Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

11.12.2016 21:35

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Héfaistos píše:Nešlo o žádné "udělali průser", jen čistě o to, že půjčil zbraň na prohlédnutí osobě bez ZP. (Šáhněme si všichni do svědomí, skutečně se žádné z vašich zbraní nikdy nedotkla ruka někoho, kdo nemá ZP? Manželka, kamarád atp.)

Jde o to, že u sebe měl, v okamžiku spáchání přestupku, náhradní zásobník a i když to se samotnou skutkovou podstatou přestupku nemělo absolutně nic společného, tak ve výsledku z přestupkového řízení to bylo uvedeno jako přitěžující okolnost. Odvolání, po poradě s právníkem, neproběhlo. Vzhledem k tomu, že šlo pouze o jeden přestupek, nepřišel dotyčný ani o ZP. Nicméně z popisu jednání před přestupkovou komisí jsou mi známy některé zajímavé skutečnosti - například členové přestupkové komise, kteří o přestupku rozhodovali, měli naprosto nulové znalosti ohledně zbraňové terminologie či zákona o zbraních a střelivu. To jim ale nebránilo při projednávání několikrát poukazovat na to, "...proč měl dotyčný s sebou plný náhradní zásobník a proč ho měl připevněn v "speciálním pouzdru" na opasku?...". (A tím pádem - dle jejich názoru - připraven k okamžitému použití.)

Z celého chování komise jasně vyznívala předpojatost a to, že prostě měl další zásobník v holstru z něj v očích komise dělalo bezmála hitmena... Povozili se na něm pěkně.

Jen chci upozornit na to, jak se můžou osoby rozhodující o přestupcích (v tomto případě členové přestupkové komise), dívat na další zásobník. A nemám nejmenších pochybností o tom, že pokud by nešlo o přestupek ale např. o KN nebo NO, tak že další zásobník/y rozhodně nebudou brány před soudem jako polehčující okolnost, ale spíše naopak.1. Celý tohle vyprávění a jeho výsledek se mi vůbec nepozdává a nevěřím, že to bylo kvůli tomu co se zde píše.
2. Nikdy nechoď na policii bez svého právníka.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2106
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.12.2016 21:42

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

No... Logicky pochopitelně ano - tedy na P ČR by měla být v obalu - nicméně při agresivním výkladu tohoto paragrafu, pokud budu stát za tím, že vlastně jedu do lesa přes P ČR, tak ani tam ten obal mít nemusím...

Je poměrně úsměvná představa, že mám pozvánku na hon do Plzně a jelikož jsem z východních čech, tak půjdu po Václaváku s kulovnicí přes rameno a přivolaným orgánům budu tvrdit, vlastně přepravuji :twisted:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 13.10.2012 22:02

11.12.2016 22:36

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

onevan74 píše:...Celý tohle vyprávění a jeho výsledek se mi vůbec nepozdává a nevěřím, že to bylo kvůli tomu co se zde píše...

Asi jsi ještě nepřišel pořádně do styku s českou právní mašinérií. Nebo neprošel bojem se zkostnatělými úřady ohledně čehokoliv jiného. Možná bys pak nebyl překvapen, jak nelogicky a povýšeně se dokáží někteří úředníci chovat a rozhodovat.

S bodem 2 pochopitelně souhlas.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník