bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

11.07.2017 15:19

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Diskuzi jsem pročetl celou, ale moudrý z toho nejsem. Pokud budu mít déčkový starý revolver a budu ho chtít uložit na pár let. Jaký by měl být postup. Vyčistit, nechat tenký film nějakého konzervačního oleje? Otřít do sucha? Pak zatavit do folie a přidat sáček na vlhkost?

Jaký zvolit postup od vyčištění až po uložení?

Děkuji

pbasak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03.07.2015 0:19

11.07.2017 18:52

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Jirka.pap: Prosim te jak to dopadlo s tim voskem a balistolem?

Jinak taky by me zajimalo nejake reseni, byl bych rad za proste namazani treba nejakou smesi a postaveni do trezoru. Prece to nemuze byt takova veda. To co chci konzervovat mam do sbirky, takze s tim strilet nebudu. Leda vyjimecne a pak neni problem to pred strelbou vycistit.

Jinak s temi rukavicemi je to fajn napad, ve strojirnach byly lidi co kdyz sahli na plech tak tam zustali rezave otisky prstu jak meli agresivni pot... tak museli nosit rukavice.

jirka.pap píše:Jak dlouho vydrží ??? Já vakuové sáčky skoušel po kontrole cca měsíc lehounký rezavý povlak, po setření hadrem byl hned pryč, kdybych to tam nechal déle asi by to šlo hlouběji - ale jak už tu bylo řečeno mám na baráku jiné teploty než vy v panelácích a dost zimu a vlhčí vzduch.
To že to chytli lišku i v tom vakuovém pytli může být i špatným namazáním nevhodným přípravkem - mazal jsem to WD-40. proto ho používám už jen na čištění.

Toto je pouze má zkušenost a každý si to musíte zkusit.


Teď dělám pokus s Ballistolem a včelím voskem - poměr 1:1 zamíchání při teplotě 60 C. Tohle prý dělaly už měmci ale nakecá se toho hodně akže zkouším co a jak - je tu po dědoj stará lankasterka tak k pokusům se hodí :-)

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

11.07.2017 23:53

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Hm, to jsou zkušenosti, že se mi to nechce ani věřit. Kde ty zbraně máte uložené, že vám rezaví? Já mám pistoli v trezoru, vnitřek hlavně lehounce protažený hadrem navlhčeným ve WD, vnějšek je suchý. O nějaké rzi nemůže být řeči. Naposledy jsem z ní střílel před cca 5-ti roky a vše je OK. Předovky mám na stěně nad pracovním stolem. Po střelbě a vyčištění ve studené vodě nakonzervuji vnitřek hlavně taky jen slabou vrstvou WD, žádná nerezaví a z některých jsem už roky nestřílel. Asi žijete v nějakém agresívním prostředí se stoprocentní vlhkostí vzduchu. Proč by jako měly zbraně rezavět víc, jako cokoli jiného co je z podobného materiálu? To vám jako rezaví třeba nářadí? To mi nejde na rozum.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

13.07.2017 18:17

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

No každý nebydlí ve vyhřátém paneláku se stálou teplotou, já bydlím ve staré hájovně a vlhko tu máme. Pokud po střelbě vytřu zbraň do sucha a uložím do trezoru a cca za tři měsíce ji vytánhu je na tom už tenounké vrstvička rzi kterou ještě setřeš mastným hadrem. Co vím i na střelnici v trezových mistnostech jsou někde s tímto problémy.

Třeba z rovna jedna tady u nás na severu, střelnice je 300 metrová zastrčená v lese a s uložením jsou problémy. Spíše byly protože se musela udělat klimatizace a na zimu bude topení což se i odrazilo na ceně za střelnici.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

13.07.2017 23:05

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Taky nebydlím ve vyhřátém paneláku. Jak to máš s tím nářadím, taky ti rezaví?

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

14.07.2017 16:45

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

:D :D :D hele neberte to ve zlém jen reaguji --- Ano i to nářadí mi chytá lišku, klíče tolik ne protože sou hodně od mastnoty jak se pořád dělá traktor ale třeba plátek pilky a podobně pokud pilku před uložením nepotřu vazelínou nám ji do 14 dnů s liškou, tedy plátek, rám je barvenej :D

Nevím jesli je to i prostředím i okolním rašeliništěm ale fakt tu je velká vlhkost


Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků