DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

07.01.2017 11:11

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Vymezovací podložka může problém řešit, ale zejména u hmotnějších komponentů (zaměřovačů) bych vzhledem ke zpětnému rázu zbraně a typu materiálu podložky s narůstajícím počtem výstřelů očekával problémy.

Další a zásadní problém je, pokud kryt vratného ústrojí nezajišťuje opakovatelnost montáže, to znamená nastřelovat, popřípadě rektifikovat, po každém sejmutí (řádném čištění zbraně).

Vzhledem ke konstrukci vz. 58 bych instalaci orailovaného krytu vratného ústrojí předpokládal především pro aplikaci optického zaměřovače, primárně kolimátoru. Některá připojovací rozhraní těchto výrobků jsou poměrně flexibilní a možná by se s nepovedenou „Picatinny“ srovnaly. Bude také záležet na úhlech dosedacích ploch této „Picatinny.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

07.01.2017 15:07

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

no to víčko úplná měkotina není, pro ten dioptr by to mohlo sloužit dobře. Co se týká úhlů na picatinny, ty vypadají v pořádku a vzhledem ke způsobu výroby by bylo divné, kdyby tomu tak nebylo a asi máš pravdu, že asi značná část montáží má větší flexibilitu, prý jsem první, který s rozměry lišty mimo toleranční pole přišel. Ohledně vymezení vůle je vždy nějaké řešení po ruce

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

07.01.2017 18:48

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Zdarec,tenhle kryt mám.Sedí naprosto perfektně,žádná vůle,nic.Kolimoš drží taky perfektně.
Když jsem si to tady pročítal,tak mi to nedalo a šel jsem si změřit lištu.Je opravdu užší.Tak jsem si změřil jinou a ta má úplně stejný rozměr,jako na tom krytu. :roll:
Na tý mám taky kolimátor a opět žádný problém se zafixováním,drží skvěle.
Tak je mi líto,že má zrovna kolega Jimram problém,většinou ho mívám u všeho já. :D
¨Jinak podle mýho názoru,je to za málo peněz,celkem hodně muziky.
Přehodit si držák s pružinama je práce na chvilku,šroubky jsem zalepil dvousložkovým lepidlem,udrží to vola.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

08.01.2017 15:58

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ten funkční rozměr výstupků, které zapadají do pouzdra závěru je na mém krytu 31,45 mm. Rozměr místa pouzdra závěru, kam zapadají ony výstupky, dává v mém případě vůli vpředu cca 0,1 mm vzadu 0,3 mm. Komu to sedne, opravdu může být s krytem velice spokojený. Mně chybí ke spokojenosti trochu hraní.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

09.01.2017 9:20

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

To, že kryt (ne) sedí, bude patrně souviset s výrobními tolerancemi konkrétní zbraně a konkrétního kusu krytu, kdy kryt vratného ústrojí bude patrně vyroben v mnohem užším tolerančním poli.

Když jsem si kryt vratného ústrojí prohlédl na obrázku, nebylo by bývalo nejrozumnější, s ohledem na nemalé rozměrové tolerance pouzder závěru vz. 58, vyrobit inkriminované výstupky na samé horní hranici, raději s mírným přesahem, v rozměrech potřebných pro vymezení vůle u celé sériové produkce vz. 58 a pro konkrétní zbraň kryt dodatečně dopasovat. Umím si např. představit na jedné straně výstupků zvýšený blok materiálu, určený k dopasování. Byla by to práce s minimálními nároky na vybavení, zvládnutelná v přiměřeném čase i průměrným majitelem, s očekávaným kladným výsledkem.

Ve svislém směru je uložení fixováno stažením příložek dvěma šrouby a v podélném na rozborném čepu?

Lze vůle v uložení v podélném směru nějak seřídit, např. šrouby držáku vratných pružin? U "automatů, je nutné počítat nejen se zpětným rázem zbraně po výstřelu, ale i s dynamickými silami rychle se dovírajícího závěru, zde vymezení montáže pouze v jednom směru nestačí.

Jimram, jak budeš boční vůli vymezovat, materiálu je na inkriminovaných výstupcích docela málo, provrtat a vložit vymezovací materiál, např. vhodný nýt a pod?

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

09.01.2017 15:36

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

V podstatě jak píšeš, dále připadá v úvahu vnější přišroubovaná příložka či použití nějakého tmelu vymezující vůli k jedné straně.


Reklama

vlad2001
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08.04.2015 2:08

16.03.2017 23:35

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ahoj, nevíte někdo, jestli je ten prolis na nadpažbí opravdu nezbytný, aby píst při výstřelu nevyskočil? Ptám se proto, že duralové nadpažbí od Gundocthor tam má místo toho jakousi díru, nemáte s tím někdo zkušenost?
nadpažbí Sa58 originál +.jpg

nadpažbí Sa58 gundocthor +.jpg

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

22.03.2017 13:23

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ten výstupek brání nadzvednutí přední části pístu při pohybu vzad. Při nadzvednutí se hlava pístu může zachytit o vrch plynového nástavce a způsobit selhač.

vlad2001
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08.04.2015 2:08

24.03.2017 19:53

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Dík za reakci. Funkci toho výstupku chápu, jde mi ale o to, jestli je tam spíš jen pro jistotu, nebo jestli bez něj žádná sa58 principiálně nebude fungovat. Vlastně bych chtěl vědět, jestli někdo má zkušenost s nadpažbím Gundocthor na ostré zbrani.

Uživatelský avatar
sedasova
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 13.08.2012 13:41
Bydliště: Ohrozim 164 79803

19.04.2018 16:06

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ne které někdo jestli se dá koupit držák na originální boční lištu.A jestli, tak kde? Diky

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony vz. 58

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků