Anton_AR
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2016 21:30
Bydliště: Plzeň

11.01.2017 16:35

Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

Zdravíčko,
chtěl bych se zeptat, jaký máte názor, když se chci věnovat střelbě (do budoucna sportovně), jestli je lepší začínat s pistolí nebo s puškou nebo je to jedno.
Původně jsem si dělal zbroják hlavně kvůli AR-15, kterou chci odjakživa, ale střelba z pistole mi taky chytla.
V různých odvětvích se začíná vždy od nejlehčího a pak se postupně přidává. Ale jako nováček nevim jestli je náročnější střelba z pistole či z pušky.
Klidně bych začal s pistolí, ale zase si chci tu AR-15 koupit rychle než jí EU zakáže a na koupi obojího zároveň nejsou penízky.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

11.01.2017 16:50

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

To je jako by jsi se ptal jestli je lehčí skok do dálky nebo skok do výšky oboje je to atletika, ale úplně rozdílná disciplína.Každému sedí něco jiného a určitě se nedá říct jestli je lehčí střílet z pistole nebo z pušky.Sám musíš vyzkoušet co ti sedí lépe!

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

11.01.2017 18:32

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

pokud nevíš někdy pomůže si půjčovat různé zbraně a vyzkoušet vše možné a z toho si sám vytvoříš co by ti mohlo vyhovovat jinak ti poradit nejde protože každý je jiný.
pro mne byla a je jednodušší puška s pistolí se musíš naučit správně držet nestrhávat a tak dále

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.01.2017 22:16

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

Záleží co chceš střílet. Dlouhá je dobrý základ pro krátkou a začínala tak asi většina... Vzduchovky, malorážky a pak se šlo dál...

Nicméně jsou i lidi, co začali pistolí a zvládli slušně i pušku... Ty základy jsou u obou více méně stejné...

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

12.01.2017 11:07

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

Když jsem začínal, tak s obojím naráz. Puška i pistole. Takže to je taky možnost. Pokud to finance dovolí, proč nevzít obojí rovnou najednou :mrgreen: Kdyby jen jednu věc, tak možná bych i klidně začal nejdřív puškou. Přijde mi, že je tam mnohem snažší se dostat z blbé na střední úroveň. Rychlejší postup, viditelnější a lepší výsledky přináší větší radost a to je u hobby docela podstatná věc. U pistole to pro mě bylo ze začátku hlavně dost dřina, protože to trvalo dlouho, než se dostavily nějaké rozumnější výsledky.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.01.2017 13:36

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

jak psal JPP je to v podstatě fuk
ale myslím, že znám o trošku víc těch co se vysoko vypracovali s krátkou, než konkurenty začali nasírat i v pušce a brokovnici
každopádně to nebyl proces v řádu měsíců ale sezon

nevím jestli to jsou takový hvězdy jako mihilit, jde jen o mistry Evropy a Světa v IPSC :D


Reklama

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

12.01.2017 15:18

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

Nejtezsi na nauceni je strelba z kratke... Ta neodpusti zadnou chybu.
Dlouhy trubky jsou uz pak jenom takova ta tresinka na dortiku. :twisted:

Anton_AR
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2016 21:30
Bydliště: Plzeň

12.01.2017 17:07

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

Díky za reakce. Už jsem rozhodnutej, že začnu s AR-15. Už jen vybrat s jakou :-) Pistoli přikoupim, hned jak budou dukáty.

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

15.01.2017 1:13

Re: Začátečník - Dlouhá nebo krátká zbraň

z jineho uhlu pohledu
jako prvni chce EK omezit samonabijeci pusky, nakup pistole pocka

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků