pavoduro
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.12.2012 0:00

18.02.2017 15:34

Re: CZ 75

Zdravím, chcem sa spýtať niekoho kto tomu rozumie a poradí mi. Chcem si kúpiť nové pružiny u Wolffa na ČZ 75 bez blokácie r.v. 92. Rád by som sa pohral s rôznymi pružinami odlišných odporov ako sú továrenské. Čo sa dá očakávať od rôznych kombinácií pružín na úderníku, na kladive a pružine záveru. Rozumiem resp. viem si predstaviť ako sa bude správať pružina záveru o sile 25 libier a 16 libier. Čo ale pružina úderníka a bicia pružina? Z hladiska variant je nutné podotknúť že roky prebíjam náboj 9 mm takže pohrať sa s laboráciami nieje problém. Na 16 librovú pružinu by bola asi hlúposť robiť laboráciu +P, že?
Zaujíma ma ale Váš názor na tie druhé dve, resp. kombinácie všetkých troch pružín. A idem meniť aj zásobníkové pružiny, čo bol aj hlavný dôvod návštevy stránky Wolff-a.
Nechcel som zakladať nové vlákno a inde som to nenašiel, tak som to dal sem.
Dík

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 14:40

Re: CZ 75

Zdravím

tak píši jak jsem slíbil svou reakci na ČZ 75 B kterou jsem zakoupil u CZUB v Praze:

takže mé dojmy jsou spíše zklamání, pistole se začala sekat - tedy spíše náboje a posléze se utrhl záchyt závěru, tedy po cca 2000 výstřelech odešly ty záchyty dva :( Navíc jsem zjistil že se mi při střelbě začíná samovolně vysouvat čep co drží kohout, takže už se s toho bojím vystřelit jelikož je to čím dál horší - sem nas..nej .

Teď trošku mimo - koupil jsem od CZUB i kulovnici CZ557 LUX v 8X57 JS -- no co budu povídat, praskla mi podélně pažba zhruba po cca 50 ranách - dnes jsem vezl na reklamaci a už začínám tušit po otázkách prodejce že mi to neuznají , prý jestli mi nespadla :shock: :shock:

Další co jsem koupil od CZUB byla brokovnice tam hned po prvních dvou ranách odešla pojistka, to sem nereklamoval ale dal puškaři, oprava za 600 kč

A to jsem si chtěl od CZUB koupit další zbraně ale začínám mít strach - no uvidíme jak dopadne reklamace a určitě sem dám vědět jak vše dopadlo.

Teď se děsím co bude dál s CZ 75 a jestli to mám reklamovat nebo raději obětovat další finance a dát to udělat nějakému puškaři, jelikož se začínám děsit toho co mi s tím v CZUB udělají. Na rady kamarádů prý nereklamovat ale nechat opravit u puškaře.
Poradíte někdo jak mám naložit s CZ 75 ?????

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2017 14:47

Re: CZ 75

No mít takovou zkušenost tak si nekoupím ani čepici CZ... Ale k věci: píšeš že vylejzá čep co drží kohout. Nějak to nechápu, měl by být zajištěný proti stranovému posunu kolíčkem. Nechybí ti tam náhodou ?

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2017 14:52

Re: CZ 75

V rozkresu jsou to součástky:

18. Čep kohoutku
19. Pojistný kolík čepu kohoutku

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 15:08

Re: CZ 75

Toto je foto z netu ale tento kolík vylézá, jinak jediné co jsem rozebíral je závěr a pružina s hlavní a to pro čištění po střelbě jinak nic, tudíž zda tam něco chybí nevím :-?
Naposledy upravil jirka.pap dne 15.05.2017 15:16, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 15:15

Re: CZ 75

Takže dávám lepší foto, takže při střelbě tento kolík začíná vylézat ven
Přílohy
cz75-cut.jpg
Detajlněji
aaa.png


Reklama

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2017 15:39

Re: CZ 75

No a nechybí tam ten svislý kolíček (19) ???? Protože kdyby tam byl tak to vylézat nemůže. Na té druhé fotce je jasně vidět..

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2017 15:44

Re: CZ 75

V 6té minutě je vidět demontáž a v 11té minutě montáž onoho kolíčku o kterém mluvím (a o kterém se domnívám že ti tam schází)
https://youtu.be/Fh0raEpYF1A

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 15:50

Re: CZ 75

origo foto ale bez jakého koli kolíku či stopy po něm - je tak jak jsem ji v Únoru koupil
Přílohy
.jpg
+++.jpg

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2017 16:02

Re: CZ 75

No tak to je ono. Buď to tam soudruzi v Brodu zapomněli dát, nebo v rámci urputného snižování výrobních nákladů (ruku v ruce s urputným zdražováním produktů) zajištění kolíčkem opustily a čep kohoutku montují s přesahem nebo jinak, nevím. Nicméně na stránkách CZUB je ke stažení rozkresu CZ 75B kde ten kolíček stále figuruje.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 16:07

Re: CZ 75

Tak u té mé není a dle důkladného průzkumu ani nikdy nebyl . Mám kopu zbraní - gloka, sauera, remingtona, Akčka a podobně ale jediné s čím mám problém je jen produkce CZUB začíná si nějak ta produkce české zbrojovky rozsypávat na kousky a jen starosti :-? :-?

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

15.05.2017 16:18

Re: CZ 75

Ty tvoje zkušenosti mi nějak nekorespondují s tím co jsi psal 7.2. "JSEM TO CHTĚL VYSKOUŠET SÁM A NENECHAT SE ZMÁCT že CZUB JE ŠMEJD - NENÍ !! " " každej řiká že sem měl štěstí na kus ale ještě sem nezažil špatnou ČZ". :lol: :lol: :lol:
Ale chápu že osobní zkušenost je nepřenositelná! :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 16:29

Re: CZ 75

JJ já uznávám že jsem se hodně spletl. Jinak jsem teď volal do CZUB a co mám za problém a odpověď že mi tam chybí ten zajišťovací kolík, jak psal ALBERT a že ho tam pravděpodobně zapomněli dát, že se to stává.

Docela mě ale zaráží že to prošlo výstupní kontrolou a šlo to do prodeje :-? :-?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

15.05.2017 20:16

Re: CZ 75

Ne nadarmo se CZUB (dříve Přesné strojírenství Uherský Brod, nyní Česká zbrojovka) v reakci na kvalitu hromadné produkce pohrdavě říkalo „približné strojárstvo“ a později i „česká šrotovka“. :D

Ale CZUB se v posledních letech, pravda, i díky velmi silné (nedovolené) státní podpoře, která mj. zahrnuje přidělování lukrativních kontraktů a následný nesankcionovaný mnohaletý prostor pro dovývoj produktů do akceptovatelné podoby, zlepšuje.

Některé jednotlivé produkty z portfolia bych nyní, jako dobrý poměr výkon cena, i doporučil, což je posun, jelikož před více než 10 lety bych nedoporučil patrně žádný.

Chybějící pojistný kolík čepu kohoutu, to se může stát, a hlavně, odstranění problému je dílem okamžiku, horší jsou informace o opakovaném praskání záchytu závěru v opravdu malém rozmezí a zádržkách ve funkci. Odstranění takových problémů může být někdy nesnadné, zejména, pokud se zde sešly součástky s nevhodnými tolerancemi, resp. s výrobními vadami.

Mj. ten lehký ocelový pojistný kolík čepu kohoutu si v testech u policejních pistolí CZ mod. 75 D Compact dokázal díky zpětným rázům (zkouška životnosti v rozsahu 15 000 ran) nakonec prorazit cestu přes lehkou slitinu rámu ven. Chyb bylo tolik, že dovývoj, dle CZUB pistole světové úrovně, do akceptovatelné podoby trval 2+3 roky. Pravdou ale je, že to nakonec byla asi nejlepší hromadná sériovka od CZUB, zejména pak série „R“ a „S“.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

15.05.2017 20:39

Re: CZ 75

No ještě k tomu pojistnému kolíku - on ten čep není jak na videu s hlavičkou kam by nějak zapadl ten pojistný kolík. Když jsem to rozebral, ten čep je prostě tyčka ze všech stran stejná( změřeno ) a nějaký otvor či místo na pojistný kolík nikde. Jak sem se zde již shodl pravděpodobně to bude nový výrobní postup CZUB bez pojistného kolíku ale to mě jen napadlo, uvidím jak to bude po reklamaci a určitě dám vědět co a jak :shock:

hunter240
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 20.09.2007 19:05

08.03.2018 9:40

Re: CZ 75

Jak to dopadlo s tím pojistným kolíkem?U spoušťáku omega není ani na nákresu na stránkách CZUB.Je tam jen čep kohoutu a má na sobě nějakou drážku, takže předpokládám že je to jištěné nějak jinak.

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

16.08.2019 9:03

Re: CZ 75

Mám dotaz ohledně záchytu závěru u 75. Mám ještě starý model (zaoblená páčka) a nyní se mi dostal do ruky ještě jeden, který má ale kratší výstupek, o který se opře podavač při vystřelení posledního náboje a závěr zůstane vzadu. Jelikož je u tohoto záchytu výstupek kratší, tato funkce je vyrušená. Nezdá se mi, že by to někdo dodatečně upiloval. Vypadá to prostě jako z výroby. Zajímalo by mě, zda někdo narazil na podobný "problém", nebo zda se to takto dělalo běžně, či zda neexistoval jiný podavač, který se dostal do kontaktu s takto krátkým záchytem. Předem díky za případné info.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

16.08.2019 13:59

Re: CZ 75

Chtělo by to upřesnit přesný typ (model/ročník/provedení) pistole...., jinak těch změn na záchytech bylo více, měnily se samozřejmě i zásobníky a podavače, a pravdou také je, že ne každý záchyt je plně kompatibilní s každým typem rámu a s každým zásobníkem dané velikosti. Zejména v 90. letech byl v "inovacích" pěkný hokej.... Mj. současné zásobníky mají, kromě jiného, oproti původním, i odlišný typ podavače, stará provedení totiž byla častým zdrojem řady problémů a závad....

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

16.08.2019 14:27

Re: CZ 75

DPMS: asi to tak nějak bude. Zbraň má zkušebnu 92, kulatý lučík, kulatý vršek závěru, kohout ostruha a ty ovládací prvky zaoblené.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

16.08.2019 20:02

Re: CZ 75

Oldglock: A je lakovaná, nebo brynýrovaná? Na závěru šikmé drážky nebo ještě "měsíčky"? Jestli měsíčky a brynýr, tak to by byla jedna z posledních čtvrtého výrobního provedení.
Mám brynýrovanou z 91ho, postupně jsem jak se dalo dokoupil asi čtyři šuplata, nestaral se o to jestli novější nebo starší, a závěr vystavuje se všema.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník