hunter240
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 20.09.2007 19:05

29.01.2017 18:41

Re: CZ 75

Je normální že u nové čezety je docela velká vůle mezi závěrem a rámem?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.01.2017 18:47

Re: CZ 75

U CZ je vše normální.
pokud se něco pohybuje tak musí být vůle jinak by to nefungovalo.
Ale nemělo by to hrkat jako lano ve studni.Pokud to trefuje neřeš to.

hunter240
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 20.09.2007 19:05

29.01.2017 18:51

Re: CZ 75

Střílí krásně až překvapivě,ale když natáhnu kohout a zahrkám s ní z leva do prava tak docela hrká

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.01.2017 18:59

Re: CZ 75

trochu to namaž a neřeš.Jestli tě to moc štve tak řídkou vazelínou.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

29.01.2017 19:05

Ale pak s tím nestřílej v mrazu.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

07.02.2017 15:16

Re: CZ 75

Takže koupena - registrována vyskoušena nová ČZ 75 B , vystřeleno 300 ran hned natvrdo. První reakce a dojem :

Pistole perfektně sedí v ruce, nic se nevyklá a vše perfektně spasováno. Střelba příjemná.

PÍŠI TO PROTO ŽE NA SPOSUTU REAKCÍ JAK JE ČZ ŠPATNÁ A BLBĚ VYROBENÁ - JSEM TO CHTĚL VYSKOUŠET SÁM A NENECHAT SE ZMÁCT že CZUB JE ŠMEJD - NENÍ !! - pistole je 100% perfektní a na 25 metrů rozptyl cca 10 cm ale to není pistolí ale tím kusem mezi pistolí a botama.
Proto kdo chce koupit ČZ ať nedá na řeči a oskouší sám - já se toho bál ale udělal jsem dobře že jsem koupil a oproti GLOKU lís sedí, líp střílí.

Podotákám za těch 300 výstřelů ani jeden zásek - šlape jak hodinky

co takhle do budoucna nahradit CapsLock češtinou ?
4m
Přílohy
AA.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.02.2017 15:57

Re: CZ 75

Udělal jsi dobře že jsi nekoupil toho Glocka ale naši starou dobrou pětasedmu!Ještě bych tě poprosil aby jsi sem hodil další zhodnocení po cca. 50.000 výstřelech. :wink:

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

07.02.2017 16:06

Re: CZ 75

Určitě dám toto jr totiž druhá ČZ první mám cca 5 let 75 POLICE tohle co sem koupil ted je 75 B omega ale na ČZ si nemůžu stěžovat, každej řiká že sem měl štěstí na kus ale ještě sem nezažil špatnou ČZ, sic viděl jsem zásek i se mi na starší stal ale to i na GLOKU :-)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.02.2017 16:30

Re: CZ 75

Nějak jsem chtěl reagovat , ale ono to vlastně nemá smysl.
Vždy se najde někdo kdo jde proti proudu. :D

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

07.02.2017 16:52

Re: CZ 75

Nekazte mu radost hned ze startu :lol: Ja bych to nevidel tak cerne :wink: Ono zase ta Cz 75 neni tak spatna. Mel jsem jich taky pred lety nekolik, a funkcne jsem si nemohl stezovat. Ale doba jde do predu a u me osobne vedou plastaky, bo se to da aspon prijatelne nosit sebou. A zpracovani u konkurence je vetsinou na lepsi urovni :P

Zbran bych hodnotil az po nekolika tisicich, to se prave u te CZ pozna, zda to byl dobry kus a nebo ne :mrgreen:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.02.2017 17:18

Re: CZ 75

No... Jak to napsat...
CZ 75 je dobrá konstrukce. A pokud zrovna měli v CZ den, tak poměrně přesná a celkem spolehlivá zbraň na občasné vyvětrání na střelnici. Je to prostě klasika.

Za ty dvě desítky let co chodím dělat díry do papíru jsem jich potkal stovky a osobně jsem jich už taky několik provozoval. To číslo co jsem koupil a pak pustil se pohybuje někde kolem 15 ks...

Co Ti odejde jako první bude záchyt závěru. Ten prostě na CZ75 praská pořád a ač to v CZUB vědí moc dobře, tak místo toho aby ho rozdávali na potkání a bez řečí měnili na každé prodejně kus za kus, tak si za něj kurvy dneska počítají kolem 700,- Kč. Kdo se pohybuje ve strojařině, ať to nacení. Já nějaké kalkulace výrobků z železa viděl jen z rychlíku, ale výrobní náklady musí být do 30 Kč.

To jestli ho louskneš po 1000, nebo po 5000 výstřelech, je právě ten faktor, jaký měl zrovna frajer na kalírně den...

Pak odejde vytahovač, ten většinou těch 5-8 tis. výstřelů vydrží, pokud si ho sám nezmrvíš, nějakým mizerně přebitým střelivem. Tady jsi v tom za 300 což se nechá kousnout.

Pak občas praskne nějaká ta pružinka v pajšlu, což se stát může a není to na zhroucení...

Zásobníky dnes už celkem drží, takže nemusíš měnit pružiny co 2 roky, ale záleží jak jim dáváš zabrat...

Hlaveň vydrží tak kolem 20 tis. celkem ve slušném stavu. Kolem 40 tis. obvykle odchází, ale vzhledem k ceně hlavně kolem 1.500 Kč to nemá cenu řešit...

Takže střílej, a uvidíš sám...

Pokud chceš střílet nějak intenzivně, kup si SHADOWa. Ty bouchačky celkem drží. Běhá jich kolem mě kolem 10 ks a kromě záchytu, vytahovače a hlavně na cca 50k ta bouchačka drží.

No, i když teď si kluci všimli, že mají prasklý rám, u pojistky, ale na funkci to nemá zásadní vliv... Tedy ani na funkci rostlináře garf:eld

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

07.02.2017 17:18

Re: CZ 75

Jak jsem psal už jednu mám pár let a vystříleno tak asi 7000 a v pohodě, tahle nová omega je perfektně zpracovaná, vše lícuje perfektně --- co se týče plasťáků třeba viz GLOK asi 3 měsíce co se klukovy na střelnici roztrhl plast, vše šlo naštěstí zásobníkovou šachtou takže ruka v pohodě jen 4 stehy -- Já mluvím za sebe a plasťák mi prostě do baráku nesmí a za těch 9 let co mam zbroják je to 3 GLOK co se trhnul sic předchozí byly vadou střeliva ale i tím samým 9X19 sem střílel taky s ČZ 75 POLICE a ta vydržela, čím to bude že by plast ???? nebo klasika Ocel :-) :-) :-)

Glokařům se omlouvám ale mluvím pouze ze své zkušenosti a pouze za sebe :wink:

JPP - o záchytu vím sic se mi to ještě nestalo, koupil jsem si ho na radu.

jendach
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 12.10.2008 16:39
Bydliště: SRDCE EVROPY

07.02.2017 19:43

Re: CZ 75

Dá se také u CZ 75 s omegou měnit pojistka za vypouštění?

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

08.02.2017 8:32

Re: CZ 75

jirka.pap > víš, ono přijít s názorem "že ta ČZ není přece tak špatná" zde zadělává na plodnou debatu, v které budeš stejně ukamenován :-)

Jinak ale mám obdobné zkušenosti jako ty. CZ75 mám dvě, starý compact, na kterém mě táta vychoval a pak CZ75 ze 79 roku první výrobní provedení. Na obou mi nikdy nic neodešlo a taktéž závadu jsem nikdy napotkal a to i při zkoušení všeho možného střeliva, které už ani "etalony" třídy Glocky nebraly. Stejně tak si vlastně ani nevzpomenu, jestli jsem se někdy na střelnicích potkal s někým, komu by ČZ závadila. Zato jsem se potkal s lidmi, kteří zrovna bojovali s Glockem, či jinou značkou, že jim nepřebíjí tu s tím střelivem, tu s jiným. Nebo zrovna ronily slzu nad počínající prasklinou v plastu rámu velkého G. Či bídně provedeného vytahovače G poté co změnili technologii výroby.

Joooo, vzpomínam si vlastně na CZ75 jedné nejmenované komerční střelnice, které praskla hlaveň. Byla to pistole na půjčování, taková strašlivě ošuntěla, v podstatě neudržovaná chudinka, která již sloužila x-let a měla odstříleno něco kolem 100000 ran.

V současné době proháním tu strašlivě špatnou, šitozní a nedodělanou CZ 805 Bren a CZ Scorpion Evo3 a světe div se, zatimco opět na obou zbraních zatim nevím co je závada, ať tam strčim jakékoliv provedení střeliva nebo jakýkoliv zásobník, tak kolegové na platformách AR pořád něco řeší a "ladí" páč jim to jednou nejede s tím a tím zásobníkem a takovým a makovým střelivem..... Konec konců stačí se začíst do příslušného vlákna o ARkách všech značek zde na foru.

Rozhodně netvrdím, že je ČZ nejlepší značka na světě a že vše co od nich vypadlo je super a světové. Konec konců kdo nic nedělá, nic nezkazí. Závody střílim s HK USP a je asi jen otázka času, kdy si na nošení pořídim Glock 43. Ale ČZ v mých očích po dlouhodobých zkušenostech prostě zustává solidní a nedprůměrnou značkou ve srovnání se zbytkem světa.

Tak že za mě asi tak.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

08.02.2017 13:24

Re: CZ 75

Každý má právo na svůj názor, ale…. :D

O kvalitách zbraní z produkce CZUB asi nejlépe vypovídají materiály z přejímky pro ozbrojené složky, kdy byly tyto produkty podrobovány tzv. malým a periodickým kontrolním zkouškám. Z archivované dokumentace, která zahrnuje statisíce výrobků, v žádném případě nelze vyvodit tvrzení, že výrobky CZUB byly na úrovni doby, či že bezezbytku plnily požadavky odběratele, naopak, byly to zpravidla „věční potížisté“ :evil: a to je opravdu velmi eufemisticky řečeno…. A požadavky to nebyly nikterak přehnané, naopak, dva nejsrozumitelnější uvádím níže:

Pi vz. 70, požadována životnost min. 2000 ran, spolehlivost alespoň 100 ran do závady,

Pi vz. 82 požadována životnost min. 5000 ran (nábojem vz. 82 min. 3500 ran), spolehlivost alespoň 500 ran do závady,

Pi vz. 75/85 požadována životnost min. 5000 ran (následně zvýšena na min. 8000 ran), spolehlivost alespoň 200 ran do závady.

K citelnému posunu, ze kterého CZUB čerpá dodnes, došlo až v souvislosti s přidělením zakázky na přezbrojení Policie ČR (viz usnesení vlády č. 338/2000). Policie tehdy u pistole požadovala životnost min. 15 000 ran a spolehlivost alespoň 500 ran do závady. Už předešlé komplexní zkoušky dle platných metodik skončily pro produkty CZUB (CZ 100 a CZ 75 D Compact) naprostým fiaskem (ostudou). Protože Policie ČR přes značný odpor CZUB a nátlak spřízněných politiků trvala na splnění svých požadavků (CZUB vystupovala na veřejnosti neobyčejně sebevědomě, ale z výsledků testů věděla že je v….), následoval 2+3 letý dovývoj do přijatelné podoby s četnými opakovanými zkouškami a s více než 50 realizovanými zdokonaleními, z nichž mnohé jsou zcela zásadní. Přesto lze 30 000 kusů pistolí ze 40 000 celkem dodaných označit za neshodné výroby (velmi kulantní popis věci), jejichž vady sice nejsou pro uživatele, tak jako u předchůdců (vz. 70, vz. 82 a CZ mod. 75/75 z 90. let) kritické, jsou však pro odběratele i užitné vlastnosti výrobku přinejmenším velmi nepříjemné, kdy vadné zboží za cca 300 Mega, jehož opravitelnost není v praxi rentabilní, nesmělo být CZUB reklamováno, resp. CZUB žalována (viz nedovolená státní podpora dále).

Nemalé problémy provázely i dodávky CZ 75 SP-01 Phantom pro A ČR, z nichž většinu generoval zcela nezdařilý polymerový rám. Zde by v normálním právní státě byla rovněž uplatněna hromadná reklamace na všechny dodané produkty (výměna rámů za bezvadné, jenže oni v té době czubáci takové vyrobit ještě neuměli) a opět se tak v rámci „nedovolené státní podpory“ nestalo.

Nikdo soudný netvrdí, že se CZUB postupně nezlepšuje, ovšem dosahuje toho v prostředí, kdy náklady jsou zestátněny a zisky privatizovány, tedy v prostředí nedovolené státní podpory, která mj. zahrnuje četné granty, zvýhodňování při přidělování státních zakázek (přidělování zakázek bez ohledu na cenu a kvalitu), akceptování i nekonkurenceschopných cen, zavádění do výzbroje i zjevně nedokonalých produktů, neuplatňování standardních sankcí, tichá, mnohaletá spoluúčast státu na dovývoji u již pořízených produktů do akceptovatelné podoby…. (viz např. poslední zpráva NKÚ k nákupu CZ 805 Bren). Takto by chtěl jistě podnikat každý soukromý subjekt…a proto musíme sebechválu PR CZUB vnímat ve všech podstatných souvislostech… :!:

V oblasti sportovních pistolí, po letech problémů (několikrát jsem hovořil i s továrními střelci) nakonec CZUB dosáhla (u produktů pro dynamické disciplíny) velmi solidního poměru výkon cena (např. Shadow, zejména Shadow Orange), to však jsou materiálově předimenzované, do značné míry pouze jednoúčelové pistole, bez aplikace moderních bezpečnostních prvků, a nelze je tedy považovat za typický produkt demonstrující technickou a technologickou vyspělost velkovýrobce.

V oblasti služebních zbraní byl vlastně první pistolí, která splňovala obvyklé spolehlivostní a bezpečnostní požadavky kladené na daný druh výzbroje až policejní CZ 75 D Compact, ten však nevznikl z iniciativy CZUB, ale CZUB k němu musela býti doslova dokopána… Nevěřte sebevědomým prohlášením, a účelovým lžím PR CZUB a článkům v SR, právě při testování této zbraně czubáci na vlastní oči viděli, jak daleko za světem a obvyklými standardy, zaostávají…. Policejní CZ 75 D Compact, zejména z poslední výrobní etapy, není špatná pistole, tedy až na značné manipulační síly, její problém spočívá v tom, že přišla min. o jedno desetiletí později, do éry Glocků a „antiglocků“ a již v době zavádění tedy byla morálně zastaralá. :shock:

Ačkoli produkce CZUB postupně převzala rozsáhlé poznatky z vývoje policejní pistole, další pokračování s polymerovými rámy se nedařilo, ať již se jednalo o problémový Phantom, či Duty, ale ani pokračovatelé jako P 07 a P 09 evidentně nejsou pistole na vrcholu třídy. To mj. ukázalo i výběrové řízení pro Celní správu ČR, kdy byly tyto pistole při testování namátkově vybraným vzorkem hodnotitelů zahraničními konkurenty jednoznačně poraženy (lépe navržené a lépe vyrobené pistole jiné koncepce). Jsem přesvědčen, že i toto nepřiznané fiasko produktů CZUB, kdy se jí na poslední chvíli, za cenu politického nátlaku a právních kliček, podařilo dosáhnout zrušení výběrového řízení a zabránit vítězství Glocku, urychlilo dovývoj P 10.

Až tento produkt (CZ P 10) se jeví tak, že by mohl skutečně dosáhnout CZUB již celá desetiletí deklarované „světové úrovně“, ale na závěry je třeba si počkat tak dva roky, teprve až budou známy poznatky z provozu tisíců, či desetitisíců sériově vyrobených zbraní, tak můžeme zodpovědně konstatovat, jak se výrobek po všech stránkách povedl.

Až do konce 90. let bych pistole z produkce CZUB, na základě řady doložitelných faktů (obtížně vyvratitelných) označil za produkty druhořadé kategorie. Doposud nadále nejde o světovou špičku, až nyní to může pozitivně posunout CZ P 10.

Každý, kdo má informace o provozu tisíců až statisíců zbraní za několik desetiletí, tak se musí nad některými zanícenými komentáři jen pousmát. A vězte, že tam, kde CZ doposud hromadně nahradil Glock, problémy vymizely. Ne nadarmo mají všechny speciální jednotky v ČR produkty zahraničního výrobce, je to čistě racionální výběr. :shock:

Chápu, že někteří majitelé jsou se svými produkty spokojeni, možná je to dáno jejich nároky, možná měli při výběru produktu více štěstí, a já jim to přeji. Nečiňte však unáhlené a radikální závěry ze statisticky nevýznamného vzorku zbraní a nečiňte rovněž nekorektní závěry tak, že účelově vynecháte několikaletý dovývoj a získávání potřebného know-how při výrobě, viz CZ 805 S1 (velký rozdíl mezi produkty z prvních dvou let výroby a těmi z let posledních).

P.S.

Předně chápu postoj přispěvatele glock1719… :D

V oddíle „CZ pro Policii a Armádu ČR“ máte např. protokol z pádových zkoušek CZ 75/85, a problém se netýká jen jednoho konkrétního kusu, je to kombinace chybného návrhu (konstrukce) a velkých výrobních tolerancí, to přiměřeně platí i pro pistole vz. 82 a vz. 70. Takže v právním státě, který uplatňuje sankce vůči všem svým dodavatelům stejně, by CZUB, která u statisíců zbraní písemně deklarovala vlastnosti, které prokazatelně neměly, v původní podobě patrně neexistovala, protože by tíži problémů a s nimi spojených sankcí, které způsobily její zjevně nedokonalé produkty, patrně neustála… :shock:

Pistole Glock mají upravený nábojový prostor tak (cesta pro unik nadměrného tlaku), aby snížily riziko fatální destrukce zbraně s rozletem kovových součástí, což je pro uživatele velmi nebezpečné. V některých mezních případech, především při používání přebíjené munice, z důvodu únavy materiálu nábojnic, či špatné navážky prachu, může dojít k roztržení nábojnice o něco dříve, než u některých jiných zbraní. V každém případě je pistole primárně určena pro tovární munici dle STANAG 4090 a C.I.P., a k destrukci nábojnice dojde až při zjevném překročení maximálního povoleného tlaku, kdy výrobce upřednostnil řízenou destrukci směrem do šachty zbraně před rozmetáním hlavně. V extrémních případech však ani toto řešení není samozřejmě samospasitelné. Pokud tedy nastal tento problém, není to vada zbraně, ale zjevně vada munice, a významný rozdíl mezi polymerem a kovem bych zde neviděl, protože nábojový prostor je u obou zbraní uzamčen ocelovými díly, a i u ocelových rámů mají rukojeti obvykle značné odlehčovací otvory, kdy ruku a velmi zranitelné konce prstů pak před tlakovou vlnou chrání jen střenky...

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

08.02.2017 13:48

Re: CZ 75

No já sem dám po každé vystřílené 1000 nábojů svůj dojem a stav zbraně - šetřit ji určitě ale nebudu, pokud se naskytne vada zdělím jaká a důvod, po celou dobu budu používat jeden druh střeliva což je MAGTECH 9B.

Prozatím šlape jak hodinky a na střelnici budu pá - so - ne takže tu tisícovku dám v pohodě.

Koupil jsem i z CZUB - CZ 557 LUX v 8X57 JS a zatím po 40 ranách super takže časem uvidím a o zkušenosti se zde podělím.

:-) :-) Buď budu za čas ČZUB nenávidět a nebo na něj nedám dopustit - zatím spokojenost veliká :-) :-) :-)

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

08.02.2017 14:12

Re: CZ 75

To není o nenávisti nebo zbožňování. Jde o uvědomění si mantinelů. Když si dobře vybereš a budeš mít štěstí na středeční výrobek, tak i věc z CZUB bude fungovat a sloužit.
Já takové štěstí (na vz.75) v roce 93 měl. Ale pak jsem si, i díky blbé manipulaci, střelil do stropu. 18 let tahám "recyklát" neb je blbu(mě)vzdornější. A recyklát jsem nevybíral, vzal jsem první na řadě...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

08.02.2017 22:54

Re: CZ 75

Nevím, jestli jsem to sem už nepsal... Kamarád měl CZ 75 v dual tonu, krásná pistole, i zpracování bylo OK, ale... Prostě na 100 ran zůstali 2-3 nábojnice v okně. Zbraň byla nová, takže nakonec celkem 3x na reklamaci a vždy se vrátila s tím, že je vše v pořádku.

Závada trvala...

Vyzkoušel pak všechno, měnil vytahovače, zásobníky, úhloval vyhazovač, pořád stejný...
Nakonec se to podařilo dostat vytahovačem na .40 SW, jinou pružinou na úroveň cca 1/100 ale prostě ať dělal co dělal, tak tam ta závada pořád byla.

Nakonec ji prodal a koupil si policejní verzi kompaktu.

jendach
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 12.10.2008 16:39
Bydliště: SRDCE EVROPY

09.02.2017 9:36

Re: CZ 75

Tak probehlo dalsi kolecko pohaneni CZ a ted prosim zpet k vecnym otazkam ;-)

Da se take u klasicke CZ 75 s omegou menit pojistka za vypousteni?

Dalish
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 02.04.2013 16:39
Bydliště: Ostrava

10.02.2017 16:47

Re: CZ 75

U původní verze CZ 75 B Omega s jednostrannou pojitskou, to tuším nešlo.
U nové verze CZ 75 B Omega a CZ 75 P-01 Omega (duralový compact s railem) by to jít mělo, respektive CZ ji snad nabízí v obou konfiguracích.
Nové varianta jde na první pohled poznat podle oboustranných ovladačů vypouštění kohoutu (nebo pojitsky), hranatého kohoutu a spouště ve stylu CZ P-07/09 a hledí typu novak (přesahují z rybiny až na konec závěru).
http://www.czub.cz/media/attachment/file/7/5/75_omega_r__cs.pdf

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník