Uživatelský avatar
Belmondo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 16.10.2016 9:53

22.10.2016 18:28

Re: AUG - Z

Čistě teoreticky........ Já vím, že AUG je dělaný na optiku / kolimátor. Ale v případě, že optika selže nebo se rozbije, existují náhradní (nouzová) mířidla? Fungovaly by mířidla od Vosátky, když je rail docela krátký?
Druhý dotaz - kolik ran asi vydrží hlaveň ve verzi A3?
A poslední dotaz - třeba PAR vadí 223 Barnauly díky ocelové nábojnici. Tady je to samé?

Díky

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

22.10.2016 20:03

Re: AUG - Z

na tý starý optice jsou nouzový mířidla

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

22.10.2016 22:14

Re: AUG - Z

1. Bud maly kolimator, nebo mechanika na rail, zamerna je kratsi, ale jako nouzove mireni na kratsi dalky to staci.

Miridla Vosatka jsem na AUGu nezkousel, ale pouzit pujdou, otazka, zda jsou pro danou zbran optimalni z hlediska stavebni vysky a prumeru otvoru dioptru a sirky musky, protoze jsou urceny pro AR 15, tak pro A3 by mohly vyhovet celkem dobre, pro A2 by mohly byt o neco vyse, nez je pozice optimalni...


2. Nad 10 tis., zalezi na munici, s kvalitni 20 tis. ran.

3. To zalezi na kvalite munice s ocelovou nbc, to ukaze az prakticke pouzivani.

sawyer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 25.03.2012 23:49

23.10.2016 3:17

Re: AUG - Z

2. Tvrzení ze kovana tvrdochromovana hlaveň Aug z vydrží 10-20 tisíc je podle me asi tvrzení ze Bmw f90 Vydrží ujet 10 000km nez se uplne rozbije.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

23.10.2016 7:36

Re: AUG - Z

Udavat se maji realisticke hodnoty, a predevsim zivotnost hlavne ma dane limity, zvetseni rozptylu, pokles Vo, opotrebeni.....

Opotrebeni hlavne nad stanovenou mez neznamena, ze je puska po smrti, nebo ze se s ni neda strilet. Mnoho uzivatelu takove zbrane pouziva a ani o tom nevi.... :mrgreen:

Velmi hodne zalezi na pouzivane munici, pokud to bude levny produkt se strelami s ocelovym plastem a slozemi nevalne kvality, tak je 20 000 ran hodnota, ktere nemusi byt zdaleka dosazeno.

Dulezity je rezim strelby a udrzba. Kdo bude zbran hodne prehrivat, a to se da i u semi, a videl jsem to mnohokrat, a necistit, tak amortizaci urychli, kdo se bude chovat zodpovedne, tak zivotnost posune.

Mj. vyrobci zbrani se zpravidla drzi pri zemi a obvykle garantuji 10-15 tis. ran, samozrejme pro armadni typ zkousek.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

04.08.2020 8:38

Re: AUG - Z

Trochu oprasim stare vlakno v souvislosti s akci na AUG u zeleneho sportu. Netusi nekdo zda se da sehnat nekde A2 receiver s picatiny listou? Preci jen ta stara 1,5 optika je spis jen sberatelska zalezitost...


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.08.2020 20:07

Re: AUG - Z

Dnes jsem si prohlédl 5 ks těch dvojek..Pažby ok made in Malaisia. Co je omleté jsou ty puškohledy. Ale jen povrchovka nic co nejde opravit .Skla ok.Má to zajímavou a na zamíření rychlou osnovu .Když vezmu , že je na nich rok 1977.Po rozdělání to moc za sebou nemá drážky krásné.Myslím , že mají nové vytahovače.Levák má smůlu.

MaxiBlecha
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11.08.2020 23:14

12.08.2020 12:59

Re: AUG - Z

Dle mého jsou celé z Malajsijské produkce. Sériové číslo má prefix "M". Ty vyrobené v USA zase v sériovém čísle mají "USA"... případně mě prosím opravte
Jedná se o výrobu z 90tých let. Ta co mám možnost zkoumat má na "housing body", tzn. ta věc kde je nábojová komora a scope :-) , ze spodku vyražen rok "97"

Pár "levých" měli v ZS v nabídce, ale už nemají :-) dělá se odražeč vyhozených nábojnic, který umožňuje použit "pravou" variantu levákem. Vyrábí je Corvus.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

17.08.2020 13:44

Re: AUG - Z

Ahoj, zdravim znalce AUGů. Jednu AUG A1 od ZS jsem si vybral a potřeboval bych radu. K čemu je čudlik na horní hraně natahovací páky ?

A k čemu je na optice to třetí jakoby "točítko" ? Spodní je na stavění vejšky a pravé boční na stranovou korekci. To třetí netušim. Přísvit to asi nemělo, co ? No a na nastřelení se patrně používal nějaký specíální klíč, co ?
Přílohy
1.JPG

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

17.08.2020 14:19

Re: AUG - Z

Cudlik je kdyz to pouzivas jako "doraz"
Treti tocitko je pry k vyjmuti optiky nebo tak ale nevim...
Nastroj na korekci vyrobytelny snadno ....(kdyz hodne primitivne tak drivko a dva hrebiky....)

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

17.08.2020 14:52

Re: AUG - Z

Bitteschön ("Dienstbefehl für das Bundesheer "Das Sturmgewehr 77") ... Kolega dostal zachvat nostalgie :D.

To na natahovacej pake je vraj nieco ako forward assist.
Přílohy
AUG.png

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

17.08.2020 15:02

Re: AUG - Z

Aaa, tak paráda. Díky za info, tak to prubnu a dám vědět. Na pozdějších verzích to vypustili, jak sem tak koukal.

Nj ta třetí krytka mi vzhledem k úhlu mi právě přišla jestli pod ní neni uložení osnovy, tak sem na to rači nechtěl sahat.

Nj, na seřízení si budu muset přípravek udělat, ale opravdu. nic složitého to nebude.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

17.08.2020 16:58

Re: AUG - Z

Jsem rád, že jsou zde na Střelectví znalci :D, než jsem se k odpovědi dostal, odpověděli dobře. :D

1. Tlačítko spojí páku se sestavou závěru pro pohyb vpřed, v praxi to není vůbec potřeba, protože ráz samotného závěru je zcela dostatečný, a další násilné zavírání závěru může napáchat mnohem více škody, než užitku, např. beznadějně zablokovat deformovaný, nebo rozměrově nevyhovující náboj v komoře. Druhé provedení páky, která je stranově sklopná, (mírně jiný tvar páky, užívá se hojně i u civilních samonabíjecích verzí AUG) takové řešení nemá.

2. Zajišťovací šroub, jednoduchá a levná optika, poplatná své době, ale s lepšími střeleckými výsledky, než by člověk čekal, u které se požaduje max. odolnost a stálost rektifikace, která se jednou prostě seřídí (nastřelí), a takto se zbraní často i doslouží, takže ještě pojištění sestavy.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.08.2020 10:52

Re: AUG - Z

Tak vyzkoušeno, čudlik po stisknutí zachytí vybrání na konci levé vodící tyče a pak lze takto závěr dovřít. Perfektní, nemám rád nepohyblivé páky závěrů, u kterých pak nelze závěr dorazit (například při preschecku) a závadu si v tento moment doraženim zaručeně nevyrobíš, ale přesto tim že to pouštíš na krátké dráze, tak k dovření dojít nemusí.

Jinak pár rad k nákupu. Pokud se rozhodnete si koupit AUG kat.2, tak si pořádně překontrolujte funkci spoušťáku a pojistky. Ja tedy koupil kat.1 a tam byl stav všech o znatelný rozdíl opravdu lepší, ale prohledl jsem i pár kat.2 a krom znatelně většího opotřebení (nemyslím jen povrchové ošoupání) jsem si všiml jiného problému a to že mnohdy spoušťák i po odjištění na poprvé nespouštěl, až po několikerém přesunutí pojistky z jedné strany na druhou, to teprve cvakalo. Ale může to odstranit řádné vyčištění, takhle mi zbraně patrně po delším uskladnění přišly hodně "suché" a zaprášené.

Dále laufy jsou na pohled zrcadlo a chápu, že ne každý si proměří vývrt, ale koukněte se hlavně na hrany drážek v přechoďáku, ty již některé byly poměrně načaté erozí na hranách v delce cca 1cm od komory.

No a naposled koukněte na světlost optiky, hodně z nich jsou dost zamlžené. I když to se již dá pořešit a optiku si nechat vyčistit. (pokud někdo víte o servisu optik, který by tuto jednoduchou zvladl, tak se patrně hodně lidem bude hodit kontakt, tak neváhejte a pište do tohoto vlákna)

No a většina co jsem měl v ruce tak měla záměrnou osnovu s kroužkem uprostřed, na chlapa asi dobrý, ale na terč bude lepší čistý kříž a těch tam také par bylo ;-)

Jo a taky důrazně doporučuji si pořádně vyčistit spoušť, táhla spouště a spoušťák - Chod spouště se znatelně zlepší. Jako terčovou spoušť z toho neuděláte, ale po důkladném vyčištění z toho dostanete chod asi jako na stnadardním Glocku - poměrně krátká tužší bodovka.

Tak šťastnou ruku při výběru

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

18.08.2020 15:16

Re: AUG - Z

Kolik z těch jedničkových AUGů tam vypadalo jak ten tvůj a kolik bylo obouchaných? :D

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.08.2020 15:35

Re: AUG - Z

A tak on ten muj je taky lehce odrbanej, jen to z té fotky neni tak vidět. Ale pravda je že ve srovnání s kat.2 je to funglovka :-) No, když bych to ale srovnal na tvrdo, tak takhle "čistejch" jsem já viděl tak 5. Ostatní ale taky byly OK, jen měly třeba víc škrábanců. Ale vesměs ty kat.1 byly slušné všechny. Mezi kat.2 by se asi taky dalo vybrat, jen to chce být víc obezřetný a neřešit, že jsou takové víc "oválčené" - ale zase jsou levnější ;-)

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

18.08.2020 15:37

Re: AUG - Z

Dík, jen mě zajímalo, jestli si v pátek ještě vyberu. Jinak jestli je to eloxovaný hliník, tak jdou rýpance hezky zamaskovat aluma-blackem na vatové tyčince, M16A1 byla lehce odrbaná od nošení a teď vypadá jak fungl. :-)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.08.2020 15:42

Re: AUG - Z

No bohužel, je to černý lak, ne elox. Ja šel teda hlavně po stavu vnitřností (laufu, uzamčení atd..), že se povedla hezká i z venku beru jako bonus. Přecejen to mám spíš do sbírky. Ale z čeho nechci slevit, tak je to aby to hezky trefovalo.

Budeš vybírat z kat.1 nebo kat.2 ?

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

18.08.2020 15:56

Re: AUG - Z

Jedničky. Naštěstí jsem je stihl za 21.

winchesterboy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 31.10.2007 11:19
Bydliště: Brno

19.08.2020 7:26

Re: AUG - Z

Zdravím, nedávno jsem si pořídil AUG (kat. II). Po návštěvě střelnice bohužel musím konstatovat, že jsem dost zklamaný. Připouštím, že rozptyl mě celkem příjemně překvapil, spolehlivost už tolik ne. Přikládám foto(*) dvou nejčastějších závad a prosím ostatní, jestli by mohli napsat, zda se jim to děje taky. Nejčastější závadou je nevyhozená vystřelená nábojnice, kterou závěr přiskřípne proti rámu. Následuje vzpříčení podávaného náboje. Jinak pokud vytáhnu náboj z komory, je střela dost poškrábaná (tady nevím, jestli to je vlastnost zbraně nebo projev závady).

Další závadou je, že mi zásobník napáskovaný 30 náboji vystavuje záchyt závěru a zbraň proto nejde natáhnout. Po vyjmutí vrchního náboje je i tak problém, aby závěr podal další náboj do komory – někdy se povede, někdy ne (většinou ne).

Ze zbraně jsem vystřelil asi 125 ran a na okénku počítadla nábojů se objevují praskliny.

A aby toho nebylo málo, zaznamenal jsem jeden selhač, kdy na zápalce je slabý otisk úderníku. Nutno dodat, že selhač nastal po nepříliš povedeném nabití druhého nejvrchnějšího náboje.

Osobně vidím na 80 – 90% problém v dodaném zásobníku, který očividně nefunguje tak, jak má. Ve zbytku je u mě dalším podezřelým slabá vratná pružina.

Vše stříleno střelivem Fiochi, 55gr, FMJ

Odkaz na ostatní fotky: https://winchesterboy.rajce.idnes.cz/AUG/
Jméno: AUG
Kód: strelectvi

Prosím o názory.

* Foto nejde vložit, zkusím později. Zatím v odkaze
EDIT: vloženy některé ořezané/zmenšené fotky
IMG_20200814_153430b.jpg
IMG_20200814_152229b.jpg
IMG_20200814_152132b.jpg
IMG_20200814_152126b.jpg
IMG_20200814_152118b.jpg
Naposledy upravil winchesterboy dne 19.08.2020 8:05, celkově upraveno 1

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků