede Matterhorn a na dálnici umí 300/h při 6l/100
trošku to rozvedu
1/ musí to být 357 ? nebo jde jen o to aby to dělalo kravál a po 200 plnotučných jsi měl potíž sníst polévku lžicí ?
2/ přebíjíš ?
3/ pokud bys to nedejbože nosil, tak na opasku či v tašce ?
4/ jak moc to má být přesný - plechovky na 15m či pivní tácky na 50m?
5/ proč revolver ?
6/ provozování revolveru je "vyšší dívčí", spousta lidí si to koupí z úplně blbých pohnutek, nezvládají techniku střelby ani technickou stránku provozu.
Je vhodné mít po ruce nějakýho "guru" co má kvalitně zvládnuto obojí (fora jsou fajn věc ale bez "kantora" je to jen neutříděná směs názorů a informací od zcela různě kvalifikovaných pisatelů)
7/ za kolik kaček do toho hodláš vlítnout ?

P.S. úniky tlaků na krátkých nábojnicích Tě nemusí trápit, je to bagatelní jev

EDIT
4"v 357 je kočkopes, nekomfortní na střelbu, nositelný v tašce, Taurus je v ČR prakticky neservisovatelný

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

18.08.2017 11:04

Re: výběr prvního revolveru

Rozumím správně, že můj příspěvek byl smazán,...........
škoda, žes nerozuměl i pravidlům ohledně debaty s modem ve vláknu a ohledně toho, k čemu je burza
bye, 4M

Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

18.08.2017 11:34

Re: výběr prvního revolveru

To 4mike: Tak abych se přiznal pro pořízení revolveru mám dva důvody. Ten první je (trochu blbej, ale hlavní), že se mi hrozně libej:) Já byl od malička na kovboje :)
Druhý, je ten, že samonabíjecí pistole me moc nebaví a třeba ani nevím, jestli by manželka v nějaké krizové situaci zvládla natáhnout závěr. Revolver mi přijde na doma ideální, nabít a zapomenout....
Tak pro to..

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.08.2017 12:20

Re: výběr prvního revolveru

pokud 4" tak GP100 či SW586/686
v 38 spec to ukočíruje i manželka, pokud nemá tak malý ruce, že nedošáhne na spoušť
(K rám u SW je sice menší ale ne ergonomicky), takže půjčit a vyzkoušet

pokud to má být "nabij a zapomeň", měla by to obsluha zvládat především v DA režimu
a to už tak zábavný není, zvlášť pokud se má trefovat, pak to chce víc než jen sváteční trénink

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

18.08.2017 12:39

Re: výběr prvního revolveru

Já jsem začátečník. Mám Rugera KGP 161, což je šestipalcová 357mička. No, ale musím říct, že 357čky nakonec střílím minimálně. Kopanec není problém, ale dost mě z toho bolí hlava, po půl hodině je to už takové nepříjemné a druhá půlhodina na střelnici je už trochu trápení a moc mě to nebaví. A na nošení - nedovedu si představit výstřel z 357mičky v uzavřené místnosti bez sluchátek. To už je vyloženě o zdraví. Nedej bože, kdyby v té místnosti (třeba doma - zloděj) byli třeba děti.
Takže střílím vesele 38 wadcuttery, a to mě baví velmi. Takže je otázka, jestli by ten revolver v 38ctce nebyl i lepší.
Doporučuju jít na střelnici, půjčit si libovolný revolver a vystřílet na zkoušku krabku 357ček.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.08.2017 12:47

Re: výběr prvního revolveru

Jak bolí hlava? T y střílíš bez sluchátek?

Uživatelský avatar
Jirka2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.01.2017 0:29

18.08.2017 13:48

Re: výběr prvního revolveru

Jasně, že nestřílím bez sluchátek :)
Ale plnotučná 357mička dělá celkem silnou rázovou vlnu, nebo jak to říct, a jde to spíš přes hlavu než přes uši. I když na to mám kšiltovku, je to po první krabičce stejně dost nepříjemné. Jako by mi mozek vibroval v lebce jak ve zvonu :)
Asi je to subjektivní, ale doporučuju to vyzkoušet. Na častější střílení na střelnici je podle mě lepší 38tka.

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

18.08.2017 14:25

Re: výběr prvního revolveru

Zkoušel jsi teda něco betelnějšího jako pokrývku hlavy místo kšiltovky?

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

18.08.2017 14:26

Re: výběr prvního revolveru

Hyvan píše:Teda díky všem, jsem ani nedoufal, že dostanu takových odpovědi. Zatím jsem tedy udělal tento predvyber.
A) ekonomická varianta - taurus tracker, 4 palec, 357mag
B) odlehčená varianta - sw mod 67, 4 palec, 38 spl+p
C) plnotučná varianta - sw mod 686, 4 palec 357 mag (nevím jestli při své postavě tu 357 bez portu vůbec udrží)

Můžu požádat o názor? Je něco z toho vyloženě průšvih?

Děkuji

..............
ve zkratce
Starší, mírně jetej SW nebo Ruger v 357M je lepší než současnej novej Taurus .... ekonomickou variantu Taurus v 357 radši zapomeňte ,i kolega to psal -servis v čr =0 do ráže 38.Sp. taurus ok , jejich sláva 357 skončila a oba dovozci do čr hrůza ...
zapomeňte na porty , nic proti sportovním portovanejm speciálům za 30,40tis , u kratších hlavní 4" lítá to do ksichtu ničemu to nepomáhá ,jen střelce oslepující výšleh nahoru , revolver se prostě zvedá a miřidla s tím počítají ...
pravdu ma kolega , střílet revolver a navíc v DA je vyšší dívčí ...dá se to- ale i mířenkářsky natáhnout do SA ,ale bez treningu to nejde a trening je o střelivu= dražší - řešením by mohl být revolver v 9luger .... ,běžte prvně na střelnici a tu 357Magnumovou ráži zkuste , revolvery mají všude ,uvidíte ,co je 357 zač , střílení po zábavu má být zábavou ,ne za trest :mrgreen:

c) 686v 4" má kousek přes kilo , na nošení ? tak na dně v baťohu :mrgreen:

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

18.08.2017 14:36

Re: výběr prvního revolveru

Nošení je taky ale hodně o vhodném pouzdru, ne jenom o hmotnosti a velikosti. Nemám zrovna nejmenší revolver, N - frame se dá pohodově nosit například ve vhodném koženém pouzdru od Sickingera, ale i od jiných značek...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.08.2017 14:36

Re: výběr prvního revolveru

3 palec ve 357 Mag má střílím plnotučné náboje , ale žádný popisovaný problém nepocituju.
A to střílím divočejší věci.Tento problém jsem nezaznamel.Ale netvrdím , že ho nepocituješ.
357 není žádná divočina.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník