lt_wesson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 03.06.2015 19:00

07.10.2016 0:14

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Gratulace! ...zase jeden peknej kousek :)
S tema kukatkama se chystam jiz delsi dobu sem hodit, co se mi nejlepe osvedcilo...552 je klasika, chvili jsem tam mel to sklicko od SIGa...neni spatny, ale nevyhovoval mi kriz; nakonec jsem na IWA ztryznil nejake cinany s peknym 4x sklickem (prisma scope)... ma to tlusty kriz a uprostred nitkac.
Co se tyce sufliku - nejlepsi spolehlivost mam s original HKckama - je na nich HK logo a 11/77 ... jedny z prvnich zakrivenych rohliku, co se delaly. Vydyndal jsem je z jednoho nemeckeho prislusnika spec.sil. Stal me 40E/ks, ale nemaj chybu.

Ta sklopna pazba je zajimava...chvili jsem tam mel origo HK vysuvnou, ale mlatilo me to do sluchatek, tak jsem se zase vratil k padlu.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

15.12.2016 9:07

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Gunny
-tak jak se to chová při střelbě?
-přesnost, spolehlivost
-jak si to dotunil?

lt_wesson
-už si něco vyzkoumal ve věci těch kukátek?

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

15.12.2016 10:07

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Hej lidi, nedělejte v tom tady větší bordel než je nutné ...na skla je tady samostatné vlákno. :!:

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

16.12.2016 22:15

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Při střelbě se to chová jako MP 5. No, vona to MP 5 je, takže no coment. u:o

Přesnost je jako u MP 5. :D
Spolehlivost jako MP 5. Jo, jen fakt čajíčkový laborace to nebaští ( Reveliho drážky :idea: ). garf:eld

Tuning zatím čeká až přejde čas vánoční = průvan ve šrajtofli ( teď kupuju hračky dětem, tatínek přijde na řadu později. Jako vždy :mrgreen: ). Ale už jen páčka vypouštění zásobníku a pak rail na nějaké to světélko. Jinak není skoro co tunit. :D

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

28.12.2016 10:57

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace


Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

28.12.2016 21:25

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

To vypadá zajímavě. Jsem zvědavej na bližší specifikace ( např. kam se poděly původní mířidla = jestli nebudou nevratné zásahy do zbraně atp. ) a co je asi nejdůležitější, tak na cenu. Doufám, že to bude k vidění na IWA 2017. Rád bych to viděl naživo.


Reklama

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

28.12.2016 21:40

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Zatím uvažuju o nějakejch railech na světýlko a třeba ( od 2017 ) i nějakej ten " paprskomet " a jediný, teda kromě celýho railovýho předpažbí za 200 USD, mě napadá jen tohle :
http://www.opticsplanet.com/command-arm ... =connexity

Nechci z toho stavět hi-tech moritu na Alieny, ale zachovat kompaktnost MP5K ( malýho příručního krtka ).

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

28.12.2016 22:23

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Do čtrnácti dnů mám mít ten origo ,,Picatinny adaptér".
Není to teda žádná pecka, ale do začátku musí stačit.
A jelikož mám jeden nevyužitý Trijicon RMR Sight Adjustable (LED) tak ho na to vyzkouším.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

12.01.2017 21:43

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Nepřipojil by se někdo k objednávce pevné pažby na mp5 z egun.de? Kdyžtak do SZ.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

15.01.2017 22:47

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Blbí dotaz kde se dá ten origo koupit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.01.2017 22:37

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Tak kde se to dá koupi už vím , ale má to hlaveň jen 115 mm .To na to kašlu.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.01.2017 22:47

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Co je to za typ když ten normální má hlaveň 225 mm.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

19.01.2017 23:07

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

S tou 115mm hlavní je MP-5K. Měl jsem to v ruce v GC a ty prachy bych teda za to nedal. Kup si pakoše, na normální střílení dobrý a za ušetřené prachy tomu můžeš udělat pekný tuning.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

20.01.2017 15:23

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Mnooooo, to je dost zavádějící názor. Dovoluji si oponovat. Srovnávat nějakýho pakoše s origo Hecklerem ? To je jako machrovat " rolexkama od vietkongů ". Možná pokud to chceš na občasné víkendové picnutí s kamarády....., ale jináč ? Ano, né každej si může origo dovolit. To pak neříkám nic. Splněnej sen : HKčko za menší prachy než EVO nebo nějaká konverze+zbraň. To je jak s norníkama :mrgreen: . Ty maj sice zpracování taky 4- , ale materiálově jsou na 1*. Slimáci bohužel tu ocel moc neuměj.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

20.01.2017 16:23

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Kde seženu Hkáčko za méně než EVO ? No a stěma materiálama u Norníků to právě dost kolísá, o čemž jsem se již měl možnost párkrát osobně přesvědčit... Tak že ano někdy 1* a někdy 5-.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

20.01.2017 16:35

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Gunny- kdyby byl ten origo klasická dlouhá verze a cena by byla o 10k nižší, tak řeknu ok.
Bohužel jsem neměl možnost to otestovat a srovnat s pakošem, navíc byl bez kolimátoru a přes mířidla se mě hrozně špatně mířilo...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

20.01.2017 16:55

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Gunny: ok, máš splněný sen, povedlo se ti sehnat HK za výhodnou cenu, všichni ti to přejeme, ale ta argumentace je trošku mimo. :wink:

Máš sice "Rolexky" , ale řemínek (zásobníky) sis koupil od "vietkongů", protože jsou za menší peníze ve stejné (možná lepší) kvalitě a "jediné co jim chybí je logo Made in Germany". 8)
A pro spoustu lidí je to tak s celou zbraní, a 60 papouchů za mírně ořezaný originál by nedali i když na to mají. 8)

On je přeci jen občas rozdíl ve výrobě v licenci na strojích od výrobce a prostou kopií z proměřeného koupeného vzorku. :-)

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

20.01.2017 17:33

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

No, tak s tou výrobou v licenci na strojích od výrobce bych byl opatrnej. Ono taky záleží, kdo za tím strojem stojí. Stroj ani licence není zárukou kvality :mrgreen:
Ale to už by to tu mohlo zavánět nějakejma rasovejma kecama, takže to nechci rozebírat abych něco neporušil.
A soudruhy bych nepodceňoval. Nebo je chválíš, že maj dobrý šupléry, jelikož veškeré díly jsou POVĚTŠINOU kompaktabilní s originálama ( měl jsem pár kusů osobně ).
Taktéž nechci rozebírat kvalitu pakoše, se kterou jsem se setkal, bo bych se dostal zřejmě do sporu s dodavatelem této " značky " který je členem tohoto fóra a samozřejmě by velice " důkazně " argumentoval, že žádné reklamace nemají. Chápu, hájil by zájem rodinné firmy a to by udělal každý. Na druhou stranu ho musím zde vyzdvihnout, že všechny závady, o kterých vím ( rovnou říkám, že pakoše nemám, ale byli to lidé které dobře znám ), velice promptně a bez problémů vyřešili-vyměnili ! Za to jako firmě palec nahoru.
Nenazýval bych zásobníky řemínkem, spíše bych to přirovnal k baterii, ale záleží na uměleckém cítění básníka :mrgreen: Pro mě je to spotřebák, kterej dostává na pr..el a proto se ho snažím koupit levně. Ale ano, potřebuju jich více a jelikož přicházejí občas k újmě, tak jsou od " VK " garf:eld
A nehodnotím uživatele. Kdo chce, tak si koupí Škodovku a nedá na ni dopustit, jinej si splní sen a koupí si Mustanga. Dle vkusu každého soudruha, jak říkali v Tankovém praporu :mrgreen:

To Parabellum : Byl tím myšlen ten pakoš

To Sean : Je vůbec zázrak, že firma pustila civilní verzi. Dlouhá léta byla výrobní politika, že MP 5 je pouze pro OS. A dýlka jiná nebude, protože díky jejich EU zákonům to musí splňovat parametry pistole. Proto je to v základu bez pažby a jen s 10-r. zásobákem. Takže normální dospělá verze asi nikdy nebude. Rozhodně né z fabriky HK. A ty mířidla jsou ještě dobrý. Na civilní verzi je normální hledí, tedy zářez. Verze pro OS mají dioptrické. Ale to je o vkusu, na co je kdo zvyklej.
A jako takovej ( myšlena verze " K " ) do 50 m střílí fantasticky ( víc jsem zatím neměl možnost vyzkoušet, takže nekomentuji ). No a ta cena ? Holt si platíš značku, co k tomu říct ? Znovu jsme u preferencí a vkusu každého.

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

20.01.2017 18:43

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

O reklamacích MP5 POF si tady můžeme na rovinu promluvit, já osobně vím do dnešního dne ( 20.1.) o dvou reklamačních závadách: jednou praskl plíšek zajišťující uzamykací válečky a jednou byl z výroby moc nízký ozub na nosiči závorníku a hlava s válečky se vyvlíkla z nosiče. Máme tu také jednu MP5 ve které explodoval náboj, o jiných závadách zatím nevím.
Ono to u normálních obchodníků není s firemními zájmy versus zájmy zákazníků až tak dramatické, domnívám se, že se zákazníky mají většinu zájmu totožných tj. udělat obchod k oboustranné spokojenosti a všichni ten obchod ve zdraví přežít. Pokud snad nějaký výrobce vyrábí šmejdy, najde se prostě výrobce jiný a je to, na kvalitě a bezpečnosti přeci není co okecávat. To je třeba případ čínských MP5ek, tam je kvalita přímo katastrofální, neakceptovatelná ani za tamním výrobcem požadovaných 600USD.
Dovolím si malé OT: v loni jsem viděl v POFu na expedici 300ks nových kulometů MG3 pro Bundeswehr.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

20.01.2017 18:44

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Zejména to hledí není tak o vkusu jako o očích- potřeboval bych to hledí mít dál, mířidla jsem hledal opravdu jen těžko. HK dioptr by asi vyhovoval víc a i na akční střelbu mě přijde lepší. Na druhou stranu asi každý si dá na zbraň kolimátor, čímž se tato z mého pohledu vada odstraní.
To, že zbraň je papírově pistole je v současné EU jisté plus- já si preventivně koupil k mojí A3 i pevnou pažbu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník