Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

16.05.2016 13:15

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Dnes 16. 5. podana zadost o ZP na Praha-vychod. Slecna byla mila a prijemna, ale rovnou mi napsala, ze ZP bude hotov az 20. 6., tj. za 35 dni! Jestli bude takhle dlouho trvat i nakupka, tak se muzu s nejakym treninkem o dovolene rozloucit :cry: Chapu, ze toho asi ted maji hodne, ale zamrzi to...

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

16.05.2016 13:30

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

A proč jste ,když "slečna"na zbraních byla milá :mrgreen: zároveň nepodala nákupku , má to jen potřebu mít kolek ,číslo zbrojáku si umí doklepnout sami , nebo se tam ještě stavte -a dohodněte ať máte zároveň vydán ZP i NP dělají to / s vyjímkami / běžně , a ušetří jim i Vám to čas ...

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

16.05.2016 15:43

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Tak to šlo dřív, dnes to díky té jejich slavné nové evidenci není možné.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

16.05.2016 16:17

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Pokud je stále v zákoně ta věta, že o to lze zažádat najednou, tak je to možné i s tou jejich novou, slavnou evidencí...

Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

16.05.2016 16:36

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

garf píše:A proč jste ,když "slečna"na zbraních byla milá :mrgreen: zároveň nepodala nákupku , má to jen potřebu mít kolek ,číslo zbrojáku si umí doklepnout sami , nebo se tam ještě stavte -a dohodněte ať máte zároveň vydán ZP i NP dělají to / s vyjímkami / běžně , a ušetří jim i Vám to čas ...


Protoze mi to nevzali, i kdyz slecna byla mila, podstrcit jsem jim to tam zkousela :-)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

16.05.2016 17:17

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Kdo si pořádně nepřečetl zákon, ten musí čekat...
(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje

a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,

b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,

c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,

d) zajišťování ostrahy majetku a osob,

e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo

f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).

(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.


Reklama

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

16.05.2016 17:45

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

...
Asi to chce počkat ,až u okýnka bude vobyč chlap u:o , na milou slečnu funguje akorát kaktus ...
co odd ,to originál ,,asi to tam tak holt je ...jinde to funguje "lidsky"
v každém případě NP trvá nejdéle v Praze na Sdružení 14dní a i tam bývá po 10ti dnech/ bez záruky/ k dispozici=vyzvednutí ,když to člověk zkusí ....,totéž s registrací a vydáním PZ -ten bývá pravidelně antidatován k datu podání + den ... inu, přece si to bezodkladné vydání platíme :mrgreen: ,takže sumasumárum jít si za měsíc poprvé vystřelit z nové nakoupené zbraně je "naposto, ale napjosto nomální" a pravda měsíc a pár dní na vydání ZP je myslím ještě skutečně v poho ,tam mají úkonů a na tom spolupracujících úřadů dost...
jinak NP má platnost rok , a doporučuju si jich několik nechat vystavit - samo dle možných preferencí -1xna revolver ,1x pistole samonabíjecí , puška samonabíjecí ,atd dle chuti - ta ztráta v případném nevyčerpání - se ztratí v případě rychlého a hlavně výhodného nákupu např takového zlevnění obranných brokovnic uzkon u ZS , že i kdo to nepotřebuje to koupí :mrgreen:

Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

16.05.2016 17:53

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Hungry píše:(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.


Ja vim, ze to v zakone je, ale proc zbytecne prudit urednika v pondeli rano... Doufam, ze az si 20. 6. prijdu pro ten ZP, nakupku mi daji obratem (lze vydat současně...), cimz by byla litera zakona naplnena.

Jinak tech nakupek mam samozrejme uz pripravenych vic, kdo ma porad na ty urady behat :-)

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

16.05.2016 17:59

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

No já nevim,ale chtít po PČR aby dodržovala zákony ČR snad až tak velké "pruzení" není?! :lol:

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

16.05.2016 19:33

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

odd pčr pro zbraně a bezpečnostní material žádost přijmout musí , a ve správním vyřídit - v případě odmítnutí musí sdělit důvod odmítnutí

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.05.2016 19:38

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Garfe, upozorňuji tě, že ještě jednou napíšeš příspěvek ve kterém se do někoho zbytečně navážíš, tvá přítomnost zde bude razantně ukončena ! OT promazáno.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

23.08.2016 23:22

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Co vlastně PČR trvá tak dlouho na vystavení NP? A teď neřeším, že někde to někdo udělá za 5 minut a někde za dva týdny. Mě se jedná jenom o pochopení toho samotného úkonu. Jestliže mám platný ZP, ba dokonce i PZ, tak co obnáší pro policajty vystavit mi další NP? Musí si něco ověřovat? Někam telefonovat? Nebo opravdu jenom vytisknout jeden papír z počítače?
(Mimochodem v Praze to trvá dva týdny! A to se nejedná o první NP)

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 507
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

24.08.2016 8:56

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Ve Zline pokud jsi tam sam to trvá asi 5 minut a paní nikde nevolá, jen neco datluje v PC. V UH to vždy trvalo tyden až dva.

matrix26
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 17.04.2005 20:37
Bydliště: UH

24.08.2016 9:04

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

V UH Ti to udělají na počkání do pul hodky, pokud je tam mín lidí a počkáš si, ale jinak standartně do druhého dne vždy.

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 507
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

24.08.2016 9:16

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Že by se něco změnilo za ty dva roky co už tam nejsem? Předtím vždy čekačka minimalně do dalšího dne.

matrix26
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 17.04.2005 20:37
Bydliště: UH

24.08.2016 9:45

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

asi ano. To je aktuální stav od ledna do srpna co jsme tam byl cca 8krát, nebo že bych měl snad protekci :D.

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

29.08.2016 10:51

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Takže se zdá, že pro ten samotný úřední úkon - vystavení NP - pouze musejí vyplnit příslušnou databázi v PC a vytisknout papír, který se orazítkuje a podepíše. A je pouze na benevolenci jednotlivých úředníků., zda to budou dělat:
1) hned při podání žádosti
2) mimo úřední hodiny pro veřejnost a žadatele pozvou ke druhé návštěvě cca za 1-2 týdny k vyzvednutí NP
3) udělají to před uživatelem, ale až při druhé návštěvě

Moje zkušenost je 3). Požádal jsem o NP, byl jsem odkázán na druhou návštěvu někdy za 2 týdny. A při druhé návštěvě si vzali tu moji žádost a přede mnou vyplňovali onu databázi v PC. Kdybych měl čas, tak si snad budu i stěžovat. Ale kašlu na to. Zas tak často si pro NP nechodím - většinou 1x za rok :-)

čimango
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 30.03.2009 16:42
Bydliště: Praha

05.09.2016 13:00

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Prosím zde přítomné zkušené borce o radu s následujícím problémem: vlastním hlavňový svazek kulobroku ZH 304 a nyní jsem dokoupil baskuli ZH řady 300. Hlavňový svazek má vlastní PZ, baskule byla součástí brokovnice s PZ na celou zbraň, přičemž baskule byla původním majitelem odhlášena a v CRZ je nyní zanesena samostatně. Jak postupovat při přihlášení na PČR pokud chci na výslednou zbraň jeden PZ? Vznesl jsem telefonicky dotaz na pražský inspektorát zbraní, kde mi bylo nejistě sděleno že: " ... to ale asi nepůjde, když jsou hlavně a baskule v CRZ zvlášť...". Nemáte někdo s podobným problémem zkušenosti?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

05.09.2016 13:55

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Myslím, že v CRZ existuje možnost sloučení, ale budeš se muset obrátit na nějakého puškaře nebo malovýrobce zbraní. Otázka je, kdo se to mu bude chtít věnovat...

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

05.09.2016 15:22

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Mě řekli, že to taky není jednoduchý proces a že by to muselo na zkušebnu. Tak na to kašlu a mám holt pár PZ navíc:)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků