Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

04.09.2012 10:38

Revolvery ARMINIUS

Má někdo zkušenosti s revolvery této značky? Spolehlivost, odolnost, přesnost, bezpečnost, materiál rámu...? Občas se v burze nebo někde v komisi nějaký kousek objeví. Většinou se tváří málo používaně a jsou za pár šupů. Model HW 38 s krátkou hlavní mě vzhledově docela zaujal. Tak bych chtěl zjistit trochu víc, už dlouho uvažuju o krátkém revolveru do nočního stolku a na občasné nošení a LOSení. Peněz není nazbyt tak mi tento revover příjde celkem zajímavý.

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

04.09.2012 13:05

Re: Revolvery ARMINIUS

Snad do toho nočního stolku,ale opravdu jen snad....Dlouho jsem přemýšlel co může být ještě míň kvalitní a zatím mě nic nenapadlo.Takový podobný revolver měl strýc od mojí dávné bývalky a pokud si dobře vzpomínám tak přesnost ve dvoupalci byla strašná-navíc totálně blbě udělaný mířidla z fabriky bez možnosti korekce-možná tak na střelbu přes stůl do kriglu od piva.. :D ale to mohlo být jen u tohoto konkrétního kusu,nevím...Materiál rámu byla snad nějaká tuším zinková slitina,povrchovka na tom při nošení vydržela asi půl roku,potom vypadal revolver dost bídně.Na LOS bych volil raději něco pořádného,tohle jsou podle mě vyhozený peníze.Dnes se dá za nízký peníz občas koupit pěknej SW,jen to asi nebude za 1000Kč.Doporučuji došetřit,aspoň na Astru nebo Rossi,nebo na střílení LOS nejraději jetý SW. Zdeny

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

04.09.2012 13:44

Re: Revolvery ARMINIUS

pokud by se z toho mělo nedej bože i občas vystřelit, pak vážně raději Astru či Rossi (jak píše Zdenek) a to je laťka pekelně nízko i cenově (nová rossi cca 5000,-)

Dancek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 184
Registrován: 28.08.2007 17:42
Bydliště: Uh. Hradiště

04.09.2012 19:32

Re: Revolvery ARMINIUS

Měli jsme 6 ks čtyřpalcových HW 38 jako služební od začátku roku 1993 do konce roku 2009. Každý rok jsme z každého revolveru vystříleli 250 až 300 nábojů, tj. asi 4400 ran z každého celkem. Kromě asi 200 ks WC od S&B a 200 ks Magtechů s 125 gr střelami jsme po celou dobu stříleli samé FMJ a SP 158 gr od S&B. Koncem roku 2009 vedení firmy rozhodlo zbavit se kulových zbraní, tak jsem je prodal za velmi nízkou cenu, s jedním z nových majitelů se občas vidívám, kolik vystřílí nábojů nevím, ale revolver mu slouží dodnes.
Revolvery střílely docela přesně,jako nectnost bych uvedl nedržící černění, celkem brzy se ze slitinových dílů setřelo a po každých střelbách uvolněná plastová pažbička. Za celých 16 let jsme měli jedinou závadu, kterou jsem zavinil vlastní blbostí. Po střelbě jsem vyčistil a hlavně ošetřil Tetra Gunem. Téměř u všech revolverů se dostala kapka tohoto přípravku i na zápalník. Při další střelbě došlo k odpálení prvního náboje a revolvery se zablokovaly, síla repulsní pružiny nestačila k vrácení zápalníků zalepených Tetra Gunem, zápalníky zůstaly v důlcích zápalek a válci nešlo pohnout. Po prostříknutí WD 40 zase všechno fungovalo bez závad.
V žádném případě nechci tvrdit, že materiál nebo kvalita zpracování je srovnatelná se S&W, Colt, Ruger, Taurus, …, ale mám za to, že pro člověka, který si "občas zajde zastřílet" nebo chce něco do šuplíku pro strýčka Příhodu, to nemusí být úplně špatná volba.

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

05.09.2012 13:13

Re: Revolvery ARMINIUS

Spíš bych řekl,že to je jediná možná volba za 1000Kč(např v BVS několik kusů za tyhle peníze),ale rozhodně za sebe říkám volba velmi špatná-zvláště pokud chce budoucí majitel(zájemce o tento model)občas střílet LOS-jak píše...Opravdu bych měl strach,aby se to po pár výstřelech nezměnilo v malý ruční "granát",zvláště u letitých a jetých kusu z druhé ruky.Na zkušebně zbraní by o tom jistě mohli povídat.Blokování zápalníku nebo jiné problémy např.u SW mod.36,Astra 960,nebo Ruger KGP161 které vlastním a používám neznám a ani neočekávám.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

06.09.2012 10:25

Re: Revolvery ARMINIUS

No jo, no. Tak nějak jsem tyto názory očekával. Holt budu muset něco přišetřit na něco lepšího. Kdyby k tomu nebylo potřeba platit ty správní poplatky za nákupku, průkaz zbraně a následné znehodnocení, tak bych si ho na rozbití za 1000 - 1500 pořídil :twisted: . Ale takto na to kašlu.


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.09.2012 10:27

Re: Revolvery ARMINIUS

k ceně kveru "na rozbití" si ještě připočti cenu znehodnocení
a vyjde Ti, že je lepší něco za 5k, co znehodnocováním nehrozí :wink:

Kolar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 146
Registrován: 05.12.2015 10:03

09.01.2016 23:38

Re: Revolvery ARMINIUS

Co Arminus HW5.22 WMR, máte někdo? Dá se používat alespoň na rekreační střelbu, nebo je také o ničem?

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

10.01.2016 3:10

Re: Revolvery ARMINIUS

Ahoj, známý má dvoupalec Arminius v ráži 38 SP od roku 1993 a naprostá spokojenost. Nestřílí sice denně, ale zatím bez jakýchkoliv problémů. Je to přesná zbraň, akorát ten povrch se ošoupe. Řekl bych takto. Je to taková Dacia Logan - levná a jezdí furt. Někde jsem četl, že zatímco u Dacie si řidiči navzájem přáli mnoho šťastných ujetých kilometrů, u mnohonásobně dražšího Roveru mnoho šťastných ujetých metrů.

Olda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.01.2006 17:30

10.01.2016 11:25

Re: Revolvery ARMINIUS

Četl to v Dikobrazu..

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

10.01.2016 15:51

Re: Revolvery ARMINIUS

Kolar píše:Co Arminus HW5.22 WMR, máte někdo? Dá se používat alespoň na rekreační střelbu, nebo je také o ničem?

Nedávno jsem si ho pořídil v 6" se stranově posuvným hledím velmi levně a naprostá spokojenost. U nás se pořádají dost často srandamače z malorážních pistolí a revolverů a chyběl mi k Margolině.
Koupil jsem ho po dobré zkušenosti se 4" .38 Speciál, který jsem koupil za 1300,- v BVS po bouřlivé debatě , že na vyhrávání v místních soutěžích to bez SW a pod. nejde.Nic levnějšího jsem nesehnal. Několikrát jsem s ním vyhrál :D ( mimochodem -dá se seřídit bezvadný chod spouštění protažením) a prodal jsem ho po 8 letech, kdy jsem pořídil SW model 19 v .357 který jsem potřeboval na speciální disciplínu.Celou dobu(několik tisíc ran) jsem střílel s terčovými přebíjenými a tak netuším jakou životnost by měl s originálkama.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

09.02.2016 22:32

Re: Revolvery ARMINIUS

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo má či měl revolver Luger HS 38, na zkušenosti s jeho používáním. Chtěl bych si ho pořídit ne na sportovní střílení, ale na doma pro strýčka příhodu a občasné vycházky se psem do přírody. Nepočítám, že bych s ním vystřelil víc jak 100 ročně. Vím, že jsou kvalitnější a věřte mně, koupil bych si je rád, ale nechci do toho dávat zbytečně moc peněz. Díky předem.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

11.02.2016 23:22

Re: Revolvery ARMINIUS

Asi před 10 lety jsem byl požádán o nastřelení a posouzení revolveru LUGER v ráži .22LR.
Provedení bylo výrazně horší než Arminius, ale kupodivu to docela na 25m trefovalo.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

23.02.2016 9:14

Re: Revolvery ARMINIUS

Pořád se rozhoduji mezi revolverem Luger a Arminius v ráži 38 SP. Drobet se bojím toho zinkoslitinového rámu, tak mám dotaz, zda nevíte jak je to mají s pevností? Arminius od Weihrauchu se mně zdá takový masivnější. O rozbitých Holcích jsem slyšel a i jeden viděl, ale o Arminech jsem neslyšel, že by se někomu rozlétl rám. Zkoušel jsem i hledat na netu, ale kromě stížností na povrchovku rámu a problém s povolováním šroubů jsem nic nenašel.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

23.02.2016 9:37

Re: Revolvery ARMINIUS

Mě taky odešel , ale mě vyletěla dopředu hlaveň.
Na rámu nic neprasklo.A byl to kus co měl x ran a hlaveň se hýbala. Více měně jsme čekali co to udělá.
Na velké střílení tahle zbraň moc není.Na to , aby doma něco bylo problém není.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

23.02.2016 9:58

Re: Revolvery ARMINIUS

Nechci ho na denní nošení. Jen opravdu pro případ, aby bylo něco doma popř na cvičení loveckého psa zvykání si na výstřely. Nechci do toho dávat zbytečně moc peněz, které radši vrazím do kvalitnější lovecké kulové munice. Přiznám se, že ceny kolem 1000 mě oslovují.

johnywalker
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 20.10.2010 16:29

29.02.2016 20:39

Re: Revolvery ARMINIUS

Ono dost záleží, který model .38 sp koupíš, pokud jeden z posledních od Weihrauchu, tak na tvoje účely stačí.
MINUS - je těěěěěěěěžký, šestiranný Holek je o 100 gr. lehčí, a nevyráběný šestiranný Colt Detective dokonce o 200 gr
MINUS - vzdál. mezi hlavní a válcem na hranici tolerance, ale pořád v normě, aspoň u mne. Nicméně dle odborníka časuje skvěle, ale mám odstříleno pouze max.2 tis nábojů. Je to takové rozkvedlané, což jsem nezjistil že by vadilo, sem tam třeba kontrolovat čepy či dotažení šroubku na vyhození válce.
PLUS - díky veliké hmotnosti, mj. není to pistole=těžiště vepředu, je
zpětný ráz v pohodě (vim o čem mluvím) + docela přesný (je to
přece 38SP)
Jediné závady:
1)Zaseknutý náboj z.Norma v hlavni s takovým divným opláš´tovaným projektilem s límcem.
2)Vystřílel jsem krabičku nábojů v nenamazaném Arminiovi, a ještě navíc LRN, válec se pochopitelně nechtěl pak točit. Stydím se. Od té doby neexistuje, abych šel střílet se "suchým" revolverem a vše OK.

Uživatelský avatar
Rincewind
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 04.10.2006 20:10
Bydliště: Ústí n. L.

15.04.2016 8:45

Re: Revolvery ARMINIUS

Tak jsem si taky pořídil Arminius HW38 ve dvoupalci, bez korekce mířidel, za krutých 1500. V podstatě ze srandy - nikdy jsem revolver neměl, vystřelil jsem si z jiných půjčených revolverů max jednotky ran, tak jsem si ho vzal víceméně na seznámení s revolverem.
Revolver byl při koupení dost špinavej, obouchanej (evidentně to párkrát padlo drsně na zem), ošoupanej, ale funkční. Celej jsem rozebral, vyčistil promazal a šlo se střílet.
Jak jsem k tomu přistupoval skepticky, tak jsem pak odcházel ze střelnice vysloveně příjemně překvapen. Na první dva válce mi to lítalo všude možně, pak jsem se to asi naučil ovládat a ve finále (konec druhé krabičky) jsem se s tím na 50 metrů vešel do 30 cm kruhu.
Zbraň je příjemně vyvážená, materiál masivní, vše celkem bytelně udělané, zpětný ráz pohoda, střílelo se mi s tím dobře. Ani po pár krabičkách nábojů se nic nepovoluje.
Takže zatím vysloveně spokojenost. Na nějaké závody to nebude, na naučení se s revolverem super a ve finále ho budu asi i nosit ... a to jsem prohlašoval že nic jiného než pistole ke mě nesmí :)

Mimochodem hledal jsem k tomu rychlonabíječ, pasuje do toho výborně HKS MK3-A, u Martínka skladem.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

18.12.2016 0:43

Re: Revolvery ARMINIUS


milah
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 09.06.2012 14:10
Bydliště: Kyjov

18.12.2016 19:25

Re: Revolvery ARMINIUS

Na jaře jsem koupil bazarový westerňák. ARMINUS-BY.H.WEIHRAUCH v ráži 44MAG.
Kope jako kůň a ne hříbě. Je bez jakýchkoliv vůlí, v parádním provedení. Kov, mosaz a jako slonovina střenky. Prodaný byl právě pro svou divokost, protože se opravdu špatně drží taková pecka. Už jsme kamarádi, jen dojít na to jak ho držet. Prostředníček se nesmí dát pod lučík, ten ho je schopen pořádně nakopnout při výstřelu.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník