Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

30.07.2017 20:33

Re: FN Five-SeveN

Jenže PS 90 má na ústí hlavně úsťovou brzdu, což by při zkrácení už problém představovalo, teda pokud by speciálně pro nás tu hlaveň nezkrátili na pohledově pěknou délku již z výroby. A také vidím problém v tom, že civilní samonabíjecí verze má zásobníky jen na 10 a 30 nábojů. Kacířská myšlenka by byla vyrábět PS 90 třeba v .223 Remington a Five-SeveN v 9x19, ovšem k tomu patrně nedojde.
PMR-30 dle mého názoru není tak atraktivní jako tento belgický exemplář. Stejně tak mě mrzí, že se u nás nedá sehnat FS 2000, ale asi si musíme nechat zajít chuť na produkty z FN Herstal a spokojit se jen se sporadickými záblesky v podobě Five-SeveN s šílenou cenovkou.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

30.07.2017 21:23

Re: FN Five-SeveN

Já tam furt žádný problém nevidím, ve Státech se zkrácených SBR PS90 najde dost, jen to stojí $200 navíc a opruz s ATF (a ne v každém státě to v první řadě jde), takže se někteří spokojí s 16" franknštejnem.
To s omezenou kapacitou zásobníků je taky nějaký kec, ty se IMHO budou prodávat hlavně ve státech, kde je kapacita omezena zákonem, jinak jsou 50rd standardně dostupné.

Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

31.07.2017 8:35

Re: FN Five-SeveN

Měl jsem za to, že zkrácení hlavně se provádí pomocí SBR kitu, tedy výměnou hlavně. Nepředpokládal jsem, že by sem někdo chtěl dovážet jak zbraň, tak i ten kit. Přece jen je to další papírování navíc. A řešit to přes puškaře se mi zdá příliš složité, pokud by to vůbec někdo udělal.

S omezenou kapacitou jsem vycházel z informací z fnamerica.com. Na oficiálních belgických stránkách zaměřených především na ozbrojené složky model PS 90 není. Ale domnívám se, že rozměry budou stejné s full auto verzí, takže by tam měly pasovat i originální 50 ranné, otázkou je, zda je někdo bude dovážet. Navíc je tady pořád to omezení díky směrnici.

Ale ve spojení s Five-SeveN by to PDW mělo ještě větší estetickou hodnotu. To by potom stálo za to investovat jak do PS 90, tak i toho SBR kitu. Samozřejmě za předpokladu, že si to člověk může dovolit a smíří se s horší dostupností střeliva a náhradních dílů.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

31.07.2017 8:52

Re: FN Five-SeveN

Kromě kitů to tam lidi běžně řeší říznutím (cut-crown-thread), u nás by to vyšlo levnějc a hlavně mnohem míň komplikovaně než dovoz kitu, i když bys pak stejně musel pořídit úsťovku.

Bojím se ale, že tady porcujeme prase, které běhá v Belgii. :D
I když tohle jsem si svého času říkal i o MP5 nebo AK-74. Jenže to bylo před slavnou směrnicí.

Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

31.07.2017 11:05

Re: FN Five-SeveN

Nakonec by snad i ta úsťovka byla problematičtější k sehnání, s ohledem na zákon schválnosti. Mrzí mě, že pro FN Herstal nejsme zajímavý trh. Přece jen nákupy pro ozbrojené složky jsou lukrativnější. Ale pokud by sem někdy dováželi, určitě se najde pěkná řádka zájemců. A třeba by i té Five-SeveN udělali slušivější cenovku.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků