Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

20.01.2017 18:48

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Gunny, pardon,ale z celého tvého posledního příspěvku by stačily poslední dvě věty. 8)

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

20.01.2017 19:01

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Děkuji MartinRst. za otevřenost. Nemám k tomu co dodat a jsem rád, že se nebojíte přiznat to, že nějaké reklamace jsou. Ušetřím vám odpověď : já vím že asi u každýho výrobku jsou. Ale né každý prodejce to umí přiznat. Díky a palec nahoru.

No a pokud někomu vadí, že jsem zde napsal svůj názor, své argumenty a nebo že jsem se to snažil vysvětlit obšírněji - aby nedocházelo k mýlkám nebo aby to nebylo překrouceno ( s čímž mám zkušennosti ), tak bych laskavě poprosil někoho z adminů, aby můj " příliš dlouhý " příspěvek smazal ( zkracování by bylo vytrhávání z kontextu ). Nemyslím si že bych porušil pravidla fóra, ale pokud to někomu vadí......
Děkuji adminovi za posouzení mé žádosti.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

20.01.2017 19:07

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

To Sean : máš pravdu - zvlášť pokud máš výsuvnou pažbu - že pro někoho je to blízko. Řekl bych, že ta BaT sklopka bude trochu delší, ale neměřil jsem to, je to jen pocitově. Můžu to ( pokud bude zájem ) přeměřit. Porovnání by bylo s originál MP5A5 výsuvnou.
A ohledně EU bych ještě pořídil 10-r zásobák :mrgreen: Ale nemyslím si, že by to u nás prošlo :mrgreen:

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

23.01.2017 12:44

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Nemá smysl se dohadovat, MP5 od HaK je samozřejmě zpracován na podstatně vyšší úrovni, mně na civilní MP5 od HaK primárně vadí absence pákového záchytu zásobníku, který se běžně užívá u automatické verze zbraně, boční tlačítko je již částečně mimo dosah.

POF MP5, není nadbytečně vykastrován, základní manipulační prvky zde zůstávají, a je za velmi dobrou cenu….

MP5K bych nikterak nepodceňoval, hodně záleží na střelci a aplikovaném zaměřovači, někdy se musí nástřelky opakovat, aby delší varianta MP5 A z hlediska precize nakonec potvrdila mírnou převahu (verze HaK MP5 A 2R100 z 10 ran/25m s přiměřeně kvalitní municí do 2cm, verze K za stejných podmínek do 2,5cm).

Jsem přesvědčen (hodně jsem i vyzkoušel), že verze K dá z hlediska precize na p… většině konkurenčních karabin ráže 9x19. Co se týče kultivovanosti MP5 K, ano, díky malé hmotnosti je o něco horší než u MP5 A, ale stále překonává všechny ostatní konkurenty, některé o celé délky koně. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

23.01.2017 13:10

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

já teda pof a origo taky porovnával, jak už jsi psal, střelba stejná, spolehlivost stejná, pokud dáš plastovej spodek, tak i vzhled stejnej, jinak to ten plechovej lower dost kazí a i zbraňovej analfabet pozná, že je na tý mp5 něco špatně. Já testoval mp5ky, který měly za sebou desítky let služby, takže moje pof mi přišla hezčí a to jsem na vzhled puntičkář :-).

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

23.01.2017 19:12

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

DPMS - absence pákového záchytu zásobníku
Mě tato absence naopak vůbec nevadí. Po cca čtrnácti dnech sušení musím konstatovat,
že naopak je výhodou. Stejné ovládání ukazovákem jako u AR 15. A výměna je rychlejší než s pákou.
Samo uměl bych si představit, že bude blíž, ale je to také o velikosti ruky, délky prstů ...

Leo6 - Jsem strojař a ať vezmu celek nebo díl po dílu tak rozdíl ve vzhledu, zpracování, svarech
povrchovce atd. mezi pof a hk je zcela evidentní. Ale je možné, že někdo blondýnu jiný brunetu. :-)
A co se týče kvality materiálu, tepelného zpracování u pof tak je ještě asi brzo hodnotit,
jelikož nevím o nikom kdo z něho má nastříleno - nevím cca 20-50000 ran.


Reklama

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

23.01.2017 22:03

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Open

Se zpracováním je to tak, rozdíl vidíš na první pohled a poznáš ho i z chodu mechanismů, při rozborce a sborce, či např. při seřizování mířidel. Přesto vypadá POF mnohem lépe, než jsem čekal. Viděl jsem jeden kus MP5 pochybné produkce, možná východnější část Asie, to byla opravdu hrůza. U POF mě např. překvapily zásobníky, ty co jsem viděl, vypadaly opravdu velmi dobře.

POF musí ještě dokázat, že je podobný držák jako originál (v ČR jsou v provozu i kusy s více než 100 000 ranami), pokud je vyroben z kvalitních materiálů, tak by to, vzhledem k osvědčené konstrukci, neměl být problém.

Mj. i ojetá MP5 jde repasovat, chce to novou hlaveň, vyměnit pár drobných součástek, vratnou pružinu a může jet dále…

Co se týče vypouštění zásobníku, beru, že to jde přes boční tlačítko rychle zvládnout také, ale pokud často používáš origo HaK MP5 a jsi nadrcený na určité manipulační postupy, tak tě ta změna dost otravuje. Navíc pákový záchyt byl u MP5 vždy tím hlavním ovládacím prvkem.

Hlavní je, že každý přispěvatel je se svým výběrem spokojen… POF za dostupnou cenu umožnil i ostatním vnímat to, co je to přesná a skutečně kultivovaná karabina ráže 9x19, tedy žádná v SR nekriticky propagovaná vzteklá koza… :mrgreen:

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

24.01.2017 8:06

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

DPMS souhlas zásobník od POF už mám také hele a je luxusní, neni mu co vytknout.
Jinak POF nehaním střílel jsem z něho a vidím s tím kluky na závodech, naposledy v Čelákovicích a střílí jim to dobře.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

24.01.2017 12:29

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Jsem příznivce kvality a na originální HaK MP5 nedám dopustit, současně oceňuji velmi dobrý poměr výkonu a ceny u POF MP5. :D

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

24.01.2017 12:46

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

K vypouštění zásobníku - už dávno jsem se přeučil na AR-styl vypouštění tlačítkem na pravé straně, ale u MP5 mi umístění a částečné zapuštění tlačítka prostě neumožňuje rozumně vyhodit zásobník beze změny úchopu, takže používám výhradně páčku. A není to zdaleka jediná otravná úprava, kterou SP5k musela podstoupit, aby se dostala na trh. Lidem, co jsou unešení z "opravdové" MP5, tu radost pochopitelně přeju, ale sám bych Pakoše neměnil ani pokud by obě zbraně stály stejně, protože Pakoš má s opravdovou MP5 bohužel kromě místa výroby společného daleko víc. SP5k mi připomíná ty kalifornské AR-15 nestvůry, kterýma se tam obcházel AWB. :-)

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

24.01.2017 18:37

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Výměna zásobníku za použití páčky je asi tak dvakrát pomalejší. Pokud to zvládneš s tlačítkem ušetříš
jeden úkon a to se v závodě počítá.
Na tlačítko mám v podstatě předělanou i saigu 12 a přebití od výstřelu do výstřelu dám za 1,5 s
s velkým šupletem. Dříve s pákou sem se motal okolo 2,5 s.
Takže tlačítko je cesta a proto také zvažuju jeho ůpravu /zvětšení, prodložení, jemnější pružinu/.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

26.02.2017 21:21

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Po delším zvažování jsem se rozhodl pořídit LDT HSG 94 (LuxDefTec).

Samozřejmě bych jednoznačně upřednostnil origiální HaK MP5 A, ale ta není v prodeji. :(

Nakonec jsem zvolil variantu s pažbou, protože se s ní lépe střílí, s teleskopem jsem již vystřelil desetitisíce ran a tak bylo načase dopřát si nějakou změnu :D , zbraň navíc vyhovuje min. délce 60cm…

HSG 94 se jeví o něco lépe zpracovaný než „pakoš“, ale k HaK to má stále opravdu, ale opravdu hodně daleko...

Překvapila nižší míra kompatibility s originálními díly, než bych čekal, mnohdy by to evidentně vyžadovalo dopasování. Vypadá to jako starší verze HaK MP5, střílí to podobně přesně a kultivovaně jako HaK MP5, ale HaK MP5 to prostě není…

Rozdíly jsou tedy zejména ve zpracování a řadě drobných změn, učiněných v průběhu postupného vylepšování HaK MP5.

Střelecké výkony jsou však na velmi podobné úrovni, viz kontrolní nástřel přes mechaniku na 50 m, 5x vstoje, 5 x vsedě s oporou (zbraň nastřelena na 25m). LDT ale potřeboval nějakou tu lekci z Němčiny, aby bylo vše dle mých představ. :D
Přílohy
IMG_20170226_190924.jpg
IMG_20170226_191803.jpg
IMG_20170226_191406.jpg

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

27.02.2017 15:42

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

vypadá pěkně, jen bys ještě mohl dát novější lower :-)

Už se to tu sice řešilo, ale viděl někdo na vlastní oči full auto MP5, který inzeruje pár obchodů v ČR? Stojí tuším do 50k. Zajímalo by mě zda je to HK.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.02.2017 17:24

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Pokud některý obchod se zbraněmi nabízí automatickou MP5, tak to s vysokou pravděpodobností, hraničící s jistotou, není Hak MP5. Ona už ta zmiňovaná prodejní cena 50 tis. Kč není za originál pro kusový prodej vůbec reálná. Většinou jde o nějaký druhořadý produkt (pár jsem jich viděl).

HaK MP5 se na civilní trhy, ale i běžným obchodníkům s povolením nedodává. Prodává se jen státním ozbrojeným složkám, a to na základě „certifikátu konečného uživatele“…. Do soukromých rukou se tak může dostat jen ve zcela výjimečných případech, jako např. renomované muničce, co s tímto typem zbraní provádí zkoušky munice, ale i zde to vyžaduje neuvěřitelně složité povolovací procedury.

Vše se ještě zpřísnilo poté, co Hak před lety dodal zbraně do "demokratického" Mexika v domnění, že jdou státním složkám, ale mnohé z nich se dostaly do rukou zločinců, neboť i zločinecké struktury umí ocenit kvalitu :mrgreen: … Takže nejpravděpodobnější cesta originálu MP5 od HaK do soukromých rukou je zpravidla ta nezákonná.

Polymerový „lover“ bych možná zkusil, ale jak jsem letmo ověřil, rozteče pro čepy jsou u LDT nastaveny jinak, než u běžného "loveru" pro full verze. Samozřejmě bych nepohrdl odkazem na správný zdroj vhodného „loveru“. :D

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

27.02.2017 17:35

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

lower jistě napasovat půjde, pár různejch typů tu na foru už je a nevěřím, že LDT to ma jínak než POF.

Právě, že inzerují, že je to originál HK, poznalo by se to, ale všude mají jen ilustrační foto a nechce se mi je dotazovat, když to není až tak aktuální, ale A5 lower mají pokud vím jen originály HK. Cena 50k je proto, protože to nemůže skoro nikdo koupit a nebude to nový, pravostraný auta jsou taky za pakatel :-) .

Tohle vypadá na origo a je to mezi civilama, možná je to dokonce pučený kousek co se různě inzeruje.
https://www.youtube.com/watch?v=sun2NFkSFQg&t=981s

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

27.02.2017 17:50

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

LuxDefTec jsou ..obchodníci, kdo to pro ně vyrobil, jestli to není tajemství ?

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

27.02.2017 17:55

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Norinco.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.02.2017 18:02

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

LDT: To bych také chtěl vědět, kdo to vyrobil a nebo z jakých dílů, ale HaK to nebyl určitě. :D

Kdepak, tahle MP5 není originál, vím to na 100%, protože jsme ji s originálem srovnávali. O velkých rozdílech v kvalitě zpracování se nemá cenu ani zmiňovat, ale jen jeden příklad: Munice s neogivální střelou - HaK MP5 fungoval bez problémů, tento MP5 výrobek byl prakticky nefunkční!

Víš co se říká: "Není všechno zlato, co se třpytí." :D

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

05.03.2017 18:21

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

k open

tak jsem si na IWě ještě jednou pořádně prohlédl HaK SP5 K, párkrát vyzkoušel výměnu zásobníků, a učinil závěr, že ji budu muset zařadit do své výzbroje. Když se na to šáhne (zpracování, chod mechanismů…), je všude cítit „osvědčená Němka“. :D

Vypouštění tlačítkem zvládám docela dobře, mám dlouhé prsty, jde to opravdu rychle, navíc zde patrně pomáhá rozměrová korekce semi spušťadla SP5 K (kratší vzdálenost od hřbetu rukojeti), jen ta pružina záchytu je tradičně tužší, takže více rychlých cyklů za sebou unavuje. Škoda, že neupravili tlačítko (např. rozšířením hmatníku směrem vzad), což by však mělo být dodatečně řešitelné.

I to nezvykle vypadající předpažbí je ergonomické, rovněž je navrženo velmi racionálně, aby si uživatelé neustřelili prsty. Na SP5 K by měla být aplikovatelná klasická rukojeť pro MP5 K i ostatní volitelná předpažbí…

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

13.03.2017 8:56

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Ačkoli LDT vypadal a „na sucho“ chodil ze všech klonů HaK MP5 nejlépe, potvrzuje letitou pravdu, že ve vysoké a konstantní kvalitě vyrábět MP5 umí jen HaK. :(

Další střelba ukázala, že by vyžadoval mnohem větší „poněmčení“, než se původně zdálo. To však bez zásahů do hlavních částí už nejde (úpravy semi verze).

Takže se asi vrátí zpět k výrobci… a já směřuji k HaK SP5...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků