MadJoe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 25.11.2015 22:41

18.11.2016 0:41

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Nad tim jsem taky uvazoval :-D
Ze ja blbec si koupil 3.gen, mohl jsem to zkusit na vlastni kuzi :-D
No jo, prekecala me jeste "poradna" povrchovka atd u 3.gen, novejsi jsou udajne horsi..
Ale v tuhle chvili jako naschval 4.gen nikde nemaji v okoli.
Jeste jsem se snazil zjistit, jestli napr Glock 19 nema o neco mensi ram, ale nikde jsem nic nenasel a vetsina prodejcu v obchodech "nevi"... :-/
Napr v USA si S&W MP9 a Sig P320 pochvaluji, se*e me, ze tady to neni nikde k osahani... :-/
Nebo proste objednam vsechny, vyberu, zvytek prodam nebo dam do trezoru... :-D

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

18.11.2016 7:35

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

kde maju Springfield XD resp. HS-9 v Cechach ti neporadim, u nas su bezne dostupne, ja som ju kupoval priamo od dovozcu u nas w-a-r.sk

jirka119
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 09.03.2009 22:34
Bydliště: Český ráj

18.11.2016 9:04

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Myslím,že je mají Zbraně Liberec,alespoň teda je mají na stránkách.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

18.11.2016 10:47

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

G17 a G 19 Gen3 jsou totožné, stejně jako Gen4 jediný rozdíl je v délce pažbičky.
Orašplovat a vytunit pájkou je taky varianta.
Je to sice na delší zimní večer, ale ten úchop se o hodně zlepší...
Video jak na to, třeba tady:
https://www.youtube.com/watch?v=1unj_4yO9I4

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

18.11.2016 11:13

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

"Myslím,že je mají Zbraně Liberec,alespoň teda je mají na stránkách."



Obávám se , a rád bych se mýlil ,že Zbraně Liberec také chorvatský recyklát už dávno nemají ...mám pocit ,že právě oni jich prodali poměrně hodně ,neboť dodávali i nějaké městské policii ,takže zkušenosti s jimi prodanými kusy nebudou v desítkách ks ,ale spíše ve stovkách ...
A když je skladem měli "tlačili"to všem :mrgreen:
Obecně k takové zbrani nutno dodat ,že když váznou dodávky do republiky z EU-Chorvatska /jen jeden model je skutečně springfield i z us/ ,jak to bude vypadat s případnými ND,protože úplně jednoduchý alá glock ,to co jsem v ruce rozebraný viděl držel nejni ...i
Ač je to dobrý/výborný prodejce a jsem jejich dlouhodobým a spokojeným zákazníkem -,tak jeho slabinou - jsou právě web. stránky ,kde nepoznáte -co je skladem ,dokonce v denní nabídce -co chodí 5-7x týdně mailem, se jim tu a tam objeví zboží u kterého sami mají poznámku vyprodáno :D ...
ale telefon vám vezmou ve vteřině a info dají

MadJoe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 25.11.2015 22:41

18.11.2016 11:23

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Moc diky za info! :-)
Tot taky duvod proc zrovna napr S&W a Sig moc nechci, protoze proste - co kdyz se neco pose*e...
Nenastrilim sice tolik... Ale.... :)
U Glocka zajdu skoro i do Tesca a prodaji mi dily... :-D
Z toho pohledu mi zatim vychazi jedine zkusit koupit jeste Gen4, pripadne HK SFP9..
Je to boj to rozhodovani... :-D Kdyz se zase netrefim budu mit plny trezor zbrani... :-D

Koukal jsem jeste po CZ75 SP-01 Tactical atd, jine konstrukcne hlavne kladivo venku atd, uchop pri omacani vypadal velmi dobre, ale nevim, zda tenhle typ zbrane neco vydrzi, dle ruznych for to neni zadna slava :-)

Asi se mozna budu muset spokojim s tim, ze uchop u G neni uplne perfektni, reze me to na urcitych mistech do ruk, ale je vyvazen jinyma vlastnostma :-D


Reklama

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

18.11.2016 12:03

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Mám 2 trezory zbraní ,zbroják od 93/4 a trefil jsem se až letos :mrgreen: myšleno na mou relativně malou ruku ,a to zbraně nijak netočím ,
Mám sigy , ano posrat se může , ale maj kolegové pravdu =vono to fakt vydrží hodně ,takže ND až tak zatím nepotřebuju zásobníky sou průser a shání se venku .... ,i měl sem jednu z možná prvních G26 v republice , ještě od dovozce p.Floriana Telč , týden se sekala =nestřílela závadila a tehdy to šlo- nechal jsem ji "rozestřílet"na střelnici ,pak 8let sem ji nosil a byly týdny kdy dostala za uši 500 ran za návštěvu střelnice /platil zaměstnavatel /tj taky 1500 za týden ...8 let nošení a střílení bez závady ze strany zbraně ,jen tritia trochu pohasla ,ale do g26 bych dnes nešel moc buclatý ,vlastně nešel bych do recyklátu vůbec - do nevyvážené zbraně z plastu -protože hmotnostní poměr rám rukověť versus závěr hlaveň se mění v průběhu střelby ,jak ubývají patrony, proto mám singlestack /jednořadý /Sig p239 a leta sem na střídačku ,dle nálady nosil ppk a rev. S&W60 ...Ale zpět k recyklátu , malej HK subcompact SA/DA by byl můj současný favorit I. :mrgreen: v dražší variantě za 22tis + alespoň 3 zásobníky navíc , a za 15-17.tis dle počtu zásobníků v 9L S&W Shield favorit č II. :mrgreen: -- při zkušenostech s oběma dovozci Banzai =S&W a WalterTrading, bych i při problematických dodávkách z us dal určitě přednost Banzai ,to že teď díky jednomu, v dobrém slov smyslu, nadšenci, se u Waltrů v Horoušanech probudili a situace se vylepšila ,nedává dlouhodobou záruku, možnost nákupu ND na HK se objevila na Slováči /viz MKabar/ , a to mám u Banzaie objednávku na zbraň už přes 5let :shock: a vím ,že pistoli nedodají,přesto že je v ofic sig nabídce ...
tož skromný pří.k recyklátům ...
stejně ten trezor pořídíš a naplníš :mrgreen:

MadJoe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 25.11.2015 22:41

13.12.2016 13:47

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Nakonec jsem si vcera dovezl S&W MP9 Pro a jednu zajimavost Arex Rex Zero 1, uz se tesim na pristi tyden az to protahnu na strelnici :D

Mimochodem, S&W je v ruce absolutne uzasne, uvidime jak pri strelbe.

Tzn muj G17 3gen, rok stary, bude na prodej, v pripade zajmu :-)

Uživatelský avatar
Dominicus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 20.04.2011 11:48

27.12.2016 21:33

Dominicus

Vidíte nějaký rozdíl v tom, kde si člověk nový recyklát (g19) koupí? Napadá mě jen potenciální záruční servis. Rozdíl ve kvalitě zbraně snad nebude, glocky jsou všechny stejné, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.12.2016 21:43

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Je to uplně jedno reklamace řeší dovozce MPICZ.
Posílá obchodník kde jsi koupil.Pokud je prodejce utra debil lze řešit přímo s MPICZ.

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

06.04.2017 8:22

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Zdar střelci,
bylo tu zmíněno HK SFP9, nedávno jsem měl možnost ho vyzkoušet (jen v obchodě na sucho) a musím říct že mě úplně nadchlo. A to přes to že náboj 9 mm Luger moc nemusím. Měl bych dvě otázky, třeba mi s nima pomůžete:
Jak už někdo psal výše mám trošku problém s páčkou pro vypouštění zásobníku, ale na ofiko webu HK je vidět že by snad mohla existovat i verze s klasickým tlačítkem pro vypouštění zásobníku, je to tak a myslíte že by bylo možné tuto verzi u nás sehnat?

A druhá otázka, myslíte že má smysl počkat a doufat v něco jako SFP45?

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

06.04.2017 10:55

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

UFC: Rekl bych ze s HK urcite neslapnes vedle, z toho SFP9 jsem sice taky nestrilel, ale cvakal jen na sucho a musim rict, ze pocitove to bylo velice dobre, takze na strelnici by urcite byla spokjenost. Jinak co se tyka toho vypousteni, budu se opakovat, ale me to vyhovuje uplne nejvic ze vsech systemu. Mel jsem Walther P99 a ted mam HK P30 a nemuzu si to vynachvalit. Vypoustim ukazovackem strilejici ruky :wink: Je to tak intuitivni a hlavne nemusim zbran nijak prehmatavat, ze to opravdu je velice chytre vymysleno. Dal bych tomu cas a po par zasobnikach si taky zvyknes a pak nebudes chtit nic jineho :mrgreen:

Moje rada zni, kup si SFP9 a proste vyuzivej ji jak jen muzes, kdyz casem treba prijde v 45.ACP tak treba presedlas, ale myslim si ze zustanes uz u 9mm :lol:

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

06.04.2017 14:57

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Zajic: Já vůbec nepochybuji že to je vypouštění je 100% funkční a osvědčený, ale přeci jen všechny pistole mám klasické s tlačítkem (včetně služební) a princip jednotnosti mi velí pokud možno u toho systému zůstat. Přeci jen začít pak ve stresu vypouštět zásobník ukazovákem silné ruky není to pravé ořechové :D

A máš pravdu, ideální koupit SFP9 a když třeba jednou bude SFP45 tak koupit i to :D

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

06.04.2017 15:53

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

To chapu, ze zvyk je zvyk. Nic mene ono jde vyhodit ven i palcem, neni to bych rekl zase tak rozdilny pohyb, navic je to stale na stejnem zhruba miste jako je tlacitko u klasika pistoli aby to zvladnul kazdy i ve stresu :P Ja treba strilim i se zbranema kde je klasika tlacitko a nevidim ze by me to nejak omezovalo. Navic kdyz budes mit Hk v 9mm tak kapacita bude vetsi nez u 45 Acp, takze prebijeni treba nebude ani nutne, kdyby neco. Ale to je takove polemizovani :D

Me osobne treba dela problem prebijeni Makarova, P38... kde je tlacitko dole u sachty, to me prijde hodne debilni.

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

06.04.2017 16:02

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Joo máš samozřejmě pravdu, systém u HK je funkční a použitelnej o tom žádná, jsem jen konzervativní. :wink:

A tlačítko dole u šachty je už dávno přežitek samozřejmě, hold všechno se vyvíjí..... apropo na Makarova jsem viděl celkem zajímavou redukci, něco jako grip a díky tomu se vypouští klasicky tlačítkem v místě jako u současných zbraní...

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

03.05.2018 17:06

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Budu si kupovat Glocka 17. Rozmýšlel jsem to dlouho a teď už to vím, musí to být Glock
Má to pro mě být zbraň už napořád. Po dlouhém martýriu a zkoušení kdečeho, které trvalo 13 let. Kdy jsem kupoval, nosil, střílel a zase prodal xx zbraní, jsem se rozhodl pro etalon kvality a spolehlivosti - Glocka.
Jednoho už mám - G 43 pro každodenní nošení a trénink, ale chci domů ještě jednoho pro pohodové střílení na střelnici pro radost a taky proto, abych měl aspoň jednu full size pistoli. Všeho ostatního jsem se zbavil.

Váhám ale kterou vzít generaci. Nabízí se mi 5. 4. i 3. V každém případě to bude nová zbraň, ne z komise. Vyzkoušel jsem jen 3. generaci a bylo to pohodové střílení. U 4. generace se trochu obávám, protože na ni byly tu a tam nedobré reference. 5. generaci jsem nezkoušel vůbec. Kdyby jste byli vy před rozhodnutím, tak jakou generaci byste volili - z hlediska spolehlivosti a kvality? Pořád mám na paměti, aby mi aspoň těch 20 - 30 tis. výstřelů vydržela.

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

04.05.2018 7:30

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

enfield2- mám G17 3. gen. vystříleno 65tis. a G34 3.gen vystříleno bez pár nábojů 90tis. (IPSC Std.). Jedinou závadu, kterou jsem řešil byl prasklý čep spouště u G34 (zbraň i tak střílela, pouze spoušť drhla o spodek lučíku) a oprava za pár Kč. Osobně bych volil G17 3. gen. Pokud ti sedí v ruce a nepotřebuješ měnit hřbety nebo pokud ti nevadí vybrání na prsty. Gen 4 a gen 5 jsem měl pouze v ruce. U té trojky si myslím, že je i lepší povrchovka. Fakt drží a i při častém používání je stále OK. Můj subjektivní pocit je, že to je taková ta stará dobrá kvalita. :D Tím samozřejmě nechci říkat, že ostatní generace jsou špatné, ale prostě to tak na mě působí.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

12.05.2020 22:08

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

No nepředpokládám, že současně vyráběné generace Glocka se budou lišit v typu povrchové úpravy a v kvalitě použitých materiálů, ono jestli to nebude tím, že dřívější série Glocka měli údajně jiný typ lázně na teniferaci, která musela být z ekologických důvodů změněna. Psalo se o tom svého času na firearmblogu.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník