bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

10.10.2016 14:10

Revolver na "déčko" ?

Zdravím,

přemýšlím o rozšíření "sbírky" o déčkový revolver. Přebíjení by nebyl problém a teď jaký zvolit? Koukal jsem na Švýcarský 7,5mm 1882, dále na Reichsrevolver 1883 a další. Stále se nemohu rozhodnout, který vzít.

Není problém ho dovést ze zahraničí, koukám na egun.de. Nějaký nápad na jaký další web koukat?

Mé nároky na revolver, nízká (nižší cena), možnost zakoupit komponenty na přebíjení.


Díky

J.

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

10.10.2016 18:05

Re: Revolver na "déčko" ?

doporučil bych Sa revolver od S&W tzv baby russian ,jinde model 1,1/5 nebo též single action first nebo second model revolver ,ráže 38sw,delka hlavně 4" , cena střeliva příjemná dokonce nevyplatí se přebíjet ,u second modelu pozor na výrobní číslo přes rok 1890 je to dohledatelné,bývají pravidelně sčíslované válec+rám , bez větších závažných vůlí ,aretují na své stáří přesně , místy setřelý nikl=patina , drážky převážně viditelné , ano střílelo se z nich ,ale v rozumné ceně dobrá volba - pozor je to jen singl action ,zato jistota data výroby,původu ,materialu ...
stejný typ revolveru s odlišností ráže .32short a jiného tvaru rukojetě=pažbičky tzv ptačí zobák ? je právě onen model 1-1/2single action revolver-
pro svou SA jsou v pohodě ,jen pozor na odskok kohoutu a nezavřít si nabitý revolver razantně se spuštěným kohoutem ,jde to :D
u říšských revolverů jsem byl při poptávce varován ,že málokterý ve slušném funkčním stavu je skutečně do r.1890 tedy D ,tam doporučím literaturu Jana Balcara,swiss ordonanz 7,5 je totéž

bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

10.10.2016 18:46

Re: Revolver na "déčko" ?

SUPER..!! Děkuji za tip na literaturu, sáhnu po knížce http://www.honzabalcar.cz/revolvery-a-p ... lky:-dil-1. .


U Swiss revolverů jsem se už setkal s tím, že mi prodejce řekl, že mi ho prodá, že je rok ok, ale při vyřizování papírů na export mu bylo řečeno, že je to rok 1890 +.

Zajímalo by mě, jak v DE mají řešeny roky výroby, když ho neví ani prodejce a pak to zjistí u vyřizování dokumentů. Na Baby Russian jsem se díval, že jsou ceny cca kolem 15 tis. ? Pokud je vzhledově horší, tak mi to nevadí, jde mi o mechanickou stránku.

Co jsem se koukal na prodejce Swiss 1882, tak mají čísla 1890+ a mají je na déčko, tzn. průser. :roll:

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

10.10.2016 19:30

Re: Revolver na "déčko" ?

přesně jak píšete, 1890 a D je náš český fenomen ,takže ho 1890 v něm. nikdo nebere vážně a v německu jsou tyto zbraně pod stejným režimem - waffen zákonem ,velmi obtížně se tak obhajuje ,když někomu /před půl rokem zde na foru/doporučím Gewehr 88 z pozdější výroby než 90"... víte co si pak o mě myslí ,já chápu jeho, ale on to nechápe ,na ZP ...bez ZP
Ano dát v současné situaci za S&W baby russian okolo 15tis je výhra ve sportce řekněme do 18.tis v poho ,min týden šel na aukru 40.300,-sleduji nabídky + ceny denně,chodí mi to automaticky a zhruba od 2005, s některými prodejci se dá domluvit okamžitě po zveřejnění a akceptují nabídku ,než aby čekali ,ale doba je zlá ,všichni chtějí a ve státech je levněji ...
dám příklad měl jsem baby russiana sčíslovaného , velmi staré výroby tzn nízké výrobní číslo 7xx jen třímístné ...s orig koženým nepoškozeným důstojnickým pouzdram značeným , jedna střenka ,je to tzv tvrzená pryž /guma/ odštíplá , povrch nikl olezlý ,drážky viditelné,technicky ok ,koupil jsem ho na aukro , po letech prodal u ofic prodejce zbraní a zaplatil na objednávku dodaný spec.model sig p229 SAS gen2 + zbylo na 1000ks 9mmLuger sel bel

Reichs revolvery dělalo několik státních zbrojovek a pár soukromých , chce to vážně zalízt do knížky a načíst ,pár poznámek si udělat a tak - nemýlím-li se vyráběli se turch i za první světový války

"colt lightning" je relativně dostupný v 38colt i jiných rážích ale výrazně dražší ,za to sada

problém vidím ještě v jedné věci ,jak koupit "dečko" ,když v zahraničí to dečko není, čili tam potřebujete administraci ,ale to neumím ...

jinak na aukru je toho času v nabídce sběratelský katalog historických amerických zbraní včetně počtu vyrobených kusů,variant ,výrobních provedení, ,cen , atd komplet přehled - Flaydermans - už nikdy nebude ,autor zemřel ,stojí to hodně 1900,- ale je tam všechno ,co se us produkce historických zbraní týká - a prodává to spolehlivý prodejce ,

bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

10.10.2016 19:36

Re: Revolver na "déčko" ?

Osobně se mi povedlo koupit G88 z Rakouska na "D". Cesta to byla v celku jednoduchá, ale z Německa to prostě nejde. Nevím jestli nechtějí pochopit, neznají a nebo prostě nechtějí, nevím... Mám přímo oficiální papír v němčině, kde jsou informace na déčka, ale ne..! Nestačí jim to. :roll:

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

10.10.2016 20:15

Re: Revolver na "déčko" ?

Jojo, takové snahy (koupit historický revolver) je třeba podpořit, kupujícího to donutí se historicky a technicky vzdělávat, a to je fajn :wink:

V Německu a Rakousku mají jiné zákony, např. Gew88 je v Rakousku tuším na občanku a ohlášení a v Německu normálně na zbroják, tam jsou na zbroják všechny nábojové. Pokud chceš něco řešit v Německu, musíš buď kupujícímu dodat dokumenty, na které mu jeho odd. policie vydá exportní povolení, a nebo si najít německého obchodníka, který to umí. Rakušák ti pošle flintu a odregistruje si to asi pak sám.

Reichsrevolvery jsou sice škaredé a technicky nezdařilé, ale když se to někomu líbí ... "dlouhé modely M79" byly vyráběny všechny do 1890, krátké důstojnické M83 i po roce 1890. Chce to si to nastudovat, knihy od Balcara pro sběratele doporučuji, jsou výborné, z té velké edice je mám všechny.

Flayderman katalog byl v US za cca 40 USD, takže je to zde za 1900,- Kč dost přepálené, a vyšlo 9 nebo 10 vydání. měl by asi jít sehnat přímo z US. Je to kniha, to se ještě (zatím) může dovézt. Ale pozor, na tam uvedené ceny, tato kniha mapuje US trh, tak jsou tam US ceny. Zdejší trh je zcela jiný. Ale zase tento katalog poskytuje opravdu velmi široký a podrobný přehled historických zbraní US výroby.

Pokud z koupeného revolveru chceš i střílet, doporučoval bych před koupí si promyslet i přebíjení nábojů konkrétní ráže, některé jsou snadné, některé méně, liší se ceny i dostupnost výchozích nábojnic, potřebné velikosti a tvary střel (většinou vše olovo). Aby se ti nestalo, že ušetříš pár tisíc na zbrani, ale na matricích a komponentech pak zase vydáš násobně více.

Revolverů je více, pokud jsme v Evropě, tak takřka každá země tehdy (1870-1890) měla svoje revolvery. FRA M1873, ITA M1889, SWISS M1882, SWED M1887, DEU M1879 a M1883, PORT M1886, rakouské Gasser, ruští kozáci S&W, taky anglie, belgie - spousta civilních, liší se jen dostupností a cenou.

Pokud to s revolvery myslíš vážně, nejprve začni literaturou: na US si sežeň toho Flaydermana, na evropské služební revolvery knihu (2.díly) Rolf H. Muller: Geschichte und Technik Europaischen Militarrevolver. Není snadné to sehnat, ale v době internetu se to dá vystopovat v některé evropské knihovně a zápůjční meziknihovní službou třeba dostat na půjčení sem.


Reklama

bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

11.10.2016 9:36

Re: Revolver na "déčko" ?

Každý nějak začíná, líbí se mi (jako každému), že je to na "déčko". Fascinuje mě rok, funkčnost a zpracování. Rád bych si pořídil jeden na občasné střílení, ale víte jak? S jídlem roste chuť :D.

Jen by mě zajímalo, jak je tedy možné dostat revolver na "D" z DE? U nás mi pčr dovozní nákupko na D nedá a jejich originální formulář s definicí v DE nestačí?! Jaká je tedy cesta?

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

12.10.2016 8:51

Re: Revolver na "déčko" ?

Jak dovézt "Déčkový" revolver z .DE neumím ,ale předpokládám ,nejsem si jist ,že licencovaný obchodník ,který v německu pravidelně nakupuje- by to umět mohl , znám jednoho takového osobně , ve své prodejně ,mimo jiné,prodává a nabízí dečkové revolvery a dokonce je přednostně prodává radši majitelům ZP ,kde má jakous takous jistotu bezprůserovosti ...
Do jaké míry je možné si u něj dovoz "D" revolveru objednat netuším ,zkuste to ...lecos zajímavého mívá na prodejně skladem i na svých stránkách ,
mám od něj vícero 5ks ale "béčkových "zbraní dovoz si dělá sám ,tedy původem z německa ,uloženek ve stavu nový pp,ppk,tph ,fn baby,SW60, a skutečně ppk sem musel rozstřílet ,bylo až hnusně nově netknutý utažený,potřebovalo rozhýbat , pozor a jet k němu do prodejny, vždy znamenalo vzít víc NP a víc peněz ,než s čím člověk dopředu počítal , položí totiž před vás to ,pro co jste si přijel :D ,případně dá vybrat z vícero kusů A a jen tak mimochodem vedle šoupne "špek" :D ,nosil jsem tehdy spolehlivý ale dost jetý SW36/2", při "citronování " kuchané ryby mi ustříklo docela daleko na brynýr revolveru a bylo :cry: , opravil jsem brynýr, ale byl to starší jetej kousek ... a když před Vás položí SWmodel 60/2" netknutý kus v nerezu + orig papírová krabice ,návod, orig čištění ,nevydržel sem :D ,jindy zase nákup pp, a se slovy ppk už máte ,pp si tady teď vyberte ze 4 novejch ve škatuli s nástř listy,návodem atd ,a jen tak na okraj stolu další špek :D TPH ,no samo tam nezůstalo =řada musí být tak ňák komplet pp,ppk,tph ...
Jinak někteří píší ,že je drahý, mám -li si vybrat např w ppk za +- 5.000,- ve stavu omlácený ostřílený šrot- viz to co v Praze bylo v různých nabídkách - a proti tomu za necelých 8.000,- zbraň v originál krabici s návodem ,nástřelným listem , kartáčkem ve stavu nový- bankovní uloženka ,pak beru radši dražší variantu a jako zákazník jsem s tímto "hračkářstvím" leta a velmi spokojen ,jen to mám daleko...
tak hodně štěstí a pozdravujte p.Macháčka do Budějc :mrgreen:
http://www.zbrane-machacek.cz/index.php ... ts_id=1199

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník