Habakuk
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2009 16:51
Bydliště: Týniště nad Orlicí

28.04.2012 8:15

Re: RUGER LC9

Knecht-Stavil jsem se u Dufka v Hradci pár LC9 už prodal,každému doporučuje aby nekupoval nábojnice s tvrdou zápalkou.Ptal jsem se na Geca a ty jsou co se týče tvrdosti zápalky v pohodě.Ještě trochu našetřím a do LC9 pudu.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

29.04.2012 23:56

Re: RUGER LC9

Tak hodně štěstí na kus. Pokud budeš mít na výběr, mrkni se jak vypadá zezadu závěr - tam kde je vybraný materiál na pohyb kladívka je to často dost hnusně zpracované, hrany nakřivo apod. Funkci to nevadí, ale kdo se na to má při střelbě pořád dívat. Jinak je to kosmetická úprava kterou zvládne každý doma.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

15.06.2012 9:20

Re: RUGER LC9

Od posledně vystříleno zase asi 120ks Geco a selhače už žádné, ani mosazné špony už se kolem zápalníku nehromadí.

oncek1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2012 12:51
Bydliště: Ostrava

15.07.2012 15:53

Re: RUGER LC9

LC9 mám asi dva týdny, zatím jsem z ní nadšený. Návštěva střelnice 2 krát vždy po 200 nábojích a ani jedno selhání. Střílel jsem ZVS a SNAIL. Na nošení je perfektní, vzhledově elegantní, dobře se drží. Jen spoušť je pro mě trošku zklamáním. Jde ztuha po celé dráze chodu spouště a, že je ta dráha opravdu dlouhá :lol: . U mě se to projevuje strháváním, ale na tom ještě zapracuju :evil:

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

15.07.2012 17:11

Re: RUGER LC9

oncek1 píše:Jde ztuha po celé dráze chodu spouště a, že je ta dráha opravdu dlouhá :lol: .


Toto je praveze velmi ziadana vlastnost pri obrannych pistoliach pre civilov ktorou LC9 urcite je, ak budes trenovat obrannu strelbu tak to pochopis. Pre bezneho civila je najtazsia cast obrannej situacie vcasne a zaroven bezbecne dostat zbran do pohotovostneho stavu - t.j. nabita a namierena na hrozbu.

oncek1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2012 12:51
Bydliště: Ostrava

15.07.2012 19:50

Re: RUGER LC9

necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

No něco pravdy na tom bude.... nezbývá než trénovat a zvykat si, ale znám lidi, kteří si nezvykli a zbraň právě kvůli tomu prodali.


Reklama

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

15.07.2012 22:56

Re: RUGER LC9

Mně jde spoušť docela dobře, byla teda vybíraná z celé várky jako nejpříjemnější a mám taky celkem sílu v prstech, nicméně s tuhostí jejího chodu asi problém nemám. Dokonce se mi zdá, že si to časem pěkně sedá a zalešťuje se to. Čekám ještě až budou zase skladem kity na zkrácení chodu, to bude ještě lepší.
Hodil jsem si na svou taky návlek Hogue Handall Jr. - dole jsem ho o pár milimetrů seřízl a sedí perfektně - zbraň se s ním mnohem jistěji a příjemněji drží.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

27.09.2012 11:18

Re: RUGER LC9

Tak po více než roce vlastnění LC9 bych to zhodnotil takto:

spolehlivost - jediné s čím měla vážnější problémy bylo občasné selhání, lightstrike. Způsobovaly to špony ostrouhané z vyboulenějších zápalek, které se při delší střelbě hromadily v ústí otvoru zápalníku a brzdily jeho náraz do zápalky - ale v mém případě vždy jenom u střeliva S&B. U Magtechu ani Geca jsem se s tím nesetkal, ty střílela naprosto spolehlivě.

ergonomie - pro mě dobrá, asi nejmenší pistolka, ze které jsem byl schopen střílet s pocitem že ji ještě pevně udržím. Pro jistější úchop (a protože mám rád vybrání pro prsty) jsem na ni dal návlek Hogue Handall. Držení se ještě zlepšilo.

nošení - 1A, vejde se i do většiny běžných kapes

střelba - v pohodě, zpětný ráz vzhledem k malé hmotnosti výraznější, ale zcela zvladatelný (půjčoval jsem na vyzkoušení i několika ženám a nestěžovaly si)

přesnost - při delší střelbě kdy jsem si zvykl na DAO spoušť byla slušná, samozřejmě z hlediska začátečníka a účelu/konstrukce zbraně (obrana na krátko)

tuning - v základu se s tím mnoho dělat nedá, jenom vyhodit kalifornskou zásobníkovou pojistku - v domácích podmínkách práce na 20min. Na trhu se ale začínají objevovat i nové aftermarket díly, třeba Gallowayprecision. Bohužel už přes půl roku čekám až udělají druhou várku kitu na zkrácení chodu spouště. Mají i stavitelnou spoušť, šmirglové polepy, kovovou vodicí tyčku místo plastové apod.

Celkově: není to špatné, pokud vám nevadí DAO. Výborná věcička na nošení. Ovládání čistě pravácké, z čehož mi vadí jenom manuální pojistka - ne že bych ji u tak dlouhé DAO spouště používal, ale stalo se mi že při nošení pod oblečením se pojistka o něco chytla a zajistila se. Což by při tasení levačkou a použití k obraně nebylo moc příjemné. Zajímavým prvkem je integrovaný zámek - ocení asi majitelé dětí a všetečných osob v domácnosti. Funguje dobře.
Chce to nestřílet s ní SB a pokud ano tak počítat s občasnou závadou. Jiné u nás běžně dostupné střelivo bere.

Přes výše uvedené klady bych se asi nebránil výměně za subkompaktní Glock, tam mi mnohem víc vyhovuje spoušť a tu trochu hmoty na tloušťce zbraně navíc bych holt skousl. Nosím poslední dobou fullsize G22 a nějak nemám problém.
Uvažuju že ji časem oficiálně nabídnu v Burze k výměně, zatím je to jen tak nadhozeno....ale kdyby někdo chtěl, ať se klidně ozve a proberem to...G26, 27 a 30.

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

23.08.2013 22:25

Re: RUGER LC9

zbraň zatím nemám, ale byl jsem dnes na Leiku, půjčil si jí a myslím, že mám vybráno. I trefování na 25 metrů mě překvapilo...nastřílel jsem s ní pomalu líp než s Glockem :)
Přílohy
20130823_170629_resized-Resizer-600Q80.jpg

Uživatelský avatar
Derek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 16.01.2010 4:10
Bydliště: Teplice

24.05.2014 21:33

Re: RUGER LC9

Zdravím,
tak jak to vypadá s těmi selhávači? Vyskytuje se to stále i u novějších výrob, nebo na tom už v Rugeru zapracovali?
Na LOS asi nebude moc vhodná vzhledem ke kapacitě zásobníku co?

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

06.06.2014 19:13

Re: RUGER LC9

taky bych se přidal Glock s 9mm váhá tak koukám na léto po něčem rzumně malém a rozumně levném takže zatím LC9 jen by mě zajímala zkušenost po nástřelu k 1 000

vitor
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 225
Registrován: 27.12.2004 1:08
Bydliště: Olomouc,

05.02.2015 22:05

Re: RUGER LC9

Vyzkoušel již někdo LC9s.

Milan Nes
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 16.11.2013 20:49

23.02.2015 13:34

Re: RUGER LC9

podařilo se někomu z Vás sehnat LC9 pro ? nikde ho nemohu sehnat

a máte zkušenosti jestli se povedla již odstranit "závada" se střelivem SB ? Nebo chodí Vám někomu SB v LC9 ?

aktuálně sem nalomen LC9 / Glock 26 / čekání na nový jednořadý glock v 9 para

Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

07.06.2015 14:27

Re: RUGER LC9

Byl by nějaký ochotný majitel LC9 vyzkoušet následující situaci:
(zbraň v továrním nastavení, bez vykuchané zás. pojistky a jiných úprav)
Vložený prázdný zásobník, stažení závěru vzad, vypuštění závěru vpřed záchytem. (kohout natažen)
Zajištění manuální pojistkou, vložení klíče vnitřního zámku, otáčka o 1/4 hod. ruč. po směru, vyjmutí klíčku.
Dle manuálu by neměla jít manuální pojistka v tomto stavu přepnout do stavu odjištěno.
Mě to jde bez problému, ale zámek vyřadí spoušť v obou polohách man. pojistky (spoušť jde promáčknout).

Zajímalo by mě, jestli jsem složil spoušťák nějak špatně, nebo to je globální u všech a mají chybu v manuálu. Zkrátka jestli Vám jde přepínat man. pojistka, když je to zamčeno tím jejich úžasným nesmyslným zámkem.

Jinak tip na pouzdro, ve kterém zbraň bezvadně drží je Dasta 211-1 opaskové vnitřní. Fajnovky si ho dole sešijí, protože tam je díra na ústí, což v případě LC9 je k ničemu, aby nevzlínal prach a pot do hlavně. Dá se našít i zajištovací pásek na such. zipu jako mají na pouzdro pro ČZ45.

franco
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 21.05.2008 16:22
Bydliště: sever jihu Čech

08.12.2015 15:59

Re: RUGER LC9

Pokusím se toto téma oživit. Mám vážný zájem o LC9s Pro, zajímalo by mě proto, jestli tuhle "novinku" někdo má, a pokud ano, jak je s ní spokojen. Zvláště jestli se popisované problémy s SaB týkají i tohoto modelu, jak odolná je povrchovka, v čem nosíte...

smates
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 167
Registrován: 18.03.2007 13:43
Bydliště: Ústí nad Labem

08.03.2016 22:09

Re: RUGER LC9

Jaky je rozdil mezi LC9,LC9s a LC9s pro?Nepodarilo se mi to dohledat.Diky

franco
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 21.05.2008 16:22
Bydliště: sever jihu Čech

09.03.2016 12:08

Re: RUGER LC9

Rozdíl je v datu narození, s tím jsou spojená vylepšení. Tak např. spoušťový mechanismus. LC9 má tužší DAO (tuším okolo 2,8 kg). LC9s má (teď to snad napíšu dobře) předepnutý úderník, takže mimo jiné "hammerless". Důležité je snížení odporu spouště skoro na 2 kg. Pro někoho vylepšení, někdo z důvodu bezpečnosti raději sáhne po starším modelu. LC9s Pro je nejnovější, spoušť jako LC9s, ale nově chybí debilní zásobníková pojistka a polodebilní manuální pojistka. To je asi z toho podstatného vše.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

09.10.2016 9:57

Re: RUGER LC9

Kolik jste ze svých Rugerů LC9 už vystříleli ran? Jde mi o to, kolik to vydrží? O spolehlivosti a drobných závadách se tady už psalo. Má někdo srovnání odolnosti a počtu výstřelů například Ruger LC9, Glock 43 a Keltec?

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků