filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

17.03.2017 17:08

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Proč zakládat nějaké branné spolky,
já osobně jsem prošel vojenskou základní službou a jsem vojákem v záloze,
a asi jsem součástí AČR . Takže bych měl mít možnost vlastnit alespoň revolver.
a když ne ani to, tak bych uvítal možnost párkrát za rok využívat bezplatně vojenskou střelnici a ruční palné zbraně AČR
v rámci vojenských cvičení.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

17.03.2017 17:35

Re: předpokládané dopady směrnice EP

filmovymaniak píše:a jsem vojákem v záloze


jenom do 50ti co pak ?

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

17.03.2017 17:59

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Petzold píše:No, ještě že náš zákon ani žádná technická norma nezná ...poloautomatické zbraně
Technická: už Velký anglicko-český slovník (Academia, Praha 1985) překládá semi-automatic rifle jako poloautomatická/samonabíjecí puška.
P.S. I když otrocký překlad by měl být "polosamočinná" :wink:
P.P.S. A stejně se pleteš - co Zákon o myslivosti?
Naposledy upravil Piggy dne 17.03.2017 18:08, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

17.03.2017 19:10

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Piggy píše:
Petzold píše:No, ještě že náš zákon ani žádná technická norma nezná ...poloautomatické zbraně
Technická: už Velký anglicko-český slovník (Academia, Praha 1985) překládá semi-automatic rifle jako poloautomatická/samonabíjecí puška.
P.S. I když otrocký překlad by měl být "polosamočinná" :wink:
P.P.S. A stejně se pleteš - co Zákon o myslivosti?



Myšlen je samozřejmě zákon o zbraních, ČSN 39 5002, rozhodnutí ČÚZZS a PČR..a ostatní úřední a odborné dokumenty. Ne 40 let starý komunistický slovník. 8)

To že je v různých zákonech, vč. zákona myslivosti, spousta 3,14čovin, je fakt.
V téhle zemi ale nenajdeš myslivce, který by měl v průkazu zbraně zapsánu "kulovnici poloautomatickou". :D
Takže je jen jejich věc, jestli se případně myslivec nechá jebat hospodářem za lov něčím, co de facto neexistuje a co ani nevlastní. :D

Pro samonabíjecí je odpovídající běžně používaný výraz...."self-loading".

Netuším, zda by se na tom dala EK ošálit, ale když kverulovat, tak kverulovat jakýmkoliv způsobem. :-)

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

18.03.2017 20:43

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Pokud se u nás směrnice bude zavádět v současné podobě a ty v době jejího uvedení v platnost žádnou z dotčených zbraní kat. B mít nebudeš, tak ji (a zakázané zásobníky) budeš moct získat už jen na základě některé z podmínek uvedených v článku 6.

Těch, co je mají, se bude týkat článek 7(4a), kde je plně v režii státu, jestli na ně dostanou výjimky nebo ne.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

20.03.2017 20:37

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Další věc, která se zatím moc nezmiňuje, je přebíjení. To, co jsem na základě kusých informací zaznamenal je, že podle EU i zákaz přebíjení zajistí světu trvalý mír, lásku a k smrti vyděsí teroristy. Vzhledem k tomu, že tahle činnost mne kolikrát baví víc, než samotná střelba, jsem znepokojen. Co o tom kdo víte?


Reklama

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

21.03.2017 0:42

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Tak zatím je ticho po pěšině. Nejdřív měla směrnice obsahovat zákaz přebíjení běžnými střelci, ale pak se to podařilo vystrnadit. V této současné variantě. .............

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

30.03.2017 7:26

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Projednání návrhu změny ústavního zákona se blíží, mediální masírka se spouští.

http://www.lidovky.cz/zahadna-vrazda-ve ... n_domov_sk

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

30.03.2017 10:23

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Nejlepší co jsem k té debilní směrnici a potřebnosti změny ústavního práva četl zde : https://vlkovobloguje.wordpress.com/201 ... nit-zbran/
Je tam vše včetně zdrojů a měla by to být povinná četba pro všechny vítače a sluníčka....

Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

04.04.2017 16:18

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Zdravím všechny, měl bych dva dotazy, jeden z nich je poměrně hypotetický, přesto uvítám jakýkoliv názor. Nevím, jestli to už nehraničí trochu s OT, pokud ano, tímto se omlouvám.
1. Kdy (alespoň přibližně) by měla být tato směrnice implementována do našeho právního řádu? Je to třeba rok nebo dva?
2. Má smysl teď (když ještě nejsou známy přesné dopady) nakoupit něco čistě účelově "do zásoby/trezoru" s vírou v uplatnění grandfatheringu v době přijetí směrnice?

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

04.04.2017 21:07

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Implementace někdy v průběhu příštího roku s platností koncem příštího roku. Jenže nikdo neví jak se to vyvrbí a co se podaří vyšvejkovat.
Prostě nakupuj co můžeš dokud můžeš.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

05.04.2017 7:01

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Minulý týden, když jsem byl pro nákupní povolení na PČR pro V-AR , tak jsme tam novou směrnici řešili a bylo mi sděleno, že zatím nic není v platnosti a nikdo neví jak přesně se má postupovat. Nicméně že je tady možnost, že v případě implementace do českého zákona hrozí ,že by se grandfathering vztahoval k termínu přijetí směrnice v EP a to by znamenalo že by mi zbraně koupené ted po přijetí směrnice mohli být odebrány. Řikali ,že k tomu snad nedojde, ale že mne s touto možností musí seznámit, protože opravdu nikdo neví co a jak bude a jaký datum bude rozhodující. Všichni mluví o tom jak si nenecháme diktovat podmínky a že odmítají implementaci do našich zákonů. Bohužel si myslím, že až bude po volbách tak se zase ohnou hřbety a Sobotka nás prodá......
Co jsem nepochopil, proč měli na PČR problém zrovna s V-AR ? Pokud se nepletu, tak je to od výroby semi-auto, tedy žádná předělávka z full auto. Není kratší než 60cm tak by se na ní ani v případě implementace změn neměli žádné zákazy vztahovat ? Jedině může vadit zásobník na 30, ale to není věc zbraně.
Každopádně taky jdu cestou ještě něco nakoupit, přesto že nic nepotřebuju, spíš navzdory té debilní směrnici a s obavou jak se budou podmínky zpřísňovat do budoucna. Upínám se ke změně ústavy a doufám že to projde, přesto že nejraději bych byl, kdyby politická moc rozhodně řekla : " odmítáme implementaci do našich zákonů a to i za cenu sankcí nebo vystoupení z EU. " Tak aby bylo jasné, že si nenecháme s--t na hlavu.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

05.04.2017 16:05

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Paní Bačkovská na VH Lexu vysvětlila, že zákaz u nás (případně) zavede až zákon, který směrnici implementuje. Dokud tento zákon nevejde v platnost, jako by směrnice nebyla. Naše zákony nesmí být retroaktivní, proto máme ještě minimálně rok a půl k dobru. Směrnice sama o sobě neznamená nic než "příkaz" implementovat obsah do vnitrostátního práva.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

05.04.2017 23:09

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Oni někdy fízli mlží, nejvíc z vlastního přesvědčení. Někdo má jiný názor na kvéry a hodlá šířit ,,osvětu." Druhá věc je ta, že teď spousta lidí kupuje jak o život, jim to přidává práci a někdy jsou z toho už nasraní. Takže takové agitky bych nebral vážně. Určitě neví víc, než my. Já si pamatuju, když jsem si asi před 10 lety kupoval kosu, tak se mi na zbraních policajt snažil vysvětlit, že pro mě bude lepší, když si vždy kosu půjčím na střelnici a tam si s ní zastřílím, než abych ji zbytečně kupoval :-).

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

10.04.2017 14:33

Re: předpokládané dopady směrnice EP


DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

15.05.2017 8:58

Re: předpokládané dopady směrnice EP


Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

15.05.2017 12:05

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Nechci dělat fámy.Ale zaznamenal jsem , že od 1.6. se nemají vydávat nákupní povolení na pušky samonabíjecí.Slyšel to ještě někdo?

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

15.05.2017 12:40

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Na čí příkaz?
Jaké zdůvodnění ?
(pokud k tomu můžeš říci něco bližšího ....)

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

15.05.2017 13:07

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Od 01.07. přecházejí na kompletní agendu v CRZ a počáteční potíže "jsou v očekávání". Jistě si všichni pamatujeme "dětské nemoci" evidence vozidel. 8) Je tedy lepší si nechat vydat NP do půle června. Jediná informace je, že poslední týden v červnu nepůjde žádná evidence (ani CRZ ani stávající program) z důvodu převodu na CRZ a tedy v tomto jednom týdnu nepůjde vydat žádné NP, ne jen na "pušky samonabíjecí".

Neplašte... :wink:

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

15.05.2017 18:22

Re: předpokládané dopady směrnice EP

Jojo, dneska jsem to čet vyvěšený v Mělníku, že v tomto týdnu nedělají NP ani PZ na počkání jako obvykle.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / EU bullshit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků