Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

16.02.2014 12:39

Re: Výcvik/kurz střelby

V březnu se zúčastním kurzu obranná střelba I. u Libovickýho. Tak Vám pak poreferuju. Ale musím se přiznat, mám trošku trému :D

johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.02.2014 22:00

Máte někdo zkušenosti s FAST Cze?

Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

25.02.2014 22:49

jpp píše:Máte někdo víc zkušeností s Libovickým?

Na pár kurzech jsem u něj byl, i opakovaně. Co Tě zajímá?

jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.02.2014 23:49

Zajímá mě cokoliv. Kamarád se k němu chystal, ale doslechl se, že je arogantní, namyšlený a že se po frekventantech dost vozí a dělá z nich pitomce... Proto se ptám... Já osobní zkušenost nemám a nevím ani o nikom, kdo by u něj byl... Zhodnoť to v pár větách... Díky.

Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

26.02.2014 1:35

jpp píše:...arogantní, namyšlený a že se po frekventantech dost vozí a dělá z nich pitomce...

Tak co ja ho znam, je to presne pravy opak :-D

Sympatak, nedela mistra sveta, dobre to vysvetli, opravuje chyby, vysvetluje nejen "jak", ale i "proc", z nikoho debila nedela.
Prohresky proti bezpecnosti tresta odpovidajicim zpusobem - a tak by to i melo byt.

Navic Te nuti myslet, rozpoznavat, reagovat na signaly. Podle konkretniho kurzu taky, aby to bylo adekvatne pod zatezi (umerne ucastnikum a pokrocilosti).

Doporucil bych ho kazdemu vc. naprostych zacatecniku, je to prima kluk a vi.

Konec reklamniho okenka - jen muj nazor.

Milivoj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

27.02.2014 17:08

Navštívil jsem několik kurzů u pana L.
Velmi doporučuji. O nějaké aroganci není řeč. Velmi profesionální přístup.

Když se mluví o specifickém přístupu, jde o toto, uvedu vlastní příklad:
Dostříleno, povel vybít zbraň.
Vybíjím, kontroluju (ehm).
Rána jistoty. Bác.
Už jsem funěl (mám 120 kg) s pneumatikama okolo placu. Proč?
Protože dnes když vybíjím tak si vzpomenu na tu vodu co mi natekla z pneu do bot a vybíjím fakt důkladně. Kdybych se tehdy byl nucen jen stydlivě zapýřit, propicnu doma knihovnu.

Na okraj :
Vem si nákoleník (y).
Když je povel ke střelbě písknutí tak nestřílej na jiné povely. :-)

Reklama

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník

13.02.2015 14:28

FAST jsou ti co učí francouzskou střelbu?

j.v.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

13.04.2015 9:57

Byli jste prosím někdo na kurzech Jiřího Běhala (4shooters.cz)? Máte s ním nějaké zkušenosti?

tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

13.04.2015 11:54

Tak jsem se chtěl i s manželkou někam zapsat, ale všude už je plno. Neskutečný, jaký je teď o to zájem.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru

13.04.2015 15:12

To není teď, to je takto stále. Čekačky klidně i rok :(

imperator_cz
Nový uživatel
Nový uživatel

14.04.2015 11:57

Byl jsem teď v březnu u R.Libovického.
Za sebe bych to doporučil všem začátečníkům a ostatním také, jako příjemně strávený střelecký víkend.
Připomenutí bezpečné manipulace není nikdy dost, člověk se dozví spoustu nových věcí a třeba i něco naučí, nebo zjistí na čem je potřeba zapracovat :-)
R.L. působí dojmem, že mu opravdu záleží aby každý jednolivec všechno prováděl správně - což je určitě dobře.
Simulace stresových situací - moc zajímavé.
Poměr cena/výkon také v pořádku :-)

sm0lda
Nový uživatel
Nový uživatel

01.02.2017 16:58

Zdravim panove,

nekdo poradi nejaky strelecky kurz na Morave? Nechce se mne az do Prahy.

Urcite tady neco musi byt. Jedna se mne o zacatecnicky kurz s naslednou moznosti pokrocileho.

diky

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

13.04.2017 10:56

Také jsem hledal nějaké kurzy, kde budu mít příležitost shlédnout co a jak trénovat, abych se zlepšil ve střelbě. Protože fandim členům bývalého SOGu , byla pro mne jasná volba když jsem našel kurzy od společnosti Thor Tactical. Zatím jsem byl na třech kurzech které vždy vedl Lumír Němec-bývalí velitel právě SOGu, byli to kurzy Střelba BASIC, střelba ADVANCED a obranná střelba. Ze všech kurzů jsem odcházel naprosto nadšenej ( a špinavej a zničenej :D ) . Je super, když jste na kurzu kde se vám věnuje opravdoví profík co nemá něco naučeného z knížek, ale učí vás praktické věci co fungují a jsou ověřeny praxí. Instruktoři jsou opravdu trpělivý a donekonečna opravují vaše chyby. Neřeknou vám co a jak musíte dělat, ale ukažou vám cestu co a jak lze udělat a nechají vás vybrat si způsob co vyhovuje vám. Z kurzu neodjedete jako superman, ale víte kde máte mezery a víte jak efektivně trénovat , pokud se chcete zlepšit. A dál je to na vás. Kurzy trvají kolem 8-10hod a střídá se teorie s praxí, takže se ani chvilku nenudíte. Vždy naprosto efektivně využitý čas. Je super vyslechnout si i různé historky z bojových akcí. Také potkáte spoustu lidí se společnými zájmy, sejdou se zde jak chlapy od zásahových jednotek PČR, tak i civilisti a střílí vedle sebe 20 ti letá holka a 60 ti letý chlap . Nikdo nedělá machry a nedělá z vás blbce.
Nikomu tyto kurzy nevnucuju, jen jsem velice spokojen a proto doporučuji tuto společnost a její kurzy pro lidi co se chtějí naučit efektivně bránit, používat svou zbraň a nebýt nebezpečný sobě i okolí. Spousta lidí tvrdí jak střílí ,že pokud na ně někdo vybafne s nožem, tak si můžou vybrat do kterého oka ho střelí, ale pak ve stresu pod tlakem na pár metrů ani netrefí terč. To samé když pak v praxi člověk vidí, že třeba na 4 metry není dost rychlý aby stihl tasit, pokud na něj někdo s nožem vystartuje.
Pro mne veliký přínos kurzů, řekl bych i rapidní zlepšení dovedností a těším se na další kurzy. Nejblíž mám v plánu poskytování první pomoci, které velice kladně hodnotili i zdravotní sestry.

Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník

13.04.2017 17:19

Magnum píše:V březnu se zúčastním kurzu obranná střelba I. u Libovickýho. Tak Vám pak poreferuju. Ale musím se přiznat, mám trošku trému :D

Magnum: Od napsání Tvého příspěvku už ty "březny" uplynuly čtyři - a Tebou slíbené "poreferování" tady stále nějak nemůžu najít... - ?

4mike
saigaholic

18.04.2017 12:42

sm0lda píše:Zdravim panove,

nekdo poradi nejaky strelecky kurz na Morave?........

třeba http://www.deftacs.com

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři