bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

09.05.2017 21:18

Vetterli 10,4x38

Ahoj,

koukal jsem, že o Vetterli tady není takřka nic. Na zahraniční fóra, jsem se díval na přestavbu na středový zápal.

Tzn:

Obrázek

A nebo..

Obrázek

Osobně bych volil druhou variantu. tzn. do úderníku vyvrtat "díru" na napájet nový úderník.

Otázka zní, jaký materiál použít na úderník? Řešil to někdo?
Díky

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

09.05.2017 22:32

Re: Vetterli 10,4x38

Koupil jsem jej (tornamentovaný) s modifikovanou první variantou. Krom závěru je provrtán i původní okrajový úderník a do něj vložen centrální "pin". Chodí to bezproblémově, žádný selhač vše chodí spolehlivě.
Kluci z The Swiss Rifles Message Board řeší náhradu toho původního úderníku plastovým/teflonovým kouskem:
Obrázek

což nepatrně sníží běhající hmoty při odpalu a hlavně pro echt zběratele možnost zachování původního úderníku.
Výhoda prvního řešení je že netřeba nic pájet - nehrozí tepelné změny v materiálu a pak případné praskání a pod.
Sběratelská hodnota taktéž nedotčena.
Pokud budeme hlasovat jsem pro první řešení ;)

bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

09.05.2017 23:04

Re: Vetterli 10,4x38

Osobně mám udělanou teď na zkoušku první variantu, ale druhá se mi líbí. Udělal bych druhou, jen v případě, že bych měl náhradní díl a neničil bych originální z pušky. U první varianty, jsem si vyrobil úderník z kusu železa a hlavní část/úderník mám tvrzenou "kulatinku" o průměru 2mm. Tak uvidím jak to bude chodit. Do teď jsem byl v dílně :lol: 8) .

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků