Uživatelský avatar
johnnys
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10.09.2016 16:31

24.10.2016 17:22

Výcvik ve střelbě - jak na to?

Zdravím, potřeboval bych poradit jak je to ohledně toho, kdybych chtěl někoho ať už se ZP nebo bez cvičit ve střelbě na střelnici. Co je třeba splnit, tak aby to bylo legální s tím, že v podstatě pokud bych za to dostával zaplaceno, tak potřebuji určitě nějaké oprávnění.
Ohledně toho mě napadá zbrojní licence F tj. výuka nebo výcvik ve střelbě.
Podmínka pro její získání je ale cituji :
• je držitelem koncesní listiny v oboru zbraní a střeliva, žádá-li o vydání zbrojní licence skupiny A, B, C, D, E nebo F, nebo v oboru pyrotechnického průzkumu, žádá-li o vydání zbrojní licence skupiny K

No a zde nastává samozdřejmé problém, protože získat koncesní listinu v tomto oboru zdřejmě nebude jen tak.

Je také možné, že na výcvikovou činnost koncese třeba není?

Díky za nějaké nasměrování

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

24.10.2016 17:25

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Pokud to chceš dělat oficiálně potřebuješ příslušnou živnost - výcvik ve střelbě se zbraní - a dále příslušnou zbrojní licenci. K tomu samozřejmě IČO jako podnikající fyzická, případně právnická osoba.
Jiná cesta není...

Uživatelský avatar
johnnys
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10.09.2016 16:31

24.10.2016 17:46

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Takze to je vpodstate bez sance protoze, je treba vzdelani :

K žádosti se přikládá doklad prokazující dosažení odborné způsobilosti. Tou je v tomto případě:

vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru zaměřeném na vojenství, policii nebo tělesnou kulturu, tělovýchovu a sport a 2 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic, nebo
vyšší odborné vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na vojenství, policii nebo tělesnou kulturu, tělovýchovu a sport a 2 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic, nebo
střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru vzdělání zaměřeném na vojenství nebo policii a 2 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic, nebo
průkaz rozhodčího nebo trenéra střeleb a 3 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

24.10.2016 17:49

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Ad praxe: zapocitava se to tedka natvrdo na pracovni den.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

24.10.2016 18:47

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Navíc, a neuraž se prosím, jak moc se cítíš být z hlediska praxe kvalifikovaný na to, abys mohl za úplatu někoho učit střílet ? A co je chceš učit střílet a s jakou úrovní ?
Jak moc jsi si sám sebou jistý, že ty lidi nebudeš třeba učit špatné návyky ? Jak moc jsi ochotný nést odpovědnost, když se ti pod tvým dozorem někdo postřelí ? A na jaké úrovni jsi třeba schopný mu poskytnout první pomoc ?

To jsou otázky, na které si musíš odpovědět sám.
Bohužel, a neber to prosím osobně, mluví ze mně dlouholetá zkušenost se samozvanými rádobyškoliteli bez jakékoliv sebereflexe.

Uživatelský avatar
johnnys
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10.09.2016 16:31

24.10.2016 20:25

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Ne v poradko, popravde jsem tuhle odpoved cekal jako prvni...jo uz jsem nad tim samozdrejme premejslel a je to smes pocitu zatim..


Reklama

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

25.10.2016 22:57

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

ufo píše:Ad praxe: zapocitava se to tedka natvrdo na pracovni den.


Taky uz jsem to slysel, 2 lidi mi to nezavisle potvrdili... Ale nikde jsem nevidel zadnou pravni upravu, ktera by opravnovala k zmene vykladu psaneho dodatku zivnostenskeho zakona.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.10.2016 9:41

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Tak si zajdi na zivnostak. Mas pracovni nasazeni 8 hod/tyden? Tak mas 1 den praxe. Tecka.
Je to pravni uprava, ktera je stara tak rok dva.
A abych nezapomel - praxe - MUSI byt podlozena pracovni smlouvou(plati i dohody atd.), proste to musi byt za uplatu. Jinak se to neuznava.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

26.10.2016 14:44

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Podle mě je praxe nejlepší přes sport. Dával jsem jako potvrzení praxe prohlášení spolku, kde jsem působil jako rozhodčí. Zajímala je celková doba, nikoliv odsloužené závody, ale je možné, že se to změnilo...

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.10.2016 17:03

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Zmenilo...
Pokud rozhodci, tak s oficialni prukazkou rozhodciho

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

27.10.2016 20:31

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Já jsem na živnosťáku nic nepsal kolik hodin denně či týdně. Garanta mám na dva roky a poté době už jsem sám.
V zákoně je stanovena lhůta na základě dosaženého vzdělání a v případě garanta je tato doba stejná.
Jelikož platí u státu : Co není povoleno, je zakázáno , tak by doba měla být prostě dva roky ode dne založení živnosti a šmytec.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.10.2016 21:18

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

Žádal jsem o koncesi před dvěma, třema lety... Tehdy stačil průkaz rozhodčího a potvrzení svazu, že jsem nepřetržitě rozhodčí od roku 1995. Koncesi mi dali a nic dalšího nezkoumali...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

30.10.2016 23:21

Re: Výcvik ve střelbě - jak na to?

ufo píše:Tak si zajdi na zivnostak. Mas pracovni nasazeni 8 hod/tyden? Tak mas 1 den praxe. Tecka.
Je to pravni uprava, ktera je stara tak rok dva.
A abych nezapomel - praxe - MUSI byt podlozena pracovni smlouvou(plati i dohody atd.), proste to musi byt za uplatu. Jinak se to neuznava.


Ano, a ja se ptam, na tu zmenu, o které tvrdis, ze je stara rok az dva (ja bych řekl, ze méně, ale to je jedno).

Ptam se na zneni zákona/narizeni/vyhlasky PRED touto zmenou a zneni zákona PO této zmene - tedy KDE vyctu, co bylo předtím pravne jinak, nez je to dnes.

Nemate to někdo? Minimalne příloha zivnostenskeho zákona, která mluvi o koncesovanych zivnostech, je minimalne 2 roky v tomhle bode stejna.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zřizování a provoz střelnic, manipulace a chování na střelnicích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků