Erunámo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.05.2016 20:48

17.07.2017 18:41

Re: Proarms PAR Mk.3

Zdravím,
skoro před rokem jsem koupil Sparťana 14,5 palce. Prvotní nadšení rychle opadlo.

Puška začala po řekněme stovce ran komínkovat každou druhou nábojnici. Zjistil jsem, že je vymlácený buffer. Krátká komunikace s Proarms a zaslali nový. Ten odešel do věčných lovišť už po padesáti ranách. Oká, další telefon do Proarms. Při následné návštěvě mi na pušce byl vyměněn uzávěr plynového válce a předán další buffer. Buffer šel do kytek po dalších třiceti výstřelech. Dobrá objednal jsem si ST-T1 Standard Buffer od SPIKES TACTICAL. Ten funguje výborně. Buffer problém vyřešen.

Současně s tím jsem byl nucen řešit spoušťové ústrojí. Po stopadesáti ranách se mi ulomil ozub resetu na kladivu a puška začala střílet full auto. Další komunikace s Proarms a zaslali mi novou spoušť. V tu dobu už jsem tušil, že díly ve Sparťanovi asi nebudou žádnej šlágr. No nic. Nahodil jsem spoušť, padesát ran a co čert nechtěl zas ulít ozub a opět jsem měl full auto. Dobrá, objednal jsem si Hiperfire EDT3. Spoušť vydržela neporušená pět výstřelů. Pak se úplně zmuchlala pružina disconnectoru a zas full auto. Pružinu jsem vyměnil za novou. Pět ran a pružina opět totál zničená a full auto.

Moje trpělivost je téměř nekonečná, ale tady už chytám nerva. Puška má nastříleno pár stovek a vlastně jsem s ní zažil jen dvě bezproblémové návštěvy střelnice. Přiznám se, že už nevím čím to může být. Pušku krmím jen Magtech FMJ 55gr. Poradil by někdo znalý konstrukce AR-15 kde by mohl být zakopaný pes? Případně má tu někdo taky Sparťana a měl podobné problémy? Budu rád za každou pomoc.

sawyer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 25.03.2012 23:49

17.07.2017 23:19

Re: Proarms PAR Mk.3

Řešení problému je nikdy si nekupuj parku. Nech si vrátit penize a kup si normální kvalitni ar15 standardní konstrukce s plynem. Par je z 50% ali express díly.

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

18.07.2017 7:29

Re: Proarms PAR Mk.3

2 Erunámo: A co reklamamce? Nevím odkud jsi, ale ne tvém místě bych pušku dovezl do Proarmsu a ať se s tím popasují oni. Z vlastní zkušenosti vím, že komunikace s Hofmanem je OK. V pušce musí fungovat jakákoliv standartní spoušť.

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

18.07.2017 11:21

Re: Proarms PAR Mk.3

Erunámo: určitě reklamuj, jen pokud se výrobci budou vracet nekvalitní výrobky tak ho to donutí buď vyrábět kvalitně a nebo radši skončit :) Taky mám PARku a taky jsem reklamoval, rozsypaný buffery a dokonce i ulomenej ozub závorníku (vyřešeno výměnou celého závěru a vyměnili i buffer). Komunikace ohledně reklamací je velice dobrá po té poslední reklamaci toho ozubu mám vystřeleno zhruba 1600 ran a vše funguje bez závad. Celkově mám na zbrani najeto zhruba 4100 ran kupoval jsem jí 1.6.2016. Teď se už zdá že funguje dobře. (se spouští nemám žadnej problém funguje zatím dobře)

sawyer: máš pravdu, je tam hodně dílů z číny a to je pak zdroj takových problémů. Jenže jak jsem za ten rok co mám PARku studoval všechny možný názory na různý klony AR15, tak mám z toho pocit že dílama z číny je vybaveno asi 99% značek. Je to tlak na cenu aby konečný výrobek byl levnější, co si budem povídat většinu lidí na prvním místě zajímá cena :-O Jestli máš prosím tě tip na nějakou značku klona AR15 cenově okolo 40.000,- kde je v praxi vyzkoušeno že se tam během 10.000 ran nic nevysype tak mě to prosím napiš, abych věděl do čeho jít pokud se rozhodnu vzdát PARky.

sawyer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 25.03.2012 23:49

18.07.2017 11:35

Re: Proarms PAR Mk.3

Revas: Oberland / DPMS

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

18.07.2017 11:48

Re: Proarms PAR Mk.3

Kamarád má DPMS a tam se mu vydírala spoušť nastříleno měla zbraň tak okolo 1500 ran zhruba, tak nevím, nevím :)
Oberland neznám, ale podívám se na to. Díky ;-)


Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

18.07.2017 12:04

Re: Proarms PAR Mk.3

DPMS je za louží odpad nejnižší cenové kategorie, u nás bohužel stojí to, co stojí. Spokojených uživatelů má dost, ale to platí i o Norincu. :-)
Oberland používá kombinaci dobře zpracovaných vlastních dílů (lower, upper, FF raily), Lothar-Walther laufů, velice slušných US sestav závěru (LMT) a "aliexpresu" (ponosové rukojeti, pažbení aj.) Většinou hrozně těžké krávy, jako ostatně skoro všechny německé AR klony, ale funkční.
Z lepších US značek je u nás stabilně dostupná pokud vím jen Daniel Defense.

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

18.07.2017 13:54

Re: Proarms PAR Mk.3

DD je cenou niekde inde ako PAR spartan a spol;-) V našich luhoch a hájoch, som ale ešte fakt nepočul, že by s DD mal niekto problém.

Inak proarms celkom nechápem, tie problémy s buffermi mávajú relatívne často.

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

18.07.2017 14:19

Re: Proarms PAR Mk.3

Ono je taky potřeba se každého ptát kolik z toho má vystříleno, spoustě lidí co vystřelí 100-200 ran za rok se taky žádná závada nemusí objevit několik let :)

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

18.07.2017 14:36

Re: Proarms PAR Mk.3

U té parky a spartana to nejspíš závisí na tom, jak moc zmršenou sérii číňan pošle, z čehož pak tu pušku tady v čr poskládají. Proto nejspíš někomu funguje dlouhodobě ok a někomu se rozsype hned a pak po opravě opět znova a znova. Například ten neustále měněný buffer, nebo ulamující se ozub na spoušťáku zmíněný výše. Jsou totiž nejspíš ze stále stejné blbé série. Číňan, kontrola kvality a konzistentní kvalita, to bohužel moc nejde dohromady.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

18.07.2017 16:16

Re: Proarms PAR Mk.3

Ehm a co Var? Sice mám v současnosti plyn. Ale na Várku nedám dopustit. Se spehlivosti nebyl problém.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

18.07.2017 16:32

Re: Proarms PAR Mk.3

Justinian píše:DPMS je za louží odpad nejnižší cenové kategorie, u nás bohužel stojí to, co stojí. Spokojených uživatelů má dost, ale to platí i o Norincu. :-)
Oberland používá kombinaci dobře zpracovaných vlastních dílů (lower, upper, FF raily), Lothar-Walther laufů, velice slušných US sestav závěru (LMT) a "aliexpresu" (ponosové rukojeti, pažbení aj.) Většinou hrozně těžké krávy, jako ostatně skoro všechny německé AR klony, ale funkční.
Z lepších US značek je u nás stabilně dostupná pokud vím jen Daniel Defense.


Pokud považuješ cenu 1300 $ za nejnižší cenový odpad, tak to vnímáme každý jinak, když tam obyčejná AR stojí od 800$. Je to podle mne taková masovka. Jako základ na přestavbu dobrý a najdeš tam i kvalitní modely, jako jejich 308 nebo TAC2. Tu vlastním a je to skvěly kousek

Eneru
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 12.07.2014 9:26

18.07.2017 18:27

Re: Proarms PAR Mk.3

Mám klasickou PARku a Spartana. U PARky mám vystříleno kolem 1000 ks nábojů a neměl jsem žádnej problém s ničím. Ze Spartana mám nastříleno 300 ks střeliva. Tenhle týden jsem byl na střelnici a ze Spartana jsem dal 150 ks náboju a z PARky taky 150. A neobjevila se mi žádná závada ani u jedné z pušek.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

18.07.2017 20:07

Re: Proarms PAR Mk.3

viktorcistic píše:Pokud považuješ cenu 1300 $ za nejnižší cenový odpad, tak to vnímáme každý jinak, když tam obyčejná AR stojí od 800$.
Nevím, kdes tu cenu vzal, základní modely DPMS se běžně dají sehnat pod $500, a to je skutečně "bargain bin" úroveň. :wink:
elado píše:DD je cenou niekde inde ako PAR spartan a spol;-)
Ušetřit třetinu ceny nebo řešit šest reklamaček do roka, toť otázka. :D

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

19.07.2017 11:44

Re: Proarms PAR Mk.3

Tak psal jsi obecně a poplatně na celé DPMS. Ano, modely začínají na 600USD....ale také jsou tam modely 1000USD+. Jako v každé firmě, mají entry modely a modely za prémiové peníze..

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

19.07.2017 13:14

Re: Proarms PAR Mk.3

Ohledně DPMS. Stačí si přečíst diskuze v USA, kdy tato značka je spíše považována za entry level. Rozhodně bych u nich neviděl premiove modely... DD je podle těchto diskuzi střed a za premiove znacky bych viděl JP, Noveské atd.
Jak jsem psal spoustukrat v tématu DW. Pro určení kvality není důležitá cena u nás, ale v dolarech... V tomhle to mají Amici jasně dané.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

19.07.2017 16:08

Re: Proarms PAR Mk.3

PAR mk3

Erunámo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.05.2016 20:48

19.07.2017 16:52

Re: Proarms PAR Mk.3

Tak krátká komunikace po mailu s Proarms a příští pondělí mám schůzku u nich v Nehvizdech. Jsem zvědav co s puškou vymyslí. Předpokládám, že dojde na výměnu závěru.

dutch
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 27.12.2015 23:27
Bydliště: Doma

19.07.2017 23:20

Re: Proarms PAR Mk.3

spartana mam a vse bez problému,blížím se ke 2000t výstřelu a pohoda ,buffer drzi ozub resetu taky..strilim prevazne barnauly a prebijenky a vse cajk

sturmidlo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01.01.2015 12:15
Bydliště: Nové Strašecí

20.07.2017 14:37

Re: Proarms PAR Mk.3

Ale jo, samozřejmě že i Spartan může jistě fungovat bez problémů a každému majiteli bezproblémový chod a radost z jeho zbraně ze srdce přeju, ale já osobně po zkušenostech svých a několika dalších lidí v mém okolí a ještě dalších na netu bych už znovu do zbraně z PROARMSu nešel.Podle mě vypustili na trh nedotaženou zbraň, na které se navíc šetřilo/šetří na špatných místech, aby srazili cenu a zařídilii ji špičkový marketing pístovky za lidovou cenu. Je fajn, že se staví k reklamacím čelem, ale já byl v Nehvizdech 2x a stačilo mi to.Za mě never more.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků